Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wzmacniaczem.


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tak że wzmacniacz co jakiś czas mi się przegrzewał i włączało się zabezpieczenie po czym sie wyłączał. Jakiś czas temu rozłączył się i od tej pory działa od kilkunastu sekund do kilku minut i wyłacza dźwięk (ciszej pogra raczej dłużej). Wg kontrolnej diody LED systemu ochrony sygnalizuje błędne działanie - zwarcie na wyjściu głośnikowym, tak ją opisuje instrukcja.

Co sprawdzałem. Wszelkie dostepne kable. Odpinałem suba i odpinałem przedni zestaw, rozłączał sie odrazu lub po czasie, po tych zabiegach miałem opiete wszelkie głośniki i po załączeniu odrazu się rozłączał i zapalała się LED Systemu Ochrony. Podejrzewam uszkodzenie wzmiacniacza. Może ktoś spotkał się z podobnym obiawem bo koncepcje mi się wyczerpały i pozostanie podpięcie wzmaka w innym aucie lub zaniesienie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie przegrzał musisz sprawdzić izolatory pod końcówkami mocy, bo czasami po przegrzaniu wzmaka szlak je trafia i trzeba wymienić na nowe. Czy teraz tez się grzeje i się wyłancza czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wkońcu rozwiązany. Umówiłem się z Alvaro na sprawdzenie i w pierwszej kolejności podpiełem u niego mój wzmacniacz ... okazało się że gra ... ładnie pięknie. Wieć coś u mnie z instalacją. Alvaro ze składzika wyciągnął wzmacniacz z podłączonym kondensatorem, chwila dłubania i już był podłączony w moim aucie. Początkowo nie chciał odpalić a kondesator wskazywał 8V ... czyżby aku siadał !!! ale to już baardzo niska wartość a z aku problemów nie było. Sprawdzanie miernikiem wszystko OK wieć co? Minęła chwila i niewiem czy kondek potrzebował czasu na naładowania ale wzmacniacz odpalił i ... sytuacja się powtórzyła. Poruszanie kabelkami przy bezpieczniku przy aku wskazało miejsce. Po powrocie do domu rozebrałem okolice bezpiecznika i niczego niepokojącego nie zauważyłem ... kabelki dość fachowo wcześnie polączyłem i były OK ... ale po chwli wiedziałem to było nie tak - patrz fotka.

bezpiecznikiusterkajc2.jpg

Nie wiem czy często się to zdarza awaria tych bezpieczników ale tego typu usterki są denerwujące bo trudno dojść o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu awaria zdarzaja sie zadko ale masz racje czasami sa bardzo upierdliwe. Przy niskiej jakosci bezpiecznikach ale za to tanich wczesniej czy pozniej mozna spodziewac sie tego typu usterki. Z bezpiecznikami mini ANL jeszcze nie ma tragedii ale przy rurkowych/szklanych to :wallbash:. Czesto zdarzalo sie tak ze wsrod 10 nowych 4 okazywaly wadliwe. Na pierwszy rzut oka wygladaja pieknie i ladnie, w 100% sprawne, jednak pradu nie przewodza.Nie spotkalem sie natomiast z wiekszymi problemi w przypadku firmowych bezpiecznikow ANL. Tak to juz jest kiedy wybiera sie najtansza oferte na rynku. Jezeli ktos zaluje kilku zlotych musi liczyc z mniejsza trwaloscia takich elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson HELIX , mi kiedys szklany tak wariował w rozdzielaczu..

[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 14:11 _________________________________________________

Jezeli ktos zaluje kilku zlotych musi liczyc z mniejsza trwaloscia takich elementow.

Zamów mi bezpicznik ANL Brax'a który dostajesz wraz z oprawką przy zakupie nowego wzmacniacz :) Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik był firmy SinusLine czy jakoś tak - firma ma dużą gamę produktów ale faktycznie może najlepsza to ona nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson HELIX , mi kiedys szklany tak wariował w rozdzielaczu..

[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 14:11 _________________________________________________

Jezeli ktos zaluje kilku zlotych musi liczyc z mniejsza trwaloscia takich elementow.

Zamów mi bezpicznik ANL Brax'a który dostajesz wraz z oprawką przy zakupie nowego wzmacniacz :) Powodzenia

Bezpiecznika nie mam ale jakis wzmacniacz Brax'a sie znajdzie :) a co stalo sie z bezpiecznikiem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy braxa u mnie Ci pod dostatek, helixa tez jakies leza .. Klema przypadkiem opadła przy demontażu i poszedł prąd a zarazem dym z bezpiecznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...