Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Szarpie przy ruszaniu


Arek Creed

Rekomendowane odpowiedzi

[b5 1.9TDI 90 KM AHU ] Witam! Kupując auto takiej firmy miałem nadzieje,że nic nie będzie sie działo:) ale cóż po przejechaniu 2 tyś km na zakrecie, przy predkosci 110 km/godz, rozszedl mi sie wahacz glowny:( i urwal 150 metrow dalej:( zyje:) wyprowadzilem autko, naprawilem i jezdzilem, az znowu cos - zaczelo mi szarpac na zimnym silniku przy ruszniu z biegu jalowego. Na rozgrzanym ok, po paru min. lub przejechaniu jakiegos odcinka. Zauwazylem to po wymianie wezyka przelewowego paliwa na ostatnim przelewie(nastapilo pekniecie i zalanie paliwem bloku). Pytanko co robic? Moze EGR? Wyczyszczony. Zalane sprzeglo paliwem? wyglada na suche. Serwis?DROGO i grzebia gdzie sie da i rozkladaja rece. Nie wiem, wiec prosze o rade. Pozdr AREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b5 1.9TDI 90 KM AHU ] Witam! Kupując auto takiej firmy miałem nadzieje,że nic nie będzie sie działo:)

kolega kupił z salonu BMW za prawie 500tyś i po dwóch tygodniach też juz się popsuło i prawie miesiąc był bez auta

a to było nowe auto a Ty masz 10-cio letnie

[b5 1.9TDI 90 KM AHU ]po przejechaniu 2 tyś km na zakrecie, przy predkosci 110 km/godz, rozszedl mi sie wahacz glowny:( i urwal 150 metrow dalej:( zyje:) wyprowadzilem autko

szczerze współczuję (nie chcialbym być na Twoim miejscu) lecz oznacza to że po zakupie auta nie zajechaleś do żadnego warsztatu aby zrobić jakikolwiek przegląd

[b5 1.9TDI 90 KM AHU ] zaczelo mi szarpac na zimnym silniku przy ruszniu z biegu jalowego. Na rozgrzanym ok, po paru min. lub przejechaniu jakiegos odcinka. Zauwazylem to po wymianie wezyka przelewowego paliwa na ostatnim przelewie(nastapilo pekniecie i zalanie paliwem bloku). Pytanko co robic? Moze EGR? Wyczyszczony. Zalane sprzeglo paliwem? wyglada na suche. Serwis?DROGO i grzebia gdzie sie da i rozkladaja rece. Nie wiem, wiec prosze o rade. Pozdr AREK

nie jestem super znawcą ale może zasysa gdzieś z paliwem powietrze po postoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Cala historia tego auta byla nstp. Zakupilem na poczatku wrzesnia z jedna wada ktora byla wymiana termoatatu(83zl), ale przed zakupem sprawdzilem auto, bylo na przegladzie w warsztacie i salonowym(ELBLAG). Niby wszystko bylo ok.(rzadnych stukow itp) Liczylem sie z tym ze na wiosne dla wlasnego bezpieczenstwa wymienie amorki, glowne wahacze lub prowadzace jezeli ktorys bedzie podpadal po wiosennych dziurach hee ale niedoczekanie. Autko mialo slozyc do dojazdow do pracy tzn punkt A-B. Jezeli mialbym szalec kupilbym BMW 2.5 benzynke + GAZ hee. W trakcie powrotu do domu na prostym, rownym odcinku(bez ubytkow w drodze- p) wyprzedzilem tir.a wiadomo trzeba miec predkosc- po wjechaniu w zakret bylo max 110 (lekki luk) poczulem jakbym zaryl podwoziem, ale kawalek dale autko opadlo (zarwalo sie!!!) i byl "taniec z gwiazdami" na prostej dzieki .... nic nie jechalo z przeciwka :dance: trudno bylo ale wyprowadzilem autko i jestem caly i zdrow!!! Urwal sie przegob kulisty - tzn koncowka wahacza (dla zainteresowanych w naj czasie postaram sie wrzucic jakas fotke z miejsca zdazenia i urwanej czesci :)

Wynienione czesci -

1. Cale zawieszenie przednie tnz wahacze amorki- tyl dla bezpieczenstwa tez :)

2. Przewody klimatyzacji

3. Podgiolem i podmalowalem nadkole

4. Plastiki przedniego zderzaka

5. Ubezpieczylem auto heee i zalozylem NW

Co do szarpania znalazlem na tym forum identyczne objawy u kolegi Flaha http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3103.0.html

Ciekawi mnie tylko czemu dzieje sie tak tylko na calkowicie zimnym silniku :(

jak wstawiłes linka to już nie musisz wklejać jego tresci wykasowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem polega na tym , że na nośnym wachaczu cięzko wyczuć luz podczas kontroli , dlatego wachacz prosty powinno sie profilaktycznie przynajmniej zaraz po zakupie auta wymienić , a jak skrzypi to natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...