Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Co to za stukające urządzenie?


SebolA4

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak: Przy niskich obrotach (1500-2000) słychać stukanie dokładnie z tego ustrojstwa zaznaczonego na zdjęciu czerwonym kołem.Szukałem tematów z wiązanych z stukaniem,ale zasypany zostałem tematami z zawieszeniem i nic po za tym.Gdybym wiedział jak się nazywa to "coś" i do czego służy byłoby łatwiej.Najważniejsze czy te stuki zwiastują rychły koniec tego urządzenia? Bo wcześniej nie słyszałem żadnych dźwięków.

DSC00208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr z węglem aktywnym jest elementem układu odpowietrzenia baku. Tak, to jest elektrozawór, musi cykać. Niech ktoś to w końcu doda do FAQ bo ten temat w ciągu ostatnich 2 tygodni był poruszany co najmniej 4 razy i każdy pyta o to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info, aaaleee czy ma on tak cykać, że go słychać we wnętrzu przy zamkniętych szybach i masce? U mnie ewidentnie zaczął cykać dużo głośniej niż np. miesiąc temu.Czyści się to jakoś albo cuś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stukają, ale "air box" robi jaki tłumik szmerów ssania.. Cholera wie co tam moze byc slychac.

Na Twoim miejscu wziął bym stetoskop i obadał dokladnie silnik. Moze to szklanka cyka a wydaje sie ze elektrozaworek.

Ten zaworek ma cykać i robi to dosyć głośno. Po otwarciu maski słychać go wyraźnie. Tym bardziej jak nie ma się osłony obudowy FP. A kolega nie ma tej osłony bo ma stożek.

Zresztą. Nie potrzebny stetoskop. Wystarczy nachylić się nad silnikiem i wiadomo skąd dobiega dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....że go słychać we wnętrzu przy zamkniętych szybach i masce?

aż tak nie ma cykać, bez przesady... Śmiem powątpiewać, że to małe ustrojstwo może aż tak głośne dźwięki wydawac, ze do srodka slychac.. Mozliwe ze sie rozlatuje. Spróbuj to przedmuchac, psyknij WD i znów przedmuchaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....że go słychać we wnętrzu przy zamkniętych szybach i masce?

aż tak nie ma cykać, bez przesady... Śmiem powątpiewać, że to małe ustrojstwo może aż tak głośne dźwięki wydawac, ze do srodka slychac.. Mozliwe ze sie rozlatuje. Spróbuj to przedmuchac, psyknij WD i znów przedmuchaj

A no nie doczytałem. :embarrassed: No tak nie powinien w sumie stukać. Ale był opisywany gdzieś na forum przypadek jak komuś stukał ten zawór bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...