Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Pytanie o klimatyzacje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to wiatrak klimy wymień. bo jak włączasz klimę to wiatrak musi chodzić

Opublikowano
  • Autor

to chodzi jak podłączyłem komputer i tam sprawdzało wszystko to dmuchało zimn ym na kratki ale po odłączeniu dalej dmucha tylko gorącym na szybe

Opublikowano

Oby nie padło sterowanie czyli panel klimatronika.. Zrób nastawy podstawowe w klimatroniku masz o tym dużo na forum.

Opublikowano
  • Autor

padł ten panel bo nie wiedziałem czemu mi mrugał i przez ok 2-3 min. od odpalenia i przeczytałem że to oznacza że jest sterownik klimatronika uszkodzony więc muszę nowy kupić

Opublikowano

Też stawiam na motorek klapki ciepło zimno. Ja jak daję na LO to kilku minutach trzeba kimę wyłączać bo mi gęsia skórka wyłazi, dodam że założyłem sobie tzn. założyli mi na klimie nowy osuszacz. Wielka zmiana i duża skuteczność klimy na tym nowym osuszaczu.

Opublikowano
  • Autor

no widzisz a ja muszę wyłączyć całkowicie klimę i nawiew bo się rozpływam;p

Opublikowano

Załatw jakiś inny klimatronic i podłącz oraz przetestuj.

Opublikowano
  • Autor

nie mam skąd bo nie znam nikogo z Wrocławia kto ma audi albo taki klimatronik[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2011, 20:20_________________________________________________Na innym forum dostałem taka odpowiedź:

A więc tak. Dla tego samochodu kodowanie climatronika to 00040.

Zaczynamy:

Warunek konieczny. Exclamation

Przyczyny błędów muszą fizycznie zostać usunięte/ naprawione.

Brak zapisanych błędów w sterowniku.

Podłączasz VAG

Uruchamiasz silnik.

Włączasz kllimatyzację w tryb AUTO:

Wchodzisz w adres 08 AC/ HVAC lub inny opis dotyczący klimatyzacji.

Dalej 07 Kodowanie

Wpisujesz wartość i potwierdzasz.

Teraz nie zamykając programu (nie rozłączając się z samochodem) odczytujesz błędy klimy, usuwasz je, jeśli się pojawiły i przechodzisz do Basic Settings.

Silnik musi nadal pracować, i klima być włączona w tryb AUTO.

04 - Basic Settings n

Potwierdzasz n

Wpisujesz numer grupy 001 n

Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz. n

Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać pozycje krańcowe.

Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0).

Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się.

Jeszcze raz dla pewności odczytujemy błędy i kończymy pracę VAG-a.

Od tej chwili możemy cieszyć się ponownie prawidłową pracą naszej automatycznej klimatyzacji.

UWAGI:

Kodowanie sterownika jest zależne od samochodu i sillnika oraz roku produkcji. Nie ma uniwersalnego kodowania dla wszystkich aut.

Jeśli ktoś nie rozumie tej instrukcji to proponuje nie zabierać się samodzielnie do zabawy VAG-iem.

Jutro z rana podjadę do kolegi podłącze się i zobaczę czy pomogło i dam znać

Opublikowano

Całkowicie poprawnea procedura adaptacji motorków nastawczych klimatyzacji. Jak to wykonasz i będzie coś żle to znaczy że coś jest uszkodzone tj, taki błąd jaki Ci wybije.

Opublikowano
  • Autor

dlatego jadę do speca od klimy a nie robię tego sam i on mi powie co jest na rzeczy[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2011, 09:54_________________________________________________Kodowanie pomogło i klima pięknie dmucha i ciepłym i zimnym i we wszystkie strony!!!!

Jednymi słowy działa jak powinna :>

Taka mała głupota a tyle zachodu :tongue4:

Opublikowano

padł ten panel bo nie wiedziałem czemu mi mrugał i przez ok 2-3 min. od odpalenia i przeczytałem że to oznacza że jest sterownik klimatronika uszkodzony więc muszę nowy kupić

Kodowanie miałem to samo.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam potrzebuje info. o panelu sterowania klimatyzacji.Nie wiem do czego służą przyciski które zaznaczyłem w czerwone kółka.

audihttp://w344.wrzuta.pl/obraz/1CYXtzp29gV/audi

i jeszcze jedno pytanko,bo jak mam włączone AUTO i nacisnę ECON to czuć przez 5-6 sekund jak silnik faluje.Czy to jest normalne?

Opublikowano
  • Autor

klimad.jpg

:szukaj:

na samej górze temat jak używać klimatronika;p

A co do falowania obrotów to jak bardzo one falują??

Opublikowano

minimalnie,tylko jak włącze ECON

Opublikowano
  • Autor

econ to wł. klimy czyli silnik dostaje większe obciążenie czyli to norma

Opublikowano

econ to wł. klimy czyli silnik dostaje większe obciążenie czyli to norma

econ to wyłączenie klimy :gwizdanie:
Opublikowano
  • Autor

przycisk econ włącza i wyłącza klimę :cool1:

Opublikowano

przycisk econ włącza i wyłącza klimę :cool1:

teraz na to wpadłeś :gwizdanie: wiadomo jak piszesz wł.econ to chodzi o zapalenie kontrolki, jak kontrolka się pali to jest wyłączona klima :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.