Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przepływomierz - problem


boro80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem po czyszczeniu turbiny. Auto raz jedzie normalnie a raz strasznie zmula. Niedawno wymieniłem zawór N75, bo dodatkowo miałem taki objaw, że po zmianie na 3 bieg, 4 i 5 auto przez ok. sekundę nie reagowało na pedał gazu. Teraz tego już nie ma. Mechanik, który mi to wymieniał, a wcześniej czyścił turbo stwierdził po założeniu nowego N75, że nie dmucha. Pokombinował coś, wymienił przepływkę i zawór ruszył...tak przynajmniej twierdził. Auto rzeczywiście odzyskało wigor na jego przepływce i moim nowym N75. Stwierdził więc, że winna jest przepływka. Nie chciał sprzedać mi swojej więc założył starą moją i kazał kupić nową. Pomyślałem, że wreszcie znalazł przyczynę. Ale bardzo byłem zdziwiony, kiedy po wyjechaniu z warsztatu auto na mojej przepływce też zrobiło się żwawe. Niestety trwało to raptem 2 dni. Wczoraj w trasie znowu złapało strasznego muła. Dzisiaj ciągnie trochę lepiej. Czy rzeczywiście winna może być przepływka, skoro po podmianie na mój stary auto było dość żwawe chociaż krótko? Czy może źle wyczyszczone bądź poskładane turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyczyścić przepływkę specjalnym środkiem Wurtha,

mój mechanik mi kiedyś przeczyścił i było cacy.

Tylko robisz to na zimnym silniku no i musisz przepływkę wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze spec podmienil ci przeplywke na jakas zwalona a dobra zabral :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...