Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5]Auto samo wchodzi na wysokie obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. mam problem. Auta samo wchodzi na wysokie obroty, na biegu jałowym ale i nie tylko. Obajawia sie to najczęściej tak, ze przy dojeżdzaniu do świateł gdy wciskam sprzęgło alto winduje obroty do około 3 tyś i po chwili oboroty sapadają ale podczas jazdy tez czasami się to zdaża np. przy hamowaniu biegami czuję, ze auto idzie na dwujce zamiast wyhamowywać.

Najdziwniejsze jest to , ze przez pół dnia potrafi być dobrze, a potem to się dzieję.

macie jakis pomyłś co to może być???

pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę

Opublikowano

nie wiem jak w benzynie ale u mnie w dieslu jak mi podwyższał obroty do ok 2000-2500 to była to wina zawiru odcinającego paliwo. podepnij się gdzieś pod vaga

Opublikowano

Witam

Jednym z powodow z ktorych sie to dzieje jest najczesciej tzw lewe powietrze przy ktorym przepustnica nic nie poradzi ale kolega mial tu racje ze najlepiej jest zaczac od VAGa .pozdrowionka

Opublikowano
  • Autor

Co to jest tzw. lewe powietrze?? Spalanie mam dsyc wysoki ale to prze krótkie trasy na zimnym silniku. około 13 l w mieście. Na trasie 7-8 czyli chyba norma.

pozdro

Opublikowano

identyczne objawy miała moja koleżanka. wyskoczył wężyk z zaworu dodatkowego powietrza, który znajduje się przy kolektorze ssącym.

Opublikowano

skąd ja to znam - miałem tak w Mondeo 02' a sprawcą był silniczek krokowy...

Opublikowano

W tym wypadku nie stawiałbym na nieszczelność w układzie dolotowym.

Przede wszystkim trzeba zczytać błędy.

Rozumiem, że masz samochód już po liftingu - czy były wtedy montowane jeszcze przepustnice na lince czy w pełni elektroniczne z potencjometrem pedału gazu?

Jeśli były to można by się przejżeć potencjometrowi. Poza tym uszkodzeniu mogła ulec przepustnica jednak przy takiej opcji dodatkowo powinno pojawić się jedno lub kilka dodatkowych objawów takich jak "zamulenie", wysokie spalanie, skaczące obroty.

Jeszcze jedną możliwością jest uszkodzenie sterownika silnika.

Jednak narazie można sobie pogdybać. Sprawdź błędy i pisz co co wyskoczyło.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witam. Czy przyczyna tych problemów o których pisałem może byc tez przepływomierz??

Opublikowano

tak, najczęściej to przeplywka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.