Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Notoryczny tryb awaryjny, 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem A4 B6 AWX i już mam z nią problem. Od kilku dni przy ok. 3000tys. obrotów wpada mi w tryb awaryjny. Na vagu pokazuję mi błąd 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation. Do tego na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku wyczuwam nierównomierne drgania na kierownicy, fotelu. Byłem u lokalnego znachora od TDI i stwierdził że turbina do czyszczenia ( problem trybu awaryjnego ) oraz 3 pompowtrysk niedomaga i dlatego te drgania. Za naprawę zawołał 700zł + 100 zł diagnoza. Wydaję mi się sporo, więc wklejam logi dynamiczne z grupy 11, 13 i 23 i proszę Was o pomoc w diagnozie. http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43043.html

Opublikowano

Wykonaj logi dynamiczne jeszcze raz.

Trzy proby oddzielnie kazda - 011 oraz jedną probe 010.

Pompka na 3 cylindrze faktycznie nie wyglada za ciekawie.

Opublikowano

Bip'y wszystkie na '-', kiedy byl zmieniany filtr paliwa? Wyglada na problem z dostrczaniem paliwa, korekcje po zmianie moga sie zmienic, Grupe 11 turbiny wykonaj ponownie tak jak wspomiano

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za zainteresowanie.

Dzisiaj zrobię logi jak poradził kolega Przemik oraz wymienię filtr paliwa. Odnośnie pompowtrysków to przeczyszczę jeszcze wtyczki idące od listwy zasilającej. Po tym wszystkim zrobię logi i wstawię na forum.

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43095.html - 011 1

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43097.html - 011 2

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43099.html - 011 3

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43098.html - 010

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43096.html - 011, 013, 023 statyczne

Filtra paliwa był wymieniany w październiku 2010 - znalazłem rachunek poprzedniego właściciela, więc na razie odpuściłem wymianę. Przeczyściłem i podoginałem blaszki w tych wtyczkach pompowtrysków i nic się nie zmieniło.

Opublikowano

Co to za logi. Czemu gaz nie byl w podlodze ?

Opublikowano
  • Autor

Nie chciałem wciskać gazu na maxa, ponieważ powyżej 3500tys obrotów bankowo wpadł by w tryb awaryjny. Myślałem że jak będę trzymał go między 2800 -3200 obrotów to będzie ok. Jak trzeba to zrobię jeszcze z gazem do dechy.

Opublikowano

No to trzeba ...

Opublikowano

Im szybciej wyrwiesz sprezarke i wyczyscisz - tym lepiej.... :)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za sugestię. Czyli oddaję do mechaniora, niech się nią zaopiekuję. Ciekawe na ile to czyszczenie pomoże. Regenerowane turbo można kupić za 850zł w Zielonej Górze, a mechanik zawołał sobie 700zł za przeczyszczenie turbo i sprawdzenie trzeciego pompowtryskiwacza. Zastanawiam się jak on chce go sprawdzić, bo jak powie że sprawdził i wtrysk do wymiany to nieźle popłynę. Najwyższy zaobserwowany bip to -56.

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43385.html Myślę żeby przeczyścić samą turbinę (max 300-400zł), a wtryskiem zająć się trochę później. Jak radzicie?

Opublikowano

bipy na minusie swiadcza o trudnościach w napełnianiu wtrysków paliwem

Opublikowano
  • Autor

bipy na minusie swiadcza o trudnościach w napełnianiu wtrysków paliwem

Kolega Zbojna wspominał o tym i mówił żeby wymienić filtr paliwa. Mój był wymieniany ok. 6 miesięcy temu, ale jakby to miało pomóc to wymienię ponownie. Auto idzie pod nóż w czwartek rano, także wieczorem napiszę co i jak.

Opublikowano

Ja w swoim AWX tez na jednym wtrysku mam podobne bipy ale na plus a auto chodzi bez zastrzeżeń idealnie pali, równo chodzi.Może trzeba zacząć od czyszczenia turbo.

Może ktoś powie o czym świadczą bipy na plus.

Opublikowano
  • Autor

Tak jak pisałem wcześniej, jutro rano oddaję turbo do czyszczenia. Mechanik mówił, że wyciągnie też trzeci wtrysk, wymieni uszczelki. Zobaczymy czy to pomoże. Z tego co czytałem na forum powodem drgań silnika może być też wyrobiony napinacz paska wieloklinowego. W moim przypadku ten napinacz również drga (powinien chyba być nieruchomy) Sprawdziłem również sprzęgiełko alternatora, chodzi cicho i po zatrzymaniu auta wirnik alternatora kręci się jeszcze przez ok. 2 sekund, więc to też nie powoduję drgań. Poczekam do jutra i napiszę co zdiagnozował mechanik.

Może ktoś powie o czym świadczą bipy na plus.

Skoro u mnie są bipy na - i jest problem z dostarczeniem paliwa do wtrysków, więc jak są na + to wszystko powinno być ok. Może ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie.

Opublikowano

Skoro u mnie są bipy na - i jest problem z dostarczeniem paliwa do wtrysków, więc jak są na + to wszystko powinno być ok. Może ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie.

Wszystko ok nie jest, bo bipy ponad 40 to trochę za dużo nawet czasem wskoczy ponad 50 w pozostałych wtryskach bipy nie przekraczają 20.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj odebrałem auto od mechanika. Przyczyną przeładowań była lekko wygięta łopatka wirnika, która gdzieś haczyła ( nie wiem gdzie i nawet nie chce wiedzieć :kox: ) . Problem przeładowań rozwiązany. Filtr paliwa wymieniony na manna, bipy nadal na minusie :mysli: Oto logi po czyszczeniu turbo ( nie miałem się gdzie rozpędzić, więc dlatego takie krótkie)

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43676.html

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43677.html

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43678.html

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43679.html

Niestety, nie udało mu się zlokalizować przyczyny drgania silnika na jałowym. Sprawdził pompowtryski i wszystko ok. Trzeba iść chyba tropem napinacza klimy, kiedy włączam ją na low, te drgania stają się ledwo wyczuwalne. Co o tym sądzicie?

Opublikowano

bipy na minusie swiadcza o trudnościach w napełnianiu wtrysków paliwem

ok :naughty:

Skoro u mnie są bipy na - i jest problem z dostarczeniem paliwa do wtrysków, więc jak są na + to wszystko powinno być ok. Może ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie.

Wszystko ok nie jest, bo bipy ponad 40 to trochę za dużo nawet czasem wskoczy ponad 50 w pozostałych wtryskach bipy nie przekraczają 20.

Auto od nowosci i bipy ok. 25 na minusie przy bucie dochodza do 40. I co? A no nic sie nie dzieje, nie ma jakis wibracji itd. wiec lac paliwo i jezdzic :wink4:[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 20:51_________________________________________________

Wczoraj odebrałem auto od mechanika. Przyczyną przeładowań była lekko wygięta łopatka wirnika, która gdzieś haczyła ( nie wiem gdzie i nawet nie chce wiedzieć :kox: ) . Problem przeładowań rozwiązany. Filtr paliwa wymieniony na manna, bipy nadal na minusie :mysli: Oto logi po czyszczeniu turbo ( nie miałem się gdzie rozpędzić, więc dlatego takie krótkie)

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43676.html

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43677.html

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43678.html

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_43679.html

Niestety, nie udało mu się zlokalizować przyczyny drgania silnika na jałowym. Sprawdził pompowtryski i wszystko ok. Trzeba iść chyba tropem napinacza klimy, kiedy włączam ją na low, te drgania stają się ledwo wyczuwalne. Co o tym sądzicie?

krotkie, krotkie :naughty:

moim zdaniem jest ok.

zrob jeszcze gr 4 dyn.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

moim zdaniem jest ok.

zrob jeszcze gr 4 dyn.

Trochę długo to trwało, ale zrobiłem w końcu logi gr. 4. W między czasie zaaplikowałem mojej A4 czyszczenie preparatem Ligui Moli za pomocą urządzenia Jet Clean. Korekcję się poprawiły, ale drgania nadal występują ;( ;(

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_46321.html

Opublikowano

moim zdaniem jest ok.

zrob jeszcze gr 4 dyn.

Trochę długo to trwało, ale zrobiłem w końcu logi gr. 4. W między czasie zaaplikowałem mojej A4 czyszczenie preparatem Ligui Moli za pomocą urządzenia Jet Clean. Korekcję się poprawiły, ale drgania nadal występują ;( ;(

http://vaglog.rtnet.pl/dranek1_46321.html

nie dosc ze dlugo to jeszcze logi ktore zrobies do niczego sie nie nadaja

Opublikowano
  • Autor

nie dosc ze dlugo to jeszcze logi ktore zrobies do niczego sie nie nadaja

Może jakaś porada od bardziej doświadczonego kolegi jak to mam zrobić? Np. czy noga w podłodze na maxa, ile czasu mają trwać logi itp.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.