Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stukanie przy skręcaniu! jakieś sugestie co to może być


cineksk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem. Od wymiany opon z zimowych na letnie, po jakims czasie jeżdzenia coś stuka przy większym skręcie w lewo, najczęsciej na rodzie gdy trzeba zrobić więkrzy skręt kierownicą. Słychac stukanie jakby z lewej strony, może to wahacz, choć sam dobrze się nie znam więc nie wiem. :kwasny:

Co to może być, jedni mówią że to przegu, inni ze to coś w drążku kierowniczym, może wy macie jakięs pomysły :rolleyes:?

mam znajomego w stacji kontroli pojazdów , moze on też coś powie, a jakie są wasze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wahacz regenerowałem. Miałem wywaloną tuleję. 80zł z wymianą za 1szt. Jeśli chodzi o przegub proponuję kupić u jakiegoś forumowicza z anglika z jak najmniejszym przebiegiem. Co ori to ori. Znam przypadek że kolega wymienił na nowy RUVILLE i po 2 miesiącach dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub czy wahacz to pikus. Ja niedługo będę wymieniał maglownicę bo właśnie kończy swój żywot :wink4: Też mam stukanie przy skręconych kołach. Przeguby nowe, wahacze zmienione i okazało się, że to magiel. Można wyrwać używkę za taką kasę jak piszesz. Ja wolę wymienić na zregenerowaną. Koszt przy oddaniu swojej 500 zł no i do tego dochodzi robocizna. W moim przypadku trochę drożej bo trzeba ściągać skrzynię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możliwym jest że układ kierowniczy wydaje taki jak by szum, tyle że przy dodawaniu gazu nasila sie a gdy puszczę gaz, cały czas słychać ale już o wiele mniej. Pytam tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu. Dodam że ten szum ciężko wyczuć z kąd on dochodzi. Na pewno z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze żeby pompa wspomagania szumiała.. a skąd pomysł, że to układ kierowniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak u mnie przeguby, lewy do wymiany napewno. , wymienie od razu 2 co nie ? i te gumy przy przegubach także trzeba wymiec. powiedział mi to znajomy ze stacji kontroli pojazdów bo właśnie dzis sprawdziłem że to przeguby;/ JAKI jest ich koszt ( 1 sztuki np. )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak u mnie przeguby, lewy do wymiany napewno. , wymienie od razu 2 co nie ? i te gumy przy przegubach także trzeba wymiec. powiedział mi to znajomy ze stacji kontroli pojazdów bo właśnie dzis sprawdziłem że to przeguby;/ JAKI jest ich koszt ( 1 sztuki np. )?

Np:

http://allegro.pl/przegub-ruville-audi-a4-a6-passat-1-6-1-8-1-9-tdi-i1524258670.html

Ten lepszy:

http://allegro.pl/przegub-zew-vw-passat-superb-a4-a6-lobro-i1547327023.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spadl wahacz z tulei i przy skrecie tez tak stukalo, gdyby to byl przeglub to by przy skrecie sktukal Ci caly czas, bynajmniej u mnie raz tak bylo. wymienilem gorny tylni wahacz i jest cichutko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak u mnie przeguby, lewy do wymiany napewno. , wymienie od razu 2 co nie ? i te gumy przy przegubach także trzeba wymiec. powiedział mi to znajomy ze stacji kontroli pojazdów bo właśnie dzis sprawdziłem że to przeguby;/ JAKI jest ich koszt ( 1 sztuki np. )?

przegob kupisz od 120-160 za szt. wymiana ok. 60 zl sztuka...oczywiscie komplet z gumami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spadl wahacz z tulei i przy skrecie tez tak stukalo, gdyby to byl przeglub to by przy skrecie sktukal Ci caly czas, bynajmniej u mnie raz tak bylo. wymienilem gorny tylni wahacz i jest cichutko :hi:

no i tak jest, przy skręcie bardziej skręcając w lewo to stuka non stop[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 23:10_________________________________________________

przegob kupisz od 120-160 za szt. wymiana ok. 60 zl sztuka...oczywiscie komplet z gumami

czyli to co powyzej podała osoba linki do allegro, to jest komplet 1 sztuki jak rozumiem tak ? najlepiej wymienic od razu przeguby 2 , co wy nato, by po jakims czasie np. nie padł prawy, a tak będzie pwnosc ze jest wporządku wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładac nowego tematu napisze tutaj bo problem prawie identyczny. Zauważyłem dzisiaj że cos stuka przy skręcaniu, najlepiej to zaobserwowac gdy auto stoi i kręci się kierownica, kręce w prawo i gdy zaczynam kręcić w lewo to słychac stuknięcie, czasem na odwrót, patrzałem nie widać żeby podczas tego ruszały sie górne wahacze (znaczy luzu na nich nie zaobserwowałem) dodam że dzwięk nie jest zlokalizowany przu kołach tylko bardziej w okolicy silnika, skrzyni, czy to maglownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...