Jump to content

[ALL] Czy muszę usuwać szkodę za którą wziołem pieniądze AC

Recommended Posts

Witam,

Orientuję się może ktoś, czy jest obowiązek likwidowania szkody za którą się wzięło pieniądze z polisy AC?

Polisa AC sie kończy, pieniądze dostałem za lekkie wgniecenie, i skłaniam się aby go nie usuwać.

Dzwoniąc do innego towarzystwa ubezpieczeniowego poinformowano mnie że muszę pierw naprawić auto, jak była szkoda i została zgłoszona bo inaczej może to podejść pod próbę wyłudzenia.

Mi się wydaje że zrobią sobie fotki, obniżą wartość samochodu i tyle, lecz ponoć ubezpieczyciel może nie chcieć ubezpieczyć uszkodzonego samochodu. Np może odmówić jeżeli rysa na samochodzie jest dłuższa nić 5 cm.

Czyli idąc do innego towarzystwa wydaje się, że groźba może być tylko odrzucenie mojego wniosku o ubezpieczenie, co będzie jeżeli pójdę do tego samego towarzystwa co byłem a nie usunąłem szkody? (groźba posądzenia o wyłudzenie? )

Jakie wyłudzenie? Szkoda była? Była. Wyceniona? Wyceniona.

Chyba nigdzie w warunkach AC nie jest napisane, że muszę ją naprawić.

Nowy ubezpieczyciel zapewne może nie przyjąć wniosku o ubezpieczenie, jeśli będzie miał taki kaprys.

Zawsze robią fotki aktualnych uszkodzeń, obniżają wartość auta i płacą tylko na nowo powstałem uszkodzenia.

Jakie wyłudzenie? Szkoda była? Była. Wyceniona? Wyceniona.

Chyba nigdzie w warunkach AC nie jest napisane, że muszę ją naprawić.

Nowy ubezpieczyciel zapewne może nie przyjąć wniosku o ubezpieczenie, jeśli będzie miał taki kaprys.

Zawsze robią fotki aktualnych uszkodzeń, obniżają wartość auta i płacą tylko na nowo powstałem uszkodzenia.

w sumie jak wyżej :wink4:

nie musisz naprawiać, to już Twoja indywidualna sprawa

W nowym ubezpieczeniu zaznacza ci ze masz wgniotke i tyle.

Więc tak, prawda zę nie musisz usuwać uszkodzenia. Przy zawieraniu nowego ubezpieczenia musisz zaznaczyć ze masz taką wgniotke itp. (jeśli tego nie zrobisz , na fotkach nie bedzie jej widać a poźniej zgłosisz szkode z nowej polisy i ktoś ci to udowodni ze było to w dniu zawierania ubezpieczenia masz sprawe ze próbe wyłudzenia i do 3 lat). Nowy ubezpieczyciel zrobi sobie fotki uszkodzenia (nie powinien obniżać wartości pojazdu) jednak po naprawie uszkodzenia powinieneś zgłosić się na nowe fotki gdzie bedzie widać ze jest cacy i w razie szkody masz wypłatę od pełnej sumy.

nie musisz naprawiać....

Dzwon jest podstawą do modów :gwizdanie: