Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy muszę usuwać szkodę za którą wziołem pieniądze AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Orientuję się może ktoś, czy jest obowiązek likwidowania szkody za którą się wzięło pieniądze z polisy AC?

Polisa AC sie kończy, pieniądze dostałem za lekkie wgniecenie, i skłaniam się aby go nie usuwać.

Dzwoniąc do innego towarzystwa ubezpieczeniowego poinformowano mnie że muszę pierw naprawić auto, jak była szkoda i została zgłoszona bo inaczej może to podejść pod próbę wyłudzenia.

Mi się wydaje że zrobią sobie fotki, obniżą wartość samochodu i tyle, lecz ponoć ubezpieczyciel może nie chcieć ubezpieczyć uszkodzonego samochodu. Np może odmówić jeżeli rysa na samochodzie jest dłuższa nić 5 cm.

Czyli idąc do innego towarzystwa wydaje się, że groźba może być tylko odrzucenie mojego wniosku o ubezpieczenie, co będzie jeżeli pójdę do tego samego towarzystwa co byłem a nie usunąłem szkody? (groźba posądzenia o wyłudzenie? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyłudzenie? Szkoda była? Była. Wyceniona? Wyceniona.

Chyba nigdzie w warunkach AC nie jest napisane, że muszę ją naprawić.

Nowy ubezpieczyciel zapewne może nie przyjąć wniosku o ubezpieczenie, jeśli będzie miał taki kaprys.

Zawsze robią fotki aktualnych uszkodzeń, obniżają wartość auta i płacą tylko na nowo powstałem uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyłudzenie? Szkoda była? Była. Wyceniona? Wyceniona.

Chyba nigdzie w warunkach AC nie jest napisane, że muszę ją naprawić.

Nowy ubezpieczyciel zapewne może nie przyjąć wniosku o ubezpieczenie, jeśli będzie miał taki kaprys.

Zawsze robią fotki aktualnych uszkodzeń, obniżają wartość auta i płacą tylko na nowo powstałem uszkodzenia.

w sumie jak wyżej :wink4:

nie musisz naprawiać, to już Twoja indywidualna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, prawda zę nie musisz usuwać uszkodzenia. Przy zawieraniu nowego ubezpieczenia musisz zaznaczyć ze masz taką wgniotke itp. (jeśli tego nie zrobisz , na fotkach nie bedzie jej widać a poźniej zgłosisz szkode z nowej polisy i ktoś ci to udowodni ze było to w dniu zawierania ubezpieczenia masz sprawe ze próbe wyłudzenia i do 3 lat). Nowy ubezpieczyciel zrobi sobie fotki uszkodzenia (nie powinien obniżać wartości pojazdu) jednak po naprawie uszkodzenia powinieneś zgłosić się na nowe fotki gdzie bedzie widać ze jest cacy i w razie szkody masz wypłatę od pełnej sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz naprawiać....

Dzwon jest podstawą do modów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...