Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi A4 1996r - Felgi aluminiowe 17' ET35 jaka długość śrub?


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może temat głupi i banalny ale szukałem i nie znalazłem chodzi mi że mam aluski 17 z ET35 i zgubiłem gdzieś śruby od nich.. i moje pytanie jaka długość śrub ma być?? bo jak kupie za długie to będzie lipa a jak za krótkie to może być też nie fajnie.. więc proszę o pomoc ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie masz felgi. W oryginalnych mam śruby o długości M14x1,4x27 , a w OZ mam M14x1,4x35 czyli dłuższe. Wykręć jedną śrubę z tych felg co masz teraz na aucie i przymierz do aluma. Zobaczysz czy są ok czy za krótkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela feli nierówna :naughty: :naughty: :naughty:

najświeższy przykład : kupiłem ese na zimowych Avusach 17" , wczoraj zmieniałem kapcie na moje stare parówkowe AEZ i sie okazało że śruby łapią tylko na 3-4 obroty co według mnie jest troche za mało. zmieniłem koła ale auta nie ruszałem , musze zamówić dłuższe śruby i po kolei powymieniać.

Acha , ET nie ma nic do rzeczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to powiedzcie mi chociaż ile powinno wystawać śruby tego gwintu co ma się wkręcić do piasty?? 2-3cm ile?? bo włożyłem te śruby od 15stek to praktycznie po włożeniu wystają może 0,5cm :/ wiec to jest za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to powiedzcie mi chociaż ile powinno wystawać śruby tego gwintu co ma się wkręcić do piasty?? 2-3cm ile?? bo włożyłem te śruby od 15stek to praktycznie po włożeniu wystają może 0,5cm :/ wiec to jest za mało

0,5cm to jest prawie grubośc tarczy hamulcowej przez którą śruba przechodzi zanim złapie gwint w piaście.

moim skromnym zdaniem jak bedzie wystawać z felgi 1.2-1.5cm to bedzie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nie mniej niż 1 cm śruba musi wystawać i nie więcej niż 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...