Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż - hak - Przegląd - samemu czy warsztat + Ile KG dla Quattro ?


Blacki84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niunia taka jak w opisie profilu.

Mam pytanie zakupiłem hak : http://bit.ly/eImq1t

Teraz mam pytanie czy jak samemu sobie go zamontuje, jestem przed przeglądem to czy nie będzie problemu na przeglądzie?

powinni go bez problemu dopisać ?

czy muszę to zrobić w warsztacie? montaż haku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować sam, na przeglądzie pokazujesz homologacje i jest ok :cool1: tylko jeśli do przeglądu zosało jeszcze dużo czasu to jedz i zrób sam hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu haka masz 30 dni na zrobienie przeglądu i zgłoszeniu tego w wydziale komunikacji. Co do montażu jak już kupiłeś ten hak na allegro to sam go zamontuj. Ja jestem leniwy i hak założyłem z serwisie z hakami zrobili to szybko sprawnie a do tego biorą bardzo mało za montaż i mają upusty na nowe haki więc reasumując kupujesz hak na allegro + sam zakładasz to to samo co kupujesz hak w serwisie + montaż u nich no może ciut drożej :naughty: Co do montażu haka nie ma wytycznych kto ma zamontować hak musi mieć tylko homologacje i być dobrze założony :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu haka masz 30 dni na zrobienie przeglądu i zgłoszeniu tego w wydziale komunikacji.

Czyli mogę sobie jeździć z hakiem aż do przeglądu, bo zawsze jak mnie zatrzymają można powiedzieć, że dopiero go założyłeś, a jest brudny dlatego ze kupiłeś używkę :wink4: Jednym słowem paranoja :wallbash: Nikt mi nie udowodni ze już z nim rok jeżdżę, jak do przeglądu mam np. 10mc? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu haka masz 30 dni na zrobienie przeglądu i zgłoszeniu tego w wydziale komunikacji.

Czyli mogę sobie jeździć z hakiem aż do przeglądu, bo zawsze jak mnie zatrzymają można powiedzieć, że dopiero go założyłeś, a jest brudny dlatego ze kupiłeś używkę :wink4: Jednym słowem paranoja :wallbash: Nikt mi nie udowodni ze już z nim rok jeżdżę, jak do przeglądu mam np. 10mc? :D

ale nie wiem jak bedzie wyglądać sprawa gdy ktoś Ci sie na ten hak nadzieje? albo jak Cię zatrzymaja do kontroli z przyczepką i nie bedziesz miał wbitego haka to mozę byc problem... ja jak założyłem hak w warsztacie to odrazu zgłaszałem do Wydziału komunikcji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu haka masz 30 dni na zrobienie przeglądu i zgłoszeniu tego w wydziale komunikacji. Co do montażu jak już kupiłeś ten hak na allegro to sam go zamontuj. Ja jestem leniwy i hak założyłem z serwisie z hakami zrobili to szybko sprawnie a do tego biorą bardzo mało za montaż i mają upusty na nowe haki więc reasumując kupujesz hak na allegro + sam zakładasz to to samo co kupujesz hak w serwisie + montaż u nich no może ciut drożej :naughty: Co do montażu haka nie ma wytycznych kto ma zamontować hak musi mieć tylko homologacje i być dobrze założony :cool1:

Dzięki wszystkim za odpowiedz.

Przegląd i tak muszę zrobić samochód jest nie zarejestrowany, chcę wszystko dopiąć aby potem sie nie #@#@# bo szkoda czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu haka masz 30 dni na zrobienie przeglądu i zgłoszeniu tego w wydziale komunikacji.

Czyli mogę sobie jeździć z hakiem aż do przeglądu, bo zawsze jak mnie zatrzymają można powiedzieć, że dopiero go założyłeś, a jest brudny dlatego ze kupiłeś używkę :wink4: Jednym słowem paranoja :wallbash: Nikt mi nie udowodni ze już z nim rok jeżdżę, jak do przeglądu mam np. 10mc? :D

ale nie wiem jak bedzie wyglądać sprawa gdy ktoś Ci sie na ten hak nadzieje? albo jak Cię zatrzymaja do kontroli z przyczepką i nie bedziesz miał wbitego haka to mozę byc problem... ja jak założyłem hak w warsztacie to odrazu zgłaszałem do Wydziału komunikcji :wink4:

założenie czysto hipotetyczne :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w drugą stronę?

Hak wbity w dowód a w rzeczywistości zdemontowany.

Zgłaszać to gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając polskie prawo to raczej tak żeby z dowodu wykreślić. Najprościej podjechać do wydziału komunikacji i się zapytać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pytanie dla silnika 1.9 TDI quattro - jakie wartości powinny być wpisane w HAKU ? Ciężar ? w dokumencie ? ew Jakie WY MACIE ?

tzn. ile kg możecie ciągnąć według dokumentu - haku. ( nie prawa jazdy )

Co prawda Q nie mam ale w dowodzie wbite 1500 kg z hamulcem / 650 bez.

Natomiast z Q ( za instrukcją obsługi) powinieneś mieć wbite 1700(1800 jak mniejsze nachylenie) z hamulcem 730 bez.

A jeszcze tak za pamięci. Co prawda jeszcze mi się nie zdarzyło żeby jakiś niebieski się do tego przyczepił, ale nie można jeździć z hakiem bez przyczepy. Jak się leci solo to trzeba go albo zdemontować w jakiś tam sposób albo chyba oznaczyć jakąś tam czerwoną gałką ( o ile taki hak wystaje poza obrys pojazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800 kg dla a4 quattro znalazłem coś takiego :

A 4

Avant, Quattro

12.1995 / 05.2001

1800 kg

http://www.polhak.com/1_7a.html[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 11:16_________________________________________________Więc sprawa z hakiem + kg

Może komuś przyda się ta informacja

Samochód od nowości w DE miał wbite 1500 kg w dowodzie i karcie pojazdu

Była adnotacja na niemieckich dokumentach że może ciągnąc 1700 + 8%

Niestety wbili 1500 kg :wallbash:

Przy pierwszej rejestracji w Polsce 2009 wbili 1500 + błędna nazwa Quatro . ;)

Na przeglądzie po kupnie auta nie chcieli mi wbić 1800kg bo w dokumentach już jest 1500kg ...

Po rozmowach w Urzędzie Komunikacji można zmienić na 1800kg przy następnym badaniu technicznym

- wystarczy pokazać oryginalne dane niemieckie z adnotacją 1800kg i wpiszą na przeglądzie podana przez nas sumę.. O ile macie Quattro.

- potem z nowymi badaniami tech. idziemy do urzędu komunikacji miejskiej i wklepują nam w dowód adnotację 1800kg hak :)

mam nadzieje że komuś się przyda. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...