Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przewód od akumulatora do..


wild_mac

Rekomendowane odpowiedzi

... no właśnie nie wiem do kąd. opisze problem:

od akumulatora idą sobie 2 przewody z klemy dodatniej. jeden jak wszędzie i drugi dodatkową śrubką przykręcony idzie sobie w stronę czarnej puszki w której moim zdaniem powinien być komputer (może tam jest coś innego ale nie zaglądałem). i ten właśnie przewód dostał wody do środka, przetarł się lekko o metalową część karoserii, zrobił zwarcie i się przepalił. efekt taki, że autko zatrzymało się na środku jezdni, zgasło wszystko co mogło się świecić i koniec.

pytanie - jak odszukać taki przewód (nazwać?) w serwisie / allegro / gdziekolwiek bo nawet nie wiem jak go nazwać. wujek google też nie powiedział wiele (bo dokładnie nie wiem o co pytać). pomożecie?

p.s. zrobił bym fotkę żeby go pokazać, ale zrobiło się ciemno i kompletnie nic nie widać pod maską (cudem na sztukowanym kabelku dojechałem do domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu dosztukować tam innego przewodu, porządnie zlutować (nie żadne skręcanie kabli) i zaizolować koszulkami termokurczliwymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie nie wiem do kąd. opisze problem:

od akumulatora idą sobie 2 przewody z klemy dodatniej. jeden jak wszędzie i drugi dodatkową śrubką przykręcony idzie sobie w stronę czarnej puszki w której moim zdaniem powinien być komputer (może tam jest coś innego ale nie zaglądałem). i ten właśnie przewód dostał wody do środka, przetarł się lekko o metalową część karoserii, zrobił zwarcie i się przepalił. efekt taki, że autko zatrzymało się na środku jezdni, zgasło wszystko co mogło się świecić i koniec.

pytanie - jak odszukać taki przewód (nazwać?) w serwisie / allegro / gdziekolwiek bo nawet nie wiem jak go nazwać. wujek google też nie powiedział wiele (bo dokładnie nie wiem o co pytać). pomożecie?

p.s. zrobił bym fotkę żeby go pokazać, ale zrobiło się ciemno i kompletnie nic nie widać pod maską (cudem na sztukowanym kabelku dojechałem do domu).

Z tego co opisujesz mam tak pociagniety kabel od wzmaka przez skrzynke tam gdzie jest komp..taki masz? http://allegro.pl/wysokiej-klasy-kable-sinus-line-ks25-wzmacniacza-i1517588757.html ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosztukowanie kabelka na złączki metalowe

ja bym jednak to polutował, takie złączki potem w najmniej odpowiednim momencie tracą przewodność :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć go i idź do sklepu elektrotechniczego niech Ci sprzedawca dobierze przekrój i typ izolacji. Tylko to byś musiał iść do sklepu elektrotechnicznego czyli tam gdzie są zabezpieczenia do rozdzielnic, rozdzielnice itp oni mają tam przewody i kable do instalacji wysokoprądowych. Najprawdopodobniej da Ci kabel na 230 V ale to nie szkodzi (lepsza izolacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym przewodem idzie prąd do listwy koło skrzynki bezpiecznikowej.

Najlepiej to byś zrobił jakbyś wymienił ten przewód i tyle. Na szrocie kupisz taki przewód a nawet grubszy za pare złotych i bedziesz miał spokój.

Jak nie będą miec tego akurat to kup inny gruby np taki jak idzie od aku do altka lub podobny w tym stylu o podobnym przekroju. Wymienić go nie powinno być wiekszego problemu. kupisz konkretną końcówke do zarobienia go na końcu i przykręcasz. Nie pamiętam jak jest łączony z listwą w środku wiec tam musisz zobaczyć.

Luty lubia pękać szczególnie przy tak grubych przewodach a złączki śniedzieja i kontakt sie pogarsza.

Ewentualnie dokup troche peszla żeby nowy kabel włożyć i żeby sie znów nie przetarł. I zabezpiecz to miejsce gdzie sie przetarł żeby nowy tez sie nie uszkodził.

Możesz tez kupić nowy przewód ale będzie cholernie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie wyczyść przegrodę przy podszybiu. Tam są kanały odprowadzające wodę jak się zapchają to woda zaczyna dostawać się do środka autka i zalewa komputer.

Widzę że tam trochę syfu masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...