Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Nie działający tempomat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie pokaże , co do warsztatu to podjedz i niech zrobią taką procedure vagolem

[1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006.

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

trochę odkopię wątek,u mnie też sam z siebie przestał działać tempomat

Sprawdziłem VAGiem sekcję 16-Steering wheel -> Meas.Blocs-08 -> Group 004 i teoretycznie wszystko wygląda ok, reaguje na każde wciśnięcie manetki:

8812.jpg

Sprawdziłem też sekcję jak pisał domin:

bez wciśniętych pedałów sytuacja wygląda tak:

2lqs.jpg

z wciśniętym hamulcem:

4e0n.jpg

wciskanie sprzęgła nie zmienia tu żadnych danych... czyżby czujnik sprzęgła jak ktoś pisał w wątku padł ??

Opublikowano

napewno czujnik sprzegła:wink:

Opublikowano

nie pokaże , co do warsztatu to podjedz i niech zrobią taką procedure vagolem

[1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006.

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

trochę odkopię wątek,u mnie też sam z siebie przestał działać tempomat

Sprawdziłem VAGiem sekcję 16-Steering wheel -> Meas.Blocs-08 -> Group 004 i teoretycznie wszystko wygląda ok, reaguje na każde wciśnięcie manetki:

http://img809.imageshack.us/img809/9458/8812.jpg

Sprawdziłem też sekcję jak pisał domin:

bez wciśniętych pedałów sytuacja wygląda tak:

http://img197.imageshack.us/img197/8840/2lqs.jpg

z wciśniętym hamulcem:

http://img823.imageshack.us/img823/4697/4e0n.jpg

wciskanie sprzęgła nie zmienia tu żadnych danych... czyżby czujnik sprzęgła jak ktoś pisał w wątku padł ??

Sprawdź tak jak tu opisałem: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index82.html#post3768858

Opublikowano
napewno czujnik sprzegła:wink:

też tak wnioskuje po zerojedynkach...

jaki to powinno mieć numerek wg etki? :)

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany 07-10-2013 at 08:40 ----------

Dzisiaj wymieniłem sobie czujnik. Stary o numerach 8E0 927 189B z produkcją 19.01.2007 został zastąpiony wyprodukowanym na Malcie :wink: czujnikem o numerach 7H0 927 189 z dnia 27.06.2013.

Demontaż obudowy dolnej kokpitu poszedł bez najmniejszych problemów, 3 śrubki odkręcone, potem lekkie wysunięcie całości i odpięcie z obudowy wtyczki dodiagnostyki i już wszystko ładnie mamy na widoku. Wyjęcie starego czujnika bezproblemowe, przekręcenie w przeciwną stronę niż wskazówki zegara i odpięcie wcześniej wtyczki, założenie nowego w odwrotnej kolejności... :wink:

Teraz jazdy próbne i testy czy tempomat wrócił do łask czy nadal coś mu doskwiera... :eusathink:

Opublikowano
napewno czujnik sprzegła:wink:

też tak wnioskuje po zerojedynkach...

jaki to powinno mieć numerek wg etki? :)

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany 07-10-2013 at 08:40 ----------

Dzisiaj wymieniłem sobie czujnik. Stary o numerach 8E0 927 189B z produkcją 19.01.2007 został zastąpiony wyprodukowanym na Malcie :wink: czujnikem o numerach 7H0 927 189 z dnia 27.06.2013.

Demontaż obudowy dolnej kokpitu poszedł bez najmniejszych problemów, 3 śrubki odkręcone, potem lekkie wysunięcie całości i odpięcie z obudowy wtyczki dodiagnostyki i już wszystko ładnie mamy na widoku. Wyjęcie starego czujnika bezproblemowe, przekręcenie w przeciwną stronę niż wskazówki zegara i odpięcie wcześniej wtyczki, założenie nowego w odwrotnej kolejności... :wink:

Teraz jazdy próbne i testy czy tempomat wrócił do łask czy nadal coś mu doskwiera... :eusathink:

No i jakie efekty wymiany czujnika?

Opublikowano

Przestał poszarpywać przy zamianie biegów (z 1na 2 i czasem z 2 na 3), tempomat wrócił do życia :thumbup1:

Jednym słowem wydane 68zł i 10minut roboty zwraca się uśmiechem na twarzy :dance::drinks:

  • 5 lat później...
Opublikowano

Witam, oczywiście u mnie też nie działa tempomat. Gdy podłączam VCDS i tempomat off same zera, gdy ON pokazuje: 00001100

 xxxxx1xx = Clutch Pedal Switch operated 
xxxx1xxx = CCS enabled

Wymieniłem czujnik sprzęgła vagowsk'i, to samo. gdy odpiąłem wtyczkę od sprzęgła vag nadal pokazuje jak wyżej. Na wciśnięcie sprzęgła nie reaguje, hamulec, manetka w kierownicy, gaz reakcja jest. Sprawdziłem multimetrem bezpieczniki wszystkie ok. Jakieś sugestie co można jeszcze sprawdzić? 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.