Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1,9] Czy winne są świece żarowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ile po przekręceniu kluczyka powinna się świecic spirala świecy żarowej ?

Myślałem, że jest wszystko oki ale dzisiaj rano gdzie już jest trochę chłodniej nie moglem podgrzac świecy ponieważ spirala po 1 sekundzie sie wyłączyła i musiałem trochę pokręcic żeby mi odpalił . Gdzie może byc problem ? :sad:

Opublikowano

Artex, kolego jeszcze chyba swiece nie dzialaja, skoro zgasaly po 1s. to tak ma byc i raczej na to nie ma wplywu czy sa spalone czy nie. Mozliwe, ze masz zle ustawiony kat wtrysku.

Owszem moga byc spalone bo ja w swoim mialem wszystie spalone co bylo dla mnie wielkim zdziwieniem.

Opublikowano

No tak tylko czy u Ciebie zaraz po włączeniu zapłonu spiralka natychmiast gaśnie , czy musi byc na zewnątrz przynajmniej -5 st. I jeszcze jedno po czym mogę poznac , że są spalone ?

Opublikowano

swiece zaczynaja grzac dopiero kolo +7 powyzej w ogole nie grzeja wiec masz cos innego nie halo :wink:

Opublikowano
powyzej w ogole nie grzeja

piotr1602, moga troche dogrzewac podczas pracy silnika puki nei zlapie odpowiedniej temperatury.

Ale jak to jest dokladnie to nie mam pojecia. :mrgreen:

Opublikowano

Z mojego doświadczenia to podepnij autko pod kompa i sprawdź ustawienie pompy (dawka i moment wtrysku). Jak to nie pomoże to się szykuje grubsza sprawa - niestety, a ze świecami do odpuść sobie, przy tych temperaturach jakie mamy teraz to one w ogóle nie pracują.

pozdówki

Opublikowano
przy tych temperaturach jakie mamy teraz to one w ogóle nie pracują.

A nawet jakby mialy pracowac, a bylyby spalone to zdrowy silniczek powinien odpalic bez problemu. :mrgreen:

Mam racje :?:

Opublikowano
Mam racje

jak najbardziej :wink:

Opublikowano

Kontrolka musi zgasnąc natychmiast przy taich temp jakie mamy na dworzu obecnie. Świece żarowe zaczynają pracować w pełni dopiero przy -5 st C ... powyżej tej temp zdrowy klekot musi palić jak należy. Największe znaczenie ma stan wtrysków, kąt wtrysku , zdrowe aq etc ... zresztą w 10 przykazaniach wszystko jest opisane :)

Opublikowano
Ile po przekręceniu kluczyka powinna się świecic spirala świecy żarowej ?

Myślałem, że jest wszystko oki ale dzisiaj rano gdzie już jest trochę chłodniej nie moglem podgrzac świecy ponieważ spirala po 1 sekundzie sie wyłączyła i musiałem trochę pokręcic żeby mi odpalił . Gdzie może byc problem ? :sad:

sprawdz AQ... moze czas wymienic

zapnij Vag'a .... sprawdz kat wtrysku

swieczki przy tych temperaturach nie grzeja ... takze objaw migniecia kontrolki swiec zarowych jest prawidłowy .......

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
po czym mogę poznac , że są spalone świece żarowe ?

żeby sprawdzić czy świeczki działają poprawnie musisz pojechać do elektryka albo pogrzebać sam pod maską bo zza kółka po kontrolce tego nie da się stwierdzić :!: ja dziś wymianiłem wszystkie bo były wysrane odpalał mi idealnie do czasu gdy wczoraj uruchamiałem rano przy

-12st C musiałem pokręcić jakieś 10s :!: :!:

Opublikowano

Bardzo latwo sprawdzic czy swieca grzeje, to nic innego niz opornik.

Sposoby latwe sa dwa:

1. Odlaczasz kabelek od swiecy, jedna koncowka omomierza podlaczasz do koncowki gdzie nyl przewod a druga koncowka dotykasz obodowy silnika na przyklad (masy), jesli jest przejscie to jest ok.

2. Bardziej wyrazista, wykrecasz swiece i podlaczasz ja bezposrednio pod aku, jesli po podlaczeniu rozgrzeje sie do czerwonosci koncowka swiecy to jest ok.

To cala filozofia swiecy zarowej :lol:

Opublikowano
Bardzo latwo sprawdzic czy swieca grzeje, to nic innego niz opornik.

Sposoby latwe sa dwa:

1. Odlaczasz kabelek od swiecy, jedna koncowka omomierza podlaczasz do koncowki gdzie nyl przewod a druga koncowka dotykasz obodowy silnika na przyklad (masy), jesli jest przejscie to jest ok.

2. Bardziej wyrazista, wykrecasz swiece i podlaczasz ja bezposrednio pod aku, jesli po podlaczeniu rozgrzeje sie do czerwonosci koncowka swiecy to jest ok.

To cala filozofia swiecy zarowej :lol:

1. Nieprawda. Miewałem już uszkodzoną świecę, która trzymała prawidłową rezystancję, a niestety nie grzała

2. To jest prawidłowy i jedyny w 100% sposób na sprawdzenie :)

Opublikowano
wczoraj uruchamiałem rano przy

-12st C musiałem pokręcić jakieś 10s

:shock: Sorki za OT ale szczerze wspolczuje warunkow w ktorych zyjesz :wink: Na Dol.Slasku jeszcze nie bylo minusow :mrgreen:

Opublikowano

1. Nieprawda. Miewałem już uszkodzoną świecę, która trzymała prawidłową rezystancję, a niestety nie grzała

2. To jest prawidłowy i jedyny w 100% sposób na sprawdzenie :)

I co sie okazalo?

Bo moim zdaniem jesli nie grzala to musiala miec gdzies przerwe, a jesli miala przerwe to nie moze miec normalnej rezystancji.

Dosc ciekawy przypadek :neutral:

Opublikowano

u mnie przy temp. ok 3 st. C swieczki grzeja sie tylko z rana ok. 3,4 s. pozniej w ciagu dnia , wogule sie nie grzeja , gasna po sekundzie nawet jak autko wystudzi sie do 0

  • 2 lata później...
Opublikowano

Bardzo latwo sprawdzic czy swieca grzeje, to nic innego niz opornik.

Sposoby latwe sa dwa:

1. Odlaczasz kabelek od swiecy, jedna koncowka omomierza podlaczasz do koncowki gdzie nyl przewod a druga koncowka dotykasz obodowy silnika na przyklad (masy), jesli jest przejscie to jest ok.

2. Bardziej wyrazista, wykrecasz swiece i podlaczasz ja bezposrednio pod aku, jesli po podlaczeniu rozgrzeje sie do czerwonosci koncowka swiecy to jest ok.

To cala filozofia swiecy zarowej :lol:

Pkt 1. nie zdał egzaminu ,wyszło że są OK ,ale pkt.2 jak najbardziej wyszło że wszystkie są padnięte

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.