Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie radia i problem z obrotami


boro80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj byłem u gościa, który podłączył mi radio w aucie tak, żeby współpracowało z systemem Bose. Musiał tam podłączyć jakieś dodatkowe napięcie i wpiął się w jeden z pinów w kostce zasilającej radia. Niestety kiedy to zrobił, po odpaleniu auto zaczęło się trząść prawdopodobnie dlatego, że miało za niskie obroty. Jeszcze raz spróbował i było to samo. Wyjął więc ten przewód i podłączył pod inne zasilanie bezpośrednio z radia. Auto odpaliło już bez problemu i chodziło jak wcześniej. Niestety po przyjeździe do domu znowu pojawił się podobny problem, choć tym razem po krótkiej chwilii auto uzyskało swoje normalne obroty na biegu jałowym. Potem odpalałem je jeszcze kilka razy po ostygnięciu i było OK.

Z kolei rano za pierwszym razem rozrusznik tylko zakręcił. Auto odpaliło dopiero za drugim razem.

Moje pytanie jest następujące: czy przez to wcześniejsze podłączenie mógł coś uszkodzić w układzie elektrycznym samochodu tak, że raz auto pali normalnie a raz z problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłącz wszystko co możliwe nawiewy klime (niektórzy to nawet palą samochód na światłach :/) i najlepiej wypnij radio z kostki (najrpostsze chyba rozwiązanie Twojego problemu) i zobaczy czy pali ... alternator nie ogarnia jak tak nisko trzyma obroty - na zapalonym silniku wypnij kostke z radia zobaczy czy skoczą wyżej te obroty. Ja miałem tak podłączone radio, że obciążało strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wydaje mi się o tyle nietypowy, że nie dzieje się to zawsze tylko co jakiś czas. Raz auto pali normalnie a po chwilii już jest mały problem. Odpala, ale ciężko. Skojarzyłem to z radiem, bo pierwszy raz stało się to wczoraj po podłączeniu radia. I tylko wczoraj było tak, że auto po odpaleniu nie wchodziło na obroty. Teraz nawet jak ma z tym problem to po jakiejś sekundzie, może kilku obroty są OK. A bywa i tak, że od razu jest OK. Mogło się coś uszkodzić, że są takie dziwne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mogło się uszkodzić .... podłącz VAGa może coś pokarze.

A co do tego problemu występującego po zabawie z radiem to z reguły jest to tak, że człowiek ma złudzenie że coś jest nie tak właśnie przez to zdarzenie ... mi jak skrzypiało zawieszenie to myślałem, że auto lata po całej drodze i codziennie oglądałem koła i miałem wrażenie że się rozlazły na boki -a tak nie było :) tak samo zbieg okolicznosci może z radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem sie juz z elektrykami którzy potrafili tak podłączyć radyjko że czym bardziej podgłoszone było to autko miało w tym momencie mniej mocy - i co o tym sadziicie? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem co się stało. Gość podłączył mi sterowanie wzmacniacza Bose pod stacyjkę. Wzmacniacz ten ma podobno duży pobór prądu i po włączeniu silnika alternator był mocno obciążony, stąd spadek obrotów na biegu jałowym do ok. 600/min. Teraz sterowanie jest już podłączone tak jak należy pod radio - wyjście do anteny wysuwanej automatycznie. Tyle tylko, że auto jakby gorzej odpala. Nie ma jakiejś tragedii, ale np wczoraj pierwsze poranne przekręcenie kluczykiem tylko zakręciło rozrusznikiem i tyle. Dopiero za drugim razem auto odpaliło. Co mogło się stać? Akumulator, alternator...jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...