Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z otwieraniem elektrycznym tylnych szyb


vandetta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mały problem z otwieraniem elektrycznym tylnich szyb, tj. otwieranie tylnich szyb działa ale tylko i wyłącznie z panelu kierowcy, natomiast od pasażerów już nie. Zauważyłem, że jest również przycisk do blokowania tylnich szyb (np. gdy wieziemy dzieci). I tu jest pytanie, gdzie szukać przyczyny. Powiem również, że nawet gdy zamknę auto kluczykiem, przyciski z przodu do otwierania i zamykania są podświetlone, ntomiast tylnie w ogóle, nawet po zapaleniu silnika i włączeniu świateł.

W czym może być problem? Coraz bliżej cieplejsze dni i pora by ponaprawiać pare rzeczy

Dziękuję z góry za radę, pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może poprostu odblokuj tylne szyby tym przyciskiem? i powinno działać. bo nie napisałeś czy tak próbowałeś a jak są szyby zablokowane to są właśnie takie skutki jak opisałeś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, niestety przycisk nic nie zmienia, być może to główny winowajca.A czy inni użytkownicy b5 mają podobną sytuację jak ja, jeżeli chodzi o podświetlenie przycisków otwierania i zamykania szyb tj. że przednie świecą są podświetlone non stop (nawet po zamknięciu auta) a tylnie wogóle? Ps. Dodam że mam zamek od kierowcy uszkodzony (nie ma wkładki, prawdopodobnie włąściciel ułamał kluczyk...) ale centralny działa, z tym że musze latac i otwierać od strony pasażera...

Poradzi ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wina nie wiem czy może być w tym zamku, nie wiem jak to tam jest sterowane dokładnie. niech się tu teraz jakiś elektronik wypowie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, jak jest u mnie. (I tak powinno być też u Ciebie). Przy włączonym zapłonie działa podświetlenie wszystkich przycisków we wszystkich drzwiach, bez względu na to, czy tylne przyciski są aktywne, czy wyłączone przyciskiem w drzwiach kierowcy. Po wyłączeniu zapłonu podświetlenie dalej działa, nawet po otwarciu drzwi kierowcy. Gaśnie w momencie zamknięcia drzwi kierowcy. Oczywiście po zamknięciu auta czy to kluczykiem, czy pilotem podświetlenie nie działa. Jeżeli przyciski są podświetlone, można otwierać i zamykać szyby, nieważne czy zapłon jest włączony, czy nie, kluczyk w stacyjce, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym zapłonie działa podświetlenie wszystkich przycisków we wszystkich drzwiach, bez względu na to, czy tylne przyciski są aktywne, czy wyłączone przyciskiem w drzwiach kierowcy.

jesteś pewien? bo ja jestem pewien w 100%, że tak nie jest. Przyciski się świecą kiedy są aktywne, w momencie wyłączenia ich blokadą, przyciski gasną.

Oczywiście mówię tu o przyciskach w tylnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, rozpędziłem się. Po wyłączeniu blokadą tylne przyciski gasną, sorry.

Po włączeniu gasną. :decayed:

Edit. przeczytałem "po wyłączeniu blokady", sory :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprędzej winowajcą mojego problemu jest uszkodzony przycisk blokady + czujnik otwarcia drzwi z przodu, bo przecież po zamknięciu wszystkich drzwi centralnym poprzez kluczyk, podświetlenie przednich powinno zgasnąć?

Ps. Tak po za tematem, jak się sytuacja ma jeżeli chodzi o oświetlenie wewnętrzne z tyłu? Mam po 1 jednej lampce w kążdym boku z tyłu, mają przyciski do ustawienia (włączone, wyłączone, włączone po otwarciu) ale świecą mi tylko w jednej pozycji. Nie ma rekacji na otwarcie,zamknięcie których kolwiek z nich. Czy czujniki drzwi tylnich są odseparowane od przednich? Czy np. po otwarciu przednich drzwi, światełka z tyłu też sie zapalają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...