Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nie działają wycieraczki przód, tył, spryskiwacz, czujnik deszczu, ale...


haczyk31

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nigdzie nie moge doszukac sie na forum takich objawow ja u mnie.

Mianowicie ostatnio zauwazylem ze nie dzialaja mi wycieraczki, olalem to bo po kilku km jazdy wszystko wrocilo do normy. Po kilku dniach chcialem oczyscic sobie szyby i tu maly zonk. Wycieraczki nie pracuja w zadnej pozycji manetki, brak tez spryskiwacza, nie dziala tez tylna wycieraczka ani tylny spryskiwacz, brak ze dzialania czujnika deszczu. Bezpieczniki ok, myslalem ze to przekaznik ale nie dokonca wiem gdzie go zlokalizowac, bo pod fajera mamy glownie od wentylatorow 370 i 373, w boxie od ecu wiadomo do sterowania silnika tj 614 i 457.

Sterowanie komputerem pokladowym z mateki ok - mozna sprawdzac spalanie srednie etc, wchodzic do menu, przelaczac navi, malo tego dziala sterowanie z manetki tzw. przyspieszenie dmuchaw przy nacisnieciu spryskiwacza (przy nadmuchu na szyby, przy spryskiwaniu odpala sie wentrylator w trybie powiedzmy turbo) no i mam tu zagwostke. manetka raczej ok. silnik wycieraczek raczej na 99,9% ok bo i tylna i przednia w tym samym momecie sie zj**... i do tego spryskiwacze.

niestety musze dorwac vaga can+k, aktualnie posiadam tylko po canie a on nie skanuje modulow komfortu w b7

moze ktos sie spotkal z takim objawem, bede wdzieczny za kazda wskazowke, bo w tej chwili moja jazda wyglada jak komedia co dziennie rano sprawdzam pogode czy aby nie bedzie padalo.

bede wdzieczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..koniecznie odczyt błędów z MCE i będzie wiadomo co i jak , w razie co możesz podjechać do mnie to lukniemy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

dzis sprawdzilem napiecia na bezpiecznikach i o dziwo na bezpieczniku od wycieraczek i drugim o pompy spryskiwacza nie ma zadnego napiecia, bez wzgledu na polozenie manetki.

dalo mi to do myslenia, na wszystkich innych bezpiecznikach jest napiecie.

czyzby przekaznik? a jezeli tak to gdzie go zlokalizowac? moze jest jeszcze jakis inny bezpiecznik glowny od wycieraczek?

moze ktos ma schemat elektryczny b7. swoja droga poszukam troche w etce moze cos znajde.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że sprawdzałeś bezpieczniki nr 36 i 37, a one są zasilane poprzez przekaźnik (J59)-wyłączenie styku X (stacyjka). Także napięcie na tych bezpiecznikach będzie dopiero po przekręceniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak jak w B6. A w dziale elektrycznym są schematy do B6 i tam są też rysunki rozmieszczenia elementów elektryki.

Zapomniałem jeszcze dodać, że to Moduł Centralnej Elektryki steruje tym przekaźnikiem, oczywiście po przekręceniu stacyjki.

A działają Ci światła?

Przychylam się do wypowiedzi domin79, bo z tego co napisałeś na początku wygląda to na bardziej skomplikowaną awarię.

Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu wynika, że gdy ten przekaźnik nie jest załączony, to na bezpieczniku nr 19 też nie powinno być napięcia - światła przeciwmgłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dziwna sprawa bo na 19 bezp. jest napiecie, cos czuje ze sie spierd.... MCE, naszczescie na allegro cena bez szalenstwa. czekam tylko do wtorku az przyjdzie mi nowy kabelek can+k i mysle ze wszystko sie wyjasni.

P.S. czy w tym modelu jest cos takiego jak uaktywnienie modulu wycieraczek z pod vaga? Czy po rozebraniu MCE sa w srodku jakies przekazniki czy tylko gola elektronika?

Zauwazylem tez takie zielono-aluminowe bezpieczniki 2szt. chyba topikowe zamontowane na obudowie zew. MCE maja po 30A, do nich ida jakies przewody - do czego to jest? tych jednych nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Module Centralnej Elektryki w Adaptacjach w kanale 13 masz cos takiego tylko :)

-> Channel 013 (ustawienia wycieraczek)

Domyślnie: 115

+001 - V-redukcji

+002 - monitoring Zwarcie w celu zwiększenia

+004 - Czujnik deszczu aktywnych

+008 - Wycieranie po umyciu (Tropfen-/Tränenwischen)

+016 - Prędkość zależy od interwału

+032 - system czyszczenia reflektorów (SRA) jest aktywny

+064 - wycieraczki tylnej aktywnych

Nie wiem czy twoj VAG moze to zrobic :wink4: Ten duzy bezpiecznik to masz pewnie chyba jeden od podgrzewanych foteli :)

A jaka masz cyferke na koncu MCE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zauwazylem jeszcze jedna akcje, jak jeden z kolegow pisal powyzej o swiatlach przeciwmgielnych. Przy c-l home halogeny dzialaja, ale jak chce odpalic przelacznikiem to ani przednie ani tylne przeciwmgielne nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak jak wcześniej pisałem vag prawde Ci powie , ewidentnie coś nie tak jest z modułem centralnej elektryki , ale niewiadomo czy tylko nalapał błędów i coś niedziała , czy trafiło go na dobre :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez vaga to takie obstawianie w ciemno. Ale jakbym miał obstawiać to moim faworytem jest jednostka sterująca kolumny kierowniczej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje koledzy za pomoc, usterka spowodowana byla slabym stykiem na nozkach przekaznika styku roboczego o nr 373 (pod kolumna kierownica nad MCE) Wyjecie i oczyszczenie stykow dalo efekt porzadany. Wszystko dziala az milo, pozdrawiam goraco i zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę bo miałem ten sam problem a w zasadzie bardzo podobny i po wymianie przekaźnika 373 pod kolumna kierownicy ze strony prawej bo są tam dwa problem zniknął.  Autko Audi A4 B7 2007. Pozdrawiam 

20230624_165042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...