Jump to content

[B5 AJM] Falowanie obrotów

lukaseq1
 Share

Recommended Posts

Witam :) dzisiaj zauważyłem ze minimalnie falują mi obroty na biegu jałowym, silnik rozgrzany to 90 stopni ? na zimnym falowanie niewystepuje.

Witam :) dzisiaj zauważyłem ze minimalnie falują mi obroty na biegu jałowym, silnik rozgrzany to 90 stopni ? na zimnym falowanie niewystepuje.

sprawdz wtyczke do czujnika temperatury chlodziwa.

jak nie zmieni sie nic to wymiana.czujnika

sprawdzę, tylko co ma wtyczka i czujnik chlodziwa wspólnego z falowaniem obrotów ?

no zrobilbym ale niemam takich mozliwosci.

to poproś kokoś z forum jak gdzieś mieszkasz koło jakiegoś forowicza który ma vaga i zrób login na pewno się ktoś znajdzie kto ci pomoże

Odgrzewam kotleta i podpinam się pod temat.Mam troszkę podobny problem.Z ogami muszę poczekać do soboty bo coś mi lapek szwankuje :disgust:

Odkąd spadły temperatury to zauważyłem że podczas porannego odpalenia samochodu lekko falują mi obroty tak +/- 50.Gdy ruszę to auto nie jedzie tak jak powinno i też wyczuwam delikatne szarpnięcia,reakcja na pedał gazu też z lekkim opóźnieniem następuje.No i ostatnia sprawa samochód jedzie jak zwykły wolnossący,jest strasznie mułowaty.Dzieje się tak tylko na zimnym silniku i jak jest chłodno na dworze.Gdy temperatura jest powyżej 20st to nic takiego się nie dzieje.Wszystkie te problemy znikają jak silnik osiągnie normalną temperaturę pracy,wraca dynamika i reakcja na gaz a silnik pracuje równiutko.

Czym może to być spowodowane? Ktoś coś podpowie bez logów ?