Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Spuszczanie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałbym spuścić paliwo z mojego Audi A4 1996 1,9 disel.

Z pełnego baku udało mi się wężem wsadzonym w bak spuścić jedynie 30 litrów. Próba wsadzenia węża głębiej nic nie daje może za gruby?

Może ktoś próbował spuszczać paliwko i ma jakąś metodę.

Proszę o odpowiedź.

[mod]Gdzie jest prefix!!!! - poprawiłem (kolejne wylądują w koszu)[/mod]

Opublikowano

Wężem nie skuścisz bo w kanale do tankowania jest zamontowana kulka którą dociska od drugiej strony sprężynka tak żeby paliwem nie waniało z wlewu, Jedyny sensowny sposób to zdjąć przewód powrotu nadmiaru paliwa i założyć przewód na zewnątrz i do bańki. Zapalić i czekać jak skazówka leci do dołu :>

Opublikowano
  • Autor

rozumiem że mam dostać się do baku przez bagażnik?

Opublikowano

A po co or razu przez bagażnik, no przecież popatrz po przewodach i znajdziesz ten którym paliwo wraca do zbiornika. Przelew od wtryskiwaczy łączy się z nim i biegnie pewnie obok filtra paliwa.

Opublikowano

Odkręć właz do baku tam gdzie jest montowana pompa i płynowskaz i wtedy wyssasz paliwo do zera.

Opublikowano

a po co tak.przy pomocy sprezarki moge wam spuscic w 10min 60l

Opublikowano

Za pomocą sprężarki to ja Ci się uda to uwalisz zaworek zwrotny co jest wciskany na oringi we filtr paliwa. Szybki i zarazem ryzykowne nie polecam.

Opublikowano
  • Autor

Szczerze nie mam pojęcia gdzie jest ten przewód, może któryś przy filtrze paliwa?

DSCF2941.jpg

Albo któryś z tych....??

DSCF2940.jpg

Nie chciałbym też zapowietrzyć ukladu.Oczywiście nie będe ściągał do sucha.

Proszę o odpowiedz.

Opublikowano

Z 2 zdjęcia to ten cieńszy to powrót, rozegnij małym śrubokrętem i zaciągnij a później zaciśnij jak skończysz i będzie bez śladu.

Opublikowano
  • Autor

z drugiego zdjęcia 2 czy 3 przewód? Są ponumerowane.

Opublikowano

Jakiego 3 ja widze tylkmo 2 ale tak czy tak to z tego co widac przedowy na scianie grodziowej.

Opublikowano

Ale po co w ogóle chcesz spuszczać pojeżdzij troche.

Opublikowano

Ale po co w ogóle chcesz spuszczać pojeżdzij troche.

Po co dzisiaj napisałeś posta ? napisz jutro :>

Kolega chce spuścić i tyle potrzebne musi byc

Opublikowano

Ale po co w ogóle chcesz spuszczać pojeżdzij troche.

Po co dzisiaj napisałeś posta ? napisz jutro :>

Kolega chce spuścić i tyle potrzebne musi byc

A bo ciekawski jestem -jedż świąteczne ciasto lepiej :tongue4:
Opublikowano
  • Autor

No wychodzi na to że to któryś z tych 2 przewodów na ścianie grodziowej tylko który? Górny czy dolny?

Opublikowano

ja popieram dostanie się od pływaka do baku i wtedy masz dużo miejsc i widzisz ile paliwa jest :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.