Treść opublikowana przez -Tomek-
-
Jak sprawdzić wyposażenie auta po numerze VIN?
Witam, Czy można prosić o sprawdzenie wyposażenia po nr VIN?: WAUZZZ4G7EN201586 Z góry wielkie dzięki!
-
Wycie tylnej tarczy przy skręcie
Witajcie w Nowym Roku! Jakieś 2 tygodnie temu mechanik wymienił mi (na nowe) obie tylne tarcze, łożyska i klocki. Od tamtego czasu zauważyłem, że przy skręcie popiskuje mi jedna z tarcz (prawa tylna przy zakręcie w lewo). Dźwięki raczej nie są związane z hamowaniem, bo jak wyprostuje przednie koła to ustają. Czy to normalna sytuacja przy nowych tarczach (łożyskach i klockach) i po jakimś czasie wszystko się dotrze? Czy jednak interweniować u mechanika z reklamacją? Pozdrawiam. Tomek
-
Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM
Wygląda, ze to jednak awaria termostatu. Zrobiło się zimnej i przy zaslonietej chłodnicy temperatura dochodzi jedynie do +75C. Na kanale 49 pokazuje trochę więcej bo +81C. Dziś dokładniej obejrzałem sobie miejsce w okolicy termostatu i zobaczyłem wiszący czujnik (przy intercoolerze). Czy to moze czujnik temperatury zewnętrznej? I skąd wypadł?
-
Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM
No tak, ale nie wymieniałem wcześniej termostatu, a wcześniej zawsze dochodził mi na wskaźniku do równych +90C. Postanowiłem, że jeszcze pojeżdżę na tym co jest i gdy temperatura spadnie jeszcze bardziej lub przyjdą większe mrozy, to zdecyduję się na wymianę, W międzyczasie zasłoniłem chłodnicę, zobaczę jak będzie z temperaturą na dłuższych trasach.
-
Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM
Witam, Zauważyłem, że od 2-3 miesięcy temperatura silnika dochodzi do 80-82C i niestety nie osiąga tych 90C, tak jak było wcześniej. Testowałem na dłuższych trasach (>100km) i niestety bez zmian. Poza zmianą temperatury na wskaźniku, nie zauważyłem innych problemów (ogrzewanie działa ok). W tym samym okresie dolewałem zwykłej wody (zapaliła się kontrolka poziomu płynu), bo akurat to miałem pod ręką - na zimę i tak planowałem wymienić cały płyn. Zastanawiam się, czy opisany efekt niższej temperatury jest może związany z tą dolewką i ewentualnym zapowietrzeniem? Czy może to jednak całkowity przypadek i znak, że termostat zaczyna się psuć? Pytam, bo zastanawiam się, czy wymienić płyn i do wiosny się tym nie przejmować, czy może jednak zająć się tym problemem? Pozdrawiam.
-
Sypiące się nadwozie przy nadkolu - co z tym zrobić?
Prawdopodobnie poprzedni właściciel już coś tam robił, ale nie było nic widać z zewnątrz. Dopiero przy zmianie koła, gdy kumpel niefortunnie podstawił tam lewarek, to dosłownie wszedł on do środka, jak w próchno.
-
Sypiące się nadwozie przy nadkolu - co z tym zrobić?
Witam, Od jakiegoś czasu powoli sypie mi się część nadwozia pod prawym nadkolem - szczegóły na zdjęciach poniżej. A zaczęło się od niewłaściwego włożenia lewarka... Czy możecie pomóc, co zrobić z tym fantem? Da się wymienić ten element, czy to raczej większa robota? Pozdro.
-
Alternator czasami nie ładuje akumulatora
Witam, Mam następujący problem: po uruchomieniu silnika nie gaśnie kontrolka ładowania akumulatora, nie pomaga dodawanie gazu i jazda. Nie jest to błąd kontrolki, bo woltomierz pokazuje 12,3V, co potwierdza, że nie ma ładowania. Jednak wystarczy wyłączyć i włączyć silnik, a problem znika (wraca ładowanie - 14,2V). Wygląda to na jakąś dziwną usterkę elektroniki w alternatorze, dodam, że wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów. Na szczęście zdarzyło się to mi dopiero dwukrotnie w ciągu ostatnich 3 miesięcy i nie wiem, czy zwiastuje, to jakąś większą awarię alternatora? Pozdr.
-
Nowe siłowniki/amortyzatory gazowe do klapy bagażnika (sedan) - jakiej firmy kupić?
Witam, Zima sprawiła, że moje siłowniki od klapy w końcu wyzionęły ducha. Zastanawiam się nad zakupem jakiś w miarę solidnych zamienników, znalazłem je w ofercie m.in. takich firm jak: Febi, Kraft, Krosno, Def, Saga, Piston Gas Springs, MaxGear. Czy ktoś ma doświadczenie z jakością wykonania produktów z powyższych firm i mógłby coś polecić? Nie chciałbym przy następnej zimie robić kolejnej wymiany... Pozdr.
-
Dziwne odgłosy z przedniej prawej strony nadwozia?
Witam, Od kilku miesięcy niepokoją mnie dziwne odgłosy pochodzące z okolic przedniego prawego koła. Odgłosy pojawiają się tylko wtedy, gdy puszczam gaz i hamuję silnikiem. Gdy tylko wcisnę gaz - odgłosy znikają. Pojawiają się czasem już po 5min jazdy, a innym razem dopiero po 30min. Dźwięk to charakterystyczne szuranie, którego częstotliwość stopniowo się zmniejsza wraz z szybkością pojazdu (gdy hamuję silnikiem). Najprawdopodobniej, to któryś z kręcących się elementów przedniego zawieszenia, ale za chiny nie mogę dość który . Może ktoś miał kiedyś podobne problemy i podzieli się doświadczeniami?
-
[B7 BKE] Kasowanie inspekcji po wymianie oleju.
W bagażniku we wnęce po prawej stronie jest zamontowana pompka zamka centralnego wraz ze sterownikiem (m.in. oświetlenia wnętrza). Zamek jest zasilany ciągle, nawet po wyjęciu kluczyków, także można tam podpiąć się z kabelkiem do dodatkowego gniazda zapalniczki. Prąd jaki idzie na zamek jest ograniczony bezpiecznikiem chyba do 10A, więc powinno wystarczyć na dołączenie innych urządzeń. Jak będziesz potrzebował więcej prądu lub gdy będzie wywalać bezpiecznik od zamka centralnego, wtedy pomyśl o pociągnięciu dodatkowego kabla z przodu.
-
[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą
Zostanie uruchomiona procedura awaryjnego zatrzymania - ECU zgasi silnik.
-
[B5 1Z] Elektryka wariuje
Na początku podejrzewałem uszkodzenie manetki, ale skoro pomogło wyciąganie bezpieczników to problem jest zlokalizowany dalej (na odcinku gniazdo bezpiecznikowe - lewa lampa). Podejrzewam zwarcie do linii z zasilaniem silnika wycieraczek. Czy nie masz przypadkiem dodatkowych wycieraczek na refrektorach?
-
[ALL B5] Jaki rezystor do światła stopu w LED
Najprościej by ci było dogadać się z jakimś lokalnym sklepem z częściami elektronicznymi lub serwisem RTV i wypożyczyć np. 8szt. rezystorów 5 Ohm / 10W, podłączyć je wszystkie szeregowo i sprawdzać, czy pomogło, jak nie, to odłączać po jednym, aż do skutku. Jak będziesz wiedział, jaka rezystanacja wystarcza, to będzie można zastąpić ten "łańcuch" jednym rezystorem o odpowiedniej mocy (np. przy 20 Ohm wystarczyłoby już 10-15W) i najmniejszym możliwym gabarycie. Jeżeli zaś nie masz takich możliwości, to zamów sobie np. 5szt. rezystorów 10Ohm/10W i zrób tak samo, z tą różnicą, że jak dojdziesz do dwóch (20 Ohm) i nadal nie będzie działało, to w następnym kroku podłącz cztery sztuki naraz, tj. po dwa szeregowo i dwa równolegle (wypadkowa pojemność 10Ohm - jak na rysunku poniżej). |---[10]----[10]---| |---[10]----[10]---|
-
[ALL B5] Jaki rezystor do światła stopu w LED
4x5W=20W, czyli w zasadzie to samo, co napisałem wcześniej dla żarówki 21W. Co do grzania, to niestety rezystor będzie wydzielał tyle ciepła, co 4 żarówki w sumie, czyli całkiem dużo. Chyba, że uda ci się oszukać komputer nieco większym rezystorem 20-40 Om (tak jak pisałem wcześniej).
-
[B5 1Z] Elektryka wariuje
Lepiej byś napisał, co było robione wcześniej przy elektryce auta zanim ten problem powstał. Wtedy łatwiej będzie ci pomóc...
-
[ALL B5] Jaki rezystor do światła stopu w LED
Jeżeli chodzi ci o dwuwłóknową żarówkę 21W/5W (stop/pozycyjne), to zastosuj rezystor 8-10 Omów. Możesz spróbować od większego rezystora z zakresu np. 20-40 omów i jak nadal będą błędy, to dać nieco mniejszy. Mniejszy rezystor, to niestety większy pobór prądu i większa temperatura grzania się, więc warto zainstalować o możliwie największym oporze, który nie będzie powodował błędów. Niestety z punktu oszczędności energii i temperatury, to niewiele zyskasz, bo zaoszczędzony na LEDach prąd stracisz na owym rezystorze. Acha, i pamiętaj by zastosowany rezystor miał moc minimum 20W, bo jak będzie mniejszy, to przy dłuższym przyciśnięciu stopu wypali ci dziurę w lampie No chyba, że zamontujsz go poza lampą.
-
[ALL] Powolny ubytek powietrza z koła
poipieram Tyle to zapłaciłem w sumie, a nie za każdą akcję. Co do zakupu nowej opony, to musiałbym kupić od razu dwie (na jedną oś), a to już wydatek ok. 500zł i w dodatku nie mam pewności, że to problem z oponą, a nie z felgą...
-
[ALL] Powolny ubytek powietrza z koła
No właśnie w tym problem, że punkty od 2-7 przerabiałem już trzykrotnie w ciągu ostatnich 3 lat u dwóch różnych wulkanizatorów. W jednym przypadku pomogło na ok. 3-4 m-ce, a po ostatniej wizycie nie widzę różnicy, oprócz tego, że straciłem już ponad 70zł. Nie chcę znowu tego powtarzać i płacić nie mając gwarancji, że to rozwiąże problem....
-
[ALL] Powolny ubytek powietrza z koła
Witam, W moim komplecie kół zimowych mam koło, które muszę regularnie co 4-5 tygodni dopompowywać (traci ok. 1bar). Byłem już dwukrotnie z tym problemem u wulkanizatora, który profilaktycznie wymienił zawór, ale nie znalazł żadnej dziury. Stwierdził, że przyczyną jest porowatość opony lub utleniające się krawędzie alufelgi i zalecił wymianę obu. Swoją drogą słyszałem też o różnego rodzaju uszczelniaczach do opon i zastanawiam się, czy nie można takiego użyć w celu redukcji zjawiska porowatości? Nie jestem przekonany do tzw. kół zapasowych w sprayu, bo są przeznaczone tylko do doraźnego używania (mogą powodować wibrację koła) i mają służyć tylko do dojazdu do najbliższego wulkanizatora. Chyba, że zastosowałbym jakąś mniejszą dawkę (np. 1/4 pojemności)? Może ktoś ma doświadczenie na tym polu i mógłby mi doradzić jakiś środek uszczelniający? Pozdr. Tomek.
-
[B5 AFN] Awaria klimy - kod DTC=.0
Źle się wyraziłem, chodziło mi o metalowe złączki. Plastikowe zaciskowe opaski zostały dodatkowo założone, by usztywnić przewody (do podwozia). Szczerze powiedziawszy, to nie za bardzo zaglądałem pod podwozie, tylko słuchałem, jak mechanicy komentowali, to co tam zastali.
-
[B5 AFN] Awaria klimy - kod DTC=.0
No coś ty, w W-wie to tylko się pracuje... Na szczęście mam rodzinę na podlasiu i jeżeli tam bywam, to przy okazji odwiedzam znajome serwisy. Za łatanie, odessanie, nabicie i mycie skraplacza zapłaciłem całe 100zł...
-
[B5 AFN] Awaria klimy - kod DTC=.0
Tak, na przewodzie pod chłodnicą, tak mniej więcej na poziomie sprężarki. Nie widziałem tego osobiście, ale był lekko nadłamany, w dodatku poluzowała się opaska mocująca i przewód lekko się dyndał. Przy normalniej próbie ciśnieniowej wyglądało, jakby wszystko było ok. Dopiero przy ściśnięciu przewodów ręką można było usłyszeć syk. Widać, że nieszczelność pojawiała się dopiero podczas jazdy, gdy zaczynały się drgania.
-
[B5 AFN] Awaria klimy - kod DTC=.0
W końcu udało mi się zajrzeć od dołu na front koła zamachowego i przy podłączaniu prądu do sprzęgła zaczynała kręcić się wewnętrzna część koła. Rozumiem, że to wyklucza awarię sprzęgła? Pozostało mi jedynie sprawdzenie ciśnienia czynnika (ew. sprężarki), tylko dlaczego nie zadziałał czujnik F118 ? No chyba, że także się uszkodził. Tak przy okazji, to gdzie jest on zlokalizowany i jaki jest jego stan dla prawidłowego ciśnienia (otwarty/zamknięty) ?[br]Dopisany: 02 Lipiec 2010, 20:12_________________________________________________No i już wszystko wiem... Przyczyną awarii była nieszczelność na jednym z elastycznych przewodów. Mimo nieszczelności w obwodzie pozostały resztki czynnika (ok 2 bary), które nie wystarczały do prawidłowej pracy, a z drugiej strony nie powodowały włączenia czujnika. Po załataniu dziury i napełnieniu, chłodzi aż miło
-
[B5 AFN] Awaria klimy - kod DTC=.0
Właśnie sprawdziłem napięcie w zielonej kostce i wygląda, że jest ok. Nawet szeregowo podłączałem amperomierz i do sprzęgła płynie ok. 4A prądu, więc wygląda, że elektryka jest w porządku. Wsłuchiwałem się w pracę silnika w trakcie ręcznego włączania i wyłączania sprzęgła i tak jakby słychać było minimalną różnicę. Według tego, co napisałeś, to uszkodzone jest sprzęgło, chociaż moim pierwszym podejrzeniem była nieszczelność obwodu. Dlatego zapytam jeszcze raz, bo nikt mi jasno nie odpowiedział: Czy gdyby w układzie brakowało czynnika, to VAG sygnalizowałby jakieś błędy?