Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Czujnik obrotów silnika


addassko

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

może ktoś pomoże... jaki numer i jaki koszt zakupu? -pojawia mi sie po zapaleniu kontrolka EPC... podobno to jego sprawka... :confused4:

cieżko to wymienić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

może ktoś pomoże... jaki numer i jaki koszt zakupu? -pojawia mi sie po zapaleniu kontrolka EPC... podobno to jego sprawka... :confused4:

cieżko to wymienić?

nie masz vaga?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no

witam,

może ktoś pomoże... jaki numer i jaki koszt zakupu? -pojawia mi sie po zapaleniu kontrolka EPC... podobno to jego sprawka... :confused4:

cieżko to wymienić?

nie masz vaga?

pozdrawiam

gdybym mial na juz to bym nie pisal na forum.... tak?? a chyba od tego to forum jest jak sie nie myle... :mysli:

we wtorek dopiero bede mial dostep do vaga na spocie a potrzebuje wiedziec teraz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału korbowego...Myślę, że o ten chodzi, nie pamiętam dokładnie, ale coś koło 100-150 zl, robota niedużo, chyba żeby się do niego dostać mechanik odkręcał filtr oleju, EPC mi się świeciło, po przekroczeniu 3000 obrotów silnik gasł, wszystko się zerowało (nawet obrotomierz wskazywał 0 a samochód jechał 100km/h i był na biegu, a po chwili wszystko się zapalało, no i oczywiście Check...

AHa, nie pomyl z czujnikiem położenia wałka rozrządu...to co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału korbowego...Myślę, że o ten chodzi, nie pamiętam dokładnie, ale coś koło 100-150 zl, robota niedużo, chyba żeby się do niego dostać mechanik odkręcał filtr oleju, EPC mi się świeciło, po przekroczeniu 3000 obrotów silnik gasł, wszystko się zerowało (nawet obrotomierz wskazywał 0 a samochód jechał 100km/h i był na biegu, a po chwili wszystko się zapalało, no i oczywiście Check...

AHa, nie pomyl z czujnikiem położenia wałka rozrządu...to co innego...

heh thx :wink4:

o to mi chodziło :good:[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 20:16_________________________________________________zastanawiało mnie tylko jedno... czy może to mieć coś wspólnego z cewka zapłonu bo po odpaleniu w czasie jazdy nic sie niepokojącego nie dzieje - nie mam objawów jw :disgust:[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 21:17_________________________________________________u mnie po vag`u okazało sie ze chodzi dokładnie o czujnik położenia wału korbowego (komp pokazuje G28)

co Wy na to?? ktoś to wymieniał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolega fido920 masz walnięty czujnik G28 (Engine Speed Sensor) - wymień a będzie wszystko śmigać.... koszt czujnika to 140zł (zamiennik) a ori 240zł w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zamiennik kupić?? nie mogę nigdzie znaleźć zamiennika...

i koledzy gdzie ten czujnik jest w ALT ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zamiennik kupić?? nie mogę nigdzie znaleźć zamiennika...

i koledzy gdzie ten czujnik jest w ALT ??

kupisz w intercars firmy FAE - 141 zl

znajduje sie na skrzyni biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a może ktoś z etki schemat wrzucić :rolleyes: mam podobny problem jak opisuje kolega fido920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zamiennik kupić?? nie mogę nigdzie znaleźć zamiennika...

i koledzy gdzie ten czujnik jest w ALT ??

kupisz w intercars firmy FAE - 141 zl

znajduje sie na skrzyni biegow

thx :)

a jakbyś z Etki mógł schemat bede :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znaka jak wymienisz i czy pomogło... ;)[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 20:22_________________________________________________gdyby ktoś potrzebował mam zamiennik FAE za 100zł oczywiście nówki z fakturką :)[br]Dopisany: 23 Maj 2011, 08:08_________________________________________________wymieniony czujnik - 30 minut roboty w ALT :)[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 08:40_________________________________________________

daj znaka jak wymienisz i czy pomogło... ;)[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 20:22_________________________________________________gdyby ktoś potrzebował mam zamiennik FAE za 100zł oczywiście nówki z fakturką :)[br]Dopisany: 23 Maj 2011, 08:08_________________________________________________wymieniony czujnik - 30 minut roboty w ALT :)

oczywiscie pomoglo - problemu nie ma :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...