Jump to content

[B6 AKE] Problem z czujnikiem poziomu paliwa po odpowietrzeniu układu paliwowego

VicVega
 Share

Recommended Posts

Koledzy, dziś odpaliłem moją gablotę po odpowietrzeniu układu paliwowego. Samochód dość długo stał i w rezultacie, przy odpowietrzaniu przewodów wysokiego ciśnienia padł akumulator. Odpaliłem samochód kablami rozruchowymi w końcu i dziwny widok mi się ukazał - poziom paliwa zero. Ale takie kompletne, pod kreską jeszcze. Na FISie 0km. Auto jeździło, zero bąbelków, pracowało równo. Przed całym zabiegiem było w baku trochę ponad rezerwę, tak połowę drogi do 1/4 mnie więcej. Podjechałem kontrolnie na stację i podlałem - wskazówka się ruszyła.

Czy możliwe, że przy odpowietrzaniu paliwo z baku mi uciekło? Przecież tam musiało być z 15 litrów. Auto odpowietrzałem z włączeniem "na krótko" pompy paliwowej w baku. Wszystko co wypompowałem przy odpowietrzaniu nalałem z powrotem do baku. Dokładnie tym sposobem robiłem: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t8154.0.html;highlight=odpowietrzenie+vp+44

Co myślicie? Paliwo uciekło czy czujnik oszalał po rozładowaniu aku?[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 16:02_________________________________________________Panowie, doczytałem trochę, podłączyłem VAG'a i tak:

- błędów nie ma, więc wnioskuję, że czujnik jest sprawny;

- najprawdopodobniej odczyt czujnika się wyzerował przy rozładowaniu aku - tzn. poziom paliwa jaki był przed rozładowaniem, czyli ok. 1/4 baku, komp uznał za zerowy i stąd błędne wskazanie.

Wiem, że można ustawić to w VAG'u, ale nie wiem gdzie. Teoretycznie wystarczy zatankować do pełna i dać przez VAG info, że taki stan jak teraz to pełen zbiornik. Ma ktoś pomysły/wiedzę na ten temat?

[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 17:30_________________________________________________Naprawił się sam, po zalaniu większej ilości paliwa... :kox:

dzisiaj ten sam problem i ja mam...wczoraj radio grało cały dzień i dzisiaj rano auto nie zapaliło wiec podładowałem i gdy odpaliło wskazówka od paliwa stoi w miejscu a też było koło 20l w baku... jak temu zaradzić żeby wskazówka ruszyła? zatankować ? Audi B6 jakby co :)

odłączenie akumulatora pomogło :)

ponawiam problem ja usiebie mam tak odkad kupilem auto zawsze leje do pelna, co wymienic w którym miejscu to znalezc? czy pasuje od kazdego innego czy szukac jakiegos konkretnego?

wczoraj radio grało cały dzień i dzisiaj rano auto nie zapaliło wiec podładowałem i gdy odpaliło wskazówka od paliwa stoi w miejscu a też było koło 20l w baku... jak temu zaradzić żeby wskazówka ruszyła? zatankować ? Audi B6 jakby co

Miałem to samo ... nic nie wymieniajcie po prostu rozkodowało się w zegarach wartość w zbiorniku, widzi dobrze ale źle wskazuje. Nie pamiętam który to kanał w vagu ale coś tam tank sensor i zapisać trzeba tą którą wartość widzi do wskazywania i powinno być :good: :good:[br]Dopisany: 27-06-2011, 00:20:05_________________________________________________Nie pamiętam dobrze ale chyba kanał 30 w zegarach :mysli: i zapisać trzeba wartość którą widzi a nie wskazuje

hmm tylko ze u mnie jest troszke inny obiaj czyli najpierw pokazuje na full opada opada az przy tym jak mam okolo 10-15l paliwa w baku nagle spada na zero i tak juz zostaje zaleje na full pokazuje na 3/4 i dopiero po 2-3 odpaleniaj pakazuje na full i tak w kulko takze raczej watpie zeby to wina kodowania byla

Jest gdzieś na forum opis jak się dobrać do tego czujnika i zregenerować lub wymienić. Tak na szybko nie mogę znaleźć, ale na pewno widziałem coś takiego jak u mnie były problemy. Poszukaj. A podłączałeś VAGa? Wywala jakiś błąd?