Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] drobne narawy alektroniki- tester miernik próbnik napiecia samochodowego...


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

witam :hi: siedze i szukam juz ze dwie godziny testera albo miernika lub próbówki samochodowej do drobnych napraw w aucie.Chodzi mi o taki tester który bedzie podłaczony pod akumulator przy aucie które bedziemy sprawdzac lub naprawiac.Czyli bedzie miał dwa krokodylki pod plusa i minusa.I po np dotknieciu igła w karoserie czyli mase to bedzie nas o tej masie informowac zielona dioda.Zasjezeli dotkniemy np kablaw którym idzie napiecie plusowe to bedzie nas informowac czerwona dioda.Rozumiecie o co chodzi?:)czy którys z kolegów z klubu uzywał taki i czy mozna go gdzies dostac?Wszedzie szukam i nigdzie nic podobnego nie znalazłem.Najlepsze jest to ze mozna guzikiem podac sobie napiecie czyli plusa na kabel kiedy tylko chcemy.Czyli mozemy wszystko sprawdzic co tylko chcemy:) to jak moze któs coś podobnego uzywał?po tych poszukiwaniach w necie utwierdzam sie w tym ze trzeba taki sobie samemu zrobic i jakos go poskładac:)i np jeżeli bedziemy chcieli sprawdzac nim bezpieczniki w aucie to poprostu igła dotykamy jednej strony bezpiecznika nie wyjmujac go.Tylko wtedy bieguny musza sie zgadzac.Minus z minusem to bedzie znaczył ze jest dobry.Plus z plusem tez bedzie dobry ale np minus z plusem bedzie niedoby.Takze najwazniejsze rzeczy sie nim sprawdzi bez problemu:)chyba troche namotałem ale moze któs miał z takim czyms doczynienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tani multimetr i bedziesz mial to samo a nawet wiecej w razie potrzebyy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnego rodzaju testerów, próbników jest od groma np. na allegro

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&order=pd&string=tester+napi%C4%99cia&change_view=1

ale tak jak koledzy uważam że lepiej jest mieć miernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...