Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Opóźniony rozruch


wojtek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy zauważyłem że jak moje audi postoi kilka dni i chce go odpalić to gdy przekręcam stacyjkę to zapala z takim sekundowym opuznieniem rozrusznik po sekundzie odpala autko , jak odpalam codziennie to tego niema czy miał ktoś takie coś czy to winna rozrusznika ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podłączam się do wątku...

Ja ostatnio w swoim aucie zauważyłem też zmianę w powiedzmy szybkości odpalania od momentu przekręcenia kluczyka.

Wcześniej zakręcił 2 razy i chodził.

Później zdarzało się, że czasem trzeba było go kręcić dłużej - jakąś sekundę.

Teraz za każdym razem rozrusznik kręci ok 6 razy.

Też nie wiem co to jest ale jest irytujące. Sądziłem, że może akumulator ma za mały prąd rozruchowy - zmieniłem aku i nic.

Czy może mieć to związek z wymianą świec żarowych ? Niedawno zmieniałem, być może jakaś jest uszkodzona...

---------------------------------------------------------

update z 14.04.2011...

Sprawdziłem czy przy włączonych światłach pali szybciej po przeczytaniu forum. Niestety nie.

Mechanik mówi coś o gumowych uszczelniaczach na PD. Nie wiem jaki jest koszt i stopień skomplikowania wymiany tych uszczelniaczy.

Czy ktoś się w tym orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego w zimie że po sekundzie kręcił rozrusznik a teraz jest wszystko Ok u mnie tylko coś takiego jest w zime. więc może jak postoi dłużej to ma troche ciężej się rozkręcić lub masz słaby aku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nasila mi sie ta przypadłoś w czym moze tkwić problem w stacyjce że reaguje z sekundowym opuznieniem czy może coś z elektromagnesem w rozruszniku pomuzcie bo sie trochę martwię gdyż co tydzien autkiem na cały tydzien wyjezdzam za granice i jak postoi to tak jest. boje sie ze kturegoś dnia rozrusznik wogule nie zareaguje na przekrecenie zapłonu a do mechaika z tako nieregularną przypadłośćia jechac to bez sensu nic nie poradzi jedynie wymiany stacyjki i rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz częście zdaża się że sie opuznia rozruch

myślę że wymiana stacyjki nic nie pomoże bo jak coś to w ogóle by nie załapywał. Może rozrusznik daje znać po sobie że się kończy może na niego bardziej zwróć uwagę skoro jeździsz daleko wymontuj go i zobacz co w nim jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem auta dla siebie, jeździłem ze znajomym mechanikiem, który ma pojęcie o samochodach. Trafiliśmy na dwa auta, które właśnie nie chciały palić od kopa. Dla mnie to nic nie znaczyły, ale on twierdzi, że to są poważne problemy i jednym z nich mogą być pompowtryski. Zdecydowanie odradził mi zakup tych aut właśnie z tego powodu. Oby to nie było to u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem auta dla siebie, jeździłem ze znajomym mechanikiem, który ma pojęcie o samochodach. Trafiliśmy na dwa auta, które właśnie nie chciały palić od kopa. Dla mnie to nic nie znaczyły, ale on twierdzi, że to są poważne problemy i jednym z nich mogą być pompowtryski. Zdecydowanie odradził mi zakup tych aut właśnie z tego powodu. Oby to nie było to u Ciebie.

auto pali od kopa ale czasami rozrusznik odpala z opuznieniem takim sekundowym jak przekreca sie zaplon rozrusznik odpala z takim sekundowym opuznieniem zdaza sie to jak auto postoi pare dni , wiec mi sie nie wydaje ze to pompo wtryski , jestem ciekawy czy ktos na forum mial taka przypadlosc :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przypadek jest inny, ostatnio miałem VW i okazał sie późny zapłon. Po skorygowaniu było ciut lepiej ale dalej coś nie tak, po zrobieniu rozrusznika auto zaczęło palić od razu bo rozrusznik kręcił o niebo lepiej. :wink4: z powodu późnego zapłonu właściciel kręcił długo rozrusznikiem dlatego dostał po 4 literkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję mimo wszystko przejrzeć rozrusznik bo na pewno mu to nie zaszkodzi. Przy okazji sprawdzisz połączenie przewodów z rozrusznikiem. Proponuje sprawdzić główna masę silnika. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...