Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Przewody do przepływomierza błąd 16486


kuba8422

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Czy mógłby mi ktoś napisać którędy i dokąd dochodzą przewody od przepływomierza. Próbuje zlokalizować przetarty przewód albo zaśniedziały styk bo ciągle mi wyskakuje błąd

16486 Przepływomierz - niskie napięcie nie zidentyfikowany rodzaj uszkodzenia.

Może ma ktoś z was jakiś pomysł??

Silnik 3.0 v6 ASN quattro tiptronik.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie zapala Ci sie lampka od ESP ? Jeśli tak to wiem co boli Twojego ASN bo mojego też to spotkało... :) Na początek wymien odpowietrznik skrzyni krbowej -> idź po przewodach karbowanych pomiędzy głowicami na środku pod plastikiem na dolocie schodzą się w zaworze membranowym. U mnie była dziura w kolanku 90* które do niego dochodziło. Koszt zaworu odpowietrzającego około 200 zł.

Skrzynia tiptronic czy manual ?? [br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 21:05_________________________________________________Cenną wskazówką okazał sie dla mnie moment gaszenia silnika... poproś kogoś niech zgasi auto a TY słuchaj pod maską czy nic nie syczy... Jeśli po zgaszeniu silnika i wyłączonej klimatyzacji słychać 2-4 sekundowy swist powietrza to na 99% masz uszkodzenie w tym samym miejscu co ja ! Błędy miałem dokłądnie te same. Na wysokich obrotach auto zachowywało sie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Jutro to sprawdzę. Skrzynie mam tiptronik i zapala mi się kontrolka od ESP. W momencie kiedy wyskoczy błąd i zapali się kontrolka czuć lekkie szarpanie w tiptroniku w momencie przestawiania biegu z D na R i odwrotnie. Wczoraj zauważyłem że czasami ta kontrolka potrafi zgasnąć na jakiś czas. Mam nadzieje że to jest to o czym mówisz bo już mam dość tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg ? Nasze ASNy to twarde motorownie... mam na codzien doczynienia z innymi autami i wiem co mówie :cool1: Przelatałem tym motorkiem ponad 120 tys km i nadal jest w wzorowej kondycji. Objawy które opisujesz dokładnie pasują do tego co miałem ja. Nie telepie Ci silnikiem czasem podczas odpalenia a po paru sekundach wszystko wraca do normy ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiesz o czym mówisz. Dokładnie tak samo zachowuje mi się samochód. Telepie nim po odpaleniu. Powiedź mi gdzie mam dokładnie szukać tego odpowietrznika. Wiem że napisałeś już to ale nadal nie wiem w którym miejscu to siedzi. Z zawodu jestem informatykiem i nie za bardzo się znam na konstrukcji silnika

Przebieg mam 210 tyś potwierdzony w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta usterka wystąpiła przy 215 tys a wczesniej przy około 130-140 tys km. Odpowietrznik który Ci opisuje znajduje sie od sciany grodziowej na środku silnika pod plasitkową osłoną ze znaczkiem audi. Układ który Ci opisałem to tzw. Pajączek z karbowanych rurek :) prawa głowica połączona z lewą -> tzw.VENTIL / zawór membranowy -> dolot powietrza. Jeśli chcesz to jutro podam numery potrzebnych częsci z ASO wymienisz je i nie ma chu... MUSI CHODZIĆ JAK ZEGAREK :D jak znajde jak to wyglada to zaraz wrzuce tu fotki. pozdro[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 21:57_________________________________________________Zawór membranowy to pozycja nr 5

http://etka.auto2.ru/epc/cat/au/A4/2002/249/49/3121850/

kolanko o którym pisałem widzisz na trójniku połączone do zaworka :) wiszisz flaszke :D

Szukam 077103245B

Volkswagen / Audi

Gajos Sp. z o.o., 81-856 Sopot, ul. Kasztanowa 4

Numer kat Nazwa Cena netto Cena brutto Stan

magazynowy Dostępność

przy zamówieniu Kupuję

077103245B ZAWÓR

ZAWOR 209.88 258.15 0 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...