Jump to content

[ALL B5] Luzy na tylnej osi

baczes
 Share

Recommended Posts

Witam. Dziś podczas ruszania tylnym kołem usłyszałem jakieś stuki, tak jakby felga była niedokręcona i stukała o piastę. Sprawdziłem była mocno dokręcona. Z drugim kołem jest tak samo. Z przednimi nie ma juz tego problemu. Nie jest to jakiś potężny luz, ale jak wezmę tylne koło w ręce i zacznę nim ruszać w to i z spowrotem to słychać jakby o cos stukało..?? Co to może być:). Dodam jeszcze, że nie trzęsie tyłem i dobrze się prowadzi.

100% łożysko trzeba dokręcić :)

Nie jestem pewnien ale w 1998r. łożyska są z tyłu już w piaście a na to tarcza przychodzi, więc raczej w grę wchodzi tylko wymiana łożysk. Ja mam łożyska stożkowe osadzone w tarczy więc przy takim rozwiązaniu mażna dokręcić i skasować luz.

Mam podobny problem, wymieniłem łożyska + tarcze (piasta w tarczy) i tak jak przed wymianą wyczuwam lekki luz, gdy poruszam kołem góra-dół. Dokręcałem łożyska do momentu zlikwidowania owego luzu, ale wtedy koło kręci się wg mnie za ciężko, a tak być raczej nie powinno :mysli:

albo tuleje belki musisz wjechać na jjakiskanal podnosnik i spr belke bo ja tez mialem takie stuki z tylu i musialem wlasnie wyminic tuleje belki

albo tuleje belki musisz wjechać na jjakiskanal podnosnik i spr belke bo ja tez mialem takie stuki z tylu i musialem wlasnie wyminic tuleje belki

ja podjechałem pod stacje diagnostyczna i sprawdzili mi cale zawieszenie i właśnie te tuleje zapłaciłem 20 zl ale przynajmniej wiedziałem ze tuleje mam do wymiany a miałem podobne objawy do twoich

i problem masz z głowy tylko jak wyminiałeś to mogłeś dać jakąś lepszą firme. bo ta wymiana to pewnie widziałeś jaka jest he he ja wsadziłem lepsze troche to narazie mam spokoj z tylu

Wjedź na kanał i sprawdź tuleje belki tylnej z obu stron, czy nie są poobrywane,przy takich objawach jak opisywałeś to mogą być tuleje, co do wymiany to proponuję Lemfordera koszt około 90 zł u Tomka z forum innych nie polecam.