Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ogniska korozji


Debian27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy zaraz nie dostanę po "głowie" za poniższy post, ale szukał na forum informacji nt usuwania ognisk korozji i niestety nic nie znalazlem. Na drzwiach kierowcy mam kilka ognisk korozji wielkości od 5mm do 1 cm i chciałbym je we własnym zakresie usunąć(nigdy tego nie robiłem). Plss może jakis opis albo fotostory ;) Byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier ścierny w garść i szoruj do żywej blachy. Na początek jakaś gradacja 400, gdy już będzie blacha lśnić odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną, nakładasz szpachlę. Potem docieranie, papier wodny 1000, 1500. Docierać najlepiej na klocku z korka żeby nie porobić górek i dołków. Czekasz aż szpachla wyschnie dobrze, dobrze jest odczekać kilka dni aż wyschnie cała woda z niej. Odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjna, nakładasz podkład (można kupić w sprayu), malujesz kolorem, a na koniec bezbarwny. Na jesieni robiłem w Tikaczu teściowi zaprawki. Na razie nowej rdzy nie widać. Jak się suka raz w da to potem ciężko się jej pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra liczmy że zrobię tak jak każesz czyli przycieranie do gołej blachy odtłuszczę,szpachla itp ... jak będę kład bazę i po wyschnięciu nie będzie widać różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz wprawę w malowaniu i czym będziesz malował. Żeby nie było różnicy trzeba dobrać kolor i cieniować i musi to zrobić ktoś kto to umie. Jeżeli chcesz zrobić sam zaprawki farbą z puszki to będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego najlepiej kup sobie dobierany komputerowo kolor w puszce spray. koszt to jakies 38-50pln . na jesieni malowalem sobie takim lakierem lusterko i wyszlo w miare fajnie, jak laikowi nie powiem ze robilem sam to sie nie zorientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pomalować element od załamania,do załamania,czy listwy,bo wpylić się w kolor-jak ktoś nie umie-będzie niezmiernie trudno...

-okleić taśmą,pomalować,na koniec bezbarwny i spolerowac na załamaniu-nawet,jeśli nowy kolor będzie ciut ciemniejszy(bo stary lakier płowieje i blaknie)to na załamaniu nie będzie widać,bo światło inaczej pada :wink4: najlepiej potrenoweać na starej pralce,czy lodówce,żeby nie było zacieków,niepotrzebnych zgrubień itp :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy zaraz nie dostanę po "głowie" za poniższy post, ale szukał na forum informacji nt usuwania ognisk korozji i niestety nic nie znalazlem. Na drzwiach kierowcy mam kilka ognisk korozji wielkości od 5mm do 1 cm i chciałbym je we własnym zakresie usunąć(nigdy tego nie robiłem). Plss może jakis opis albo fotostory ;) Byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Jezeli masz kilka ognisk to nie baw sie w zaprawki tylko maluj cale drzwi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie taniej i nie lepiej poszukać w kolorze z anglika.....

to rownież dobre wyjscie, tylko znalezc w takim samym odcieniu zeby nie zrobic kameleona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić na zasadzie szlif, a później na gołą blachę szpachla, czy też podkład i lakier to bardzo słaba robota Panowie. :thumbdown:

Trzeba przecież tą gołą blachę czymś zabezpieczyć i nie żadnym ocynkiem w spray'u, bo to gówno, tylko odpowiednim specyfikiem. Po doczytaniu należy stosować podkład reaktywny i na to akrylowy, albo zamiast reaktywnego+akryl, dwie warstwy podkładu epoksydowego ( 2 opcja mniej skuteczna ). Jest forum lakiernicze i tam można zapytać, co najlepiej stosować i jak.

A nałożenie na gołą blachę, tym bardziej w miejscu, gdzie była rdza, szpachli, podkładu i lakieru przed niczym nie zabezpiecza. Rdzę zobaczymy tak szybko, jak tylko przebije się przez warswę, którą nałożyliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...