Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] B4 1.9tdi 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,co moze byc przyczyna drgania kierownicy podczas hamowania przy predkosci powyzej 90 i w gore,dodam ze byly wymienione tarcze na boscha,zawieszenie tez zrobione ,oprocz wymiany gum na wachaczach (na kolysce) .

Opublikowano

Koła źle wyważone, opona ma guza.

Opublikowano
  • Autor

witaj opony raczej odpadaja bo sa nowe,a co do wywazenia to trzeba bedzie pojechac do zakladu i sprawdzic,

Opublikowano

witaj opony raczej odpadaja bo sa nowe,a co do wywazenia to trzeba bedzie pojechac do zakladu i sprawdzic,

To o niczym nie świadczy.

Opublikowano

koła mogą być niedokręcone, inna sprawa to lite tarcze w B4, gną się na potęgę.

W A4 1Z też montowali lite tarcze.. w swoim 1Z zmieniałem tarcze co kilka miesięcy, bo biły.. dopiero po wymianie hamulców na 288 problem zniknął.

Opublikowano
  • Autor

Witaj SPETSNAZ co to sa za hamulce 288 bo nie łapie w tym temacie?

Opublikowano

itaj SPETSNAZ co to sa za hamulce 288 bo nie łapie w tym temacie?

Pierwotnie w swoim 1Z (tyle że A4 a nie 80 B4) miałem zamontowane hamulce z litą tarczą 280x13mm.

Pomimo tego, że nie szaleję za kółkiem i moja jazda jest mało dynamiczna, nie mogłem poradzić sobie z uszkodzeniami tarcz.

Zazwyczaj po około 2-4 miesiącach użytkowania tarcze zaczynały bić. Próbowałem rożnych konfiguracji i producentów tarcz i klocków.

Problem ustąpił dopiero po założeniu tarcz wentylowanych 288x25mm montowanych seryjnie w mocniejszych odmianach silnikowych.

Wyklucz wszystkie inne możliwości, które mogą powodować bicie tarcz opisane wyżej, ale możliwe jest, że problem nie ustąpi.

Jeżeli potwierdzisz, że jest to wina tarcz, to warto zastanowić się nad zamontowaniem układu hamulcowego z B4 z silnikami 2.0, 2.3 lub 2.6

Tam montowana była wentylowana tarcza 280x22mm. W chwili obecnej można taki układ kupić za grosze.

http://allegro.pl/audi-80-b4-2-0-piasta-zwrotnica-przod-kompletne-i1570261095.html

Opublikowano
  • Autor

dzieki za informacje SPETSNAZ,jak znajde troche czasu to bede myślał nad tym fantem,pozdro,

Opublikowano

wyważ koła i zobacz czy coś to pomoże

Opublikowano

kolego sprawdź też poduchy amortyzatorów te na kielichach :hi:

Opublikowano
  • Autor

dzieki panowie za wypowiedzi, kola sa ok,nowe gumy na kielichach z lozyskami sa zalozone,tarcze sa tez nowe boscha,ja podejrzewam ze przyczyna bedzie tkwic w maglownicy bo ma troche luzu i jeje z niej olej i gumy sa na niej pekniete.dodam ze zawieszenie jest ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.