Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Światła tył-problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi: siemka!

Panyyy ...problem dotyczy tylnego prawego światła mijania... nie świeci!

Zmiana, zamiana żarówki nie rozwiązuje problemu....niestety!

Świecą wszystkie żarówki prócz tej jednej ... jutro sprawdzę czy jest napięcie w gniaździe światła mijania.

Może nie styka kostka? :wallbash: może trzeba przeczyścic styk? :disgust:

Sprawdziłem też bezpieczniki ale...ni jak to się nie ma do poniższego schematu:

B6_bezpieczniki.jpg

Poza gniazdem 22 wszystkie pozostałe dotyczące świateł (wg powyższego schematu) są u mnie puste :confused4:

Sprawdziłem bezpiecznik 22, ale wydaje się ok! tzn... jest ok!

Czy ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu? Ktoś to już przerabiał?

Straszna bieda jeździć na jednym świetle :( :(

Btw... o co chodzi z pustymi gniazdami? Dlaczego bezpiecznik znajduje się jedynie w gnieździe nr 22, a pozostałe zostają puste?

Na czym to polega, z czym sie to je i o co chodzi w "uzupełnieniu" tablicy bezpieczników?

Z góry dzieki za rozwiązenie problemu, jak równiez za (oczywiste dla co niektórych) informacje dotyczące bezpieczników!

Opublikowano

spróbuj styki przeczyścić,może coś zaśniedziało,no i sprawdz czy prąd dochodzi

Opublikowano

hm dla mnie ta Twoja rozpiska jest jakaś dziwna :mysli: , ja wzoruje sie na tej http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_rozpiska_bezpiecznikow-t59375.0.html

światła postojowe w B6 nie mają bezpiecznika gdyż przechodzą przez moduł MCE w każdej wersji low czy high :gwizdanie:

sprawdz oprawe żaróweczki penie cuś przyśniedziało i nie jarzy :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Może błąd tkwi w rozpisce :gwizdanie:

Sprawdze odpowiednie bezpieczniki wg powyższej.

Btw.... jeśli chodzi o samą kostkę już bezpośrednio w lampie....

Czy ktoś wie które piny odpowiadają danej żarówce (przeciwmgielna- tej akurat nie ma, migacz, mijania, wsteczny) ? :wink4:

Opublikowano

waz miernik i sprawdź na drugiej lampie-potem przejdź do tej-co nie działa i będziesz wiedzieć,a tak w ogóle-to nie ma tylnych świateł mijania-są jedne światła tylne

Opublikowano
  • Autor

Skądinąd ... słusznie jest też połączyć miernikiem obwody obu lamp jednocześnie.. to dla tych którzy wiedzą mniej ode mnie :rolleyes:

Wieczorem powinno wszystko zadziałać.

Thx!

Opublikowano

Lordiee , tez sie naciąłem na tą rozpiskę , ona chyba jest z B5.

Też się wzoruje na tej co kolega domin79 podał. Nawet sobie zrobiłem pdf'a z tabelką żeby mieć w aucie cały czas.

A podłączałeś pod VAGa? Pożyczałem od znajomego taki najtańszy kabel z alledro i działa. Zawsze coś może podpowie.

Opublikowano
  • Autor

Lordiee , tez sie naciąłem na tą rozpiskę , ona chyba jest z B5.

Też się wzoruje na tej co kolega domin79 podał. Nawet sobie zrobiłem pdf'a z tabelką żeby mieć w aucie cały czas.

A podłączałeś pod VAGa? Pożyczałem od znajomego taki najtańszy kabel z alledro i działa. Zawsze coś może podpowie.

To mnie zabolało :polew:

Cholera... nie mam gdzie ;( ;( ;( ;( ;(

Na pewno mam pare błędów do wywalenia, chciałbym uruchomić oświetlenie nóg bo lampki leżą, usunąć SERVICE, sprawdzić czemu non stop świeci ECON... no kowa .... kto chce zarobić dobrą flache? :naughty: :naughty: :naughty::evil:

Opublikowano

:)

a sam nie dasz rady podpiąć ?

Opublikowano
  • Autor

A mam? :)

Opublikowano

wysylam Ci na PW jakim ja podpinalem , koszt jak za flaszke ;)

Opublikowano
  • Autor

hm dla mnie ta Twoja rozpiska jest jakaś dziwna :mysli: , ja wzoruje sie na tej http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_rozpiska_bezpiecznikow-t59375.0.html

światła postojowe w B6 nie mają bezpiecznika gdyż przechodzą przez moduł MCE w każdej wersji low czy high :gwizdanie:

sprawdz oprawe żaróweczki penie cuś przyśniedziało i nie jarzy :mysli:

Myślałem, że już zamknę temat... neistety dalej nie działa.

Faktycznie gniazda 20 i 21 są puste - bezpieczników brak.

Sprawdzałem... nie ma napięcia w gnieździe światła tylnego - strona pasażera.

W pozostałych gniazdach w tej i drugiej lampie działają :mysli:

Kostka posiada 6 pinów. Które odpowiadają światłom, a tym samym są dla mnie problematyczne?

Ktoś jest w stanie rozpracować tę kostkę?

1 2 3

4 5 6

Grzebałem tam, ale póki co nic to nie daje :wallbash:

Nie bardzo wiem, jakie konfiguracje pinów sprawdzać, a dałoby mi to odpowiedź czy kostka walnięta, czy tylko wkład :disgust: :disgust: :disgust: :disgust:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i udało się... zdjąłem izolacje z wiązki - okazało się, że jeden kabelek jest przerwany... nie mam pojęcia jak to się stało...najprawdopodobniej się przepalił w tym miejscu. Wszystko gra, a mialem zabierać się za grubsze rozbiórki w szukaniu przyczyny.

Jest ok! :) :) :) :)

Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc! pzdr!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.