Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] AVF nie ciagnie do 2200


beldo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem już wcześniej auto nie miało dołu dopiero ciągnęło od 2200obr, za poradą któregoś z kolegów z forum właśnie jeszcze przed zmianą wałka i popychaczy odkręciłem kata od turbiny i zrobiłem próbną jazdę , nie zauważyłem poprawy . Myślę że w tedy jeszcze kat był w miarę drożny a problem leżał może właśnie w turbinie i w wałku rozrządu i uszkodzonych popychaczach , tak się domyślam . Po wymianie wałka auto się znacznie poprawiło . Po jakimś czasie zatkał się kat i dopiero jego wycięcie załatwiło sprawę . Na moje nie szczęście miałem kilka usterek które następowały w krótkim czasie po sobie i dlatego trudno było to z diagnozować . Do tej pory nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem że wymieniłem też turbinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ktoś doradził wymianę turbo, ale sądzę, że wreszcie wywalę kata bo to najtańsze rozwiązanie na początku(oprócz uporządkowania wężyków podciśnienia). Jeśli to nie pomoże to będę szukał dalej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszczan proponuję Ci zrób najpierw tak jak ja , odkręć 3 nakrętki od turbiny które łączą ją z katalizatorem i rurą wydechową . Cofnij katalizator z rurą wydechową do tyłu i opuść ją na dół . W ten sposób puścisz spaliny bezpośrednio pod maskę omijając kata . Zrób próbną jazdę , wcześniej wyłącz nawiewy . Jeżeli auto się poprawi to znaczy że masz zatkanego kata . Nie wiele roboty a będziesz miał odpowiedż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię, nie ma co szukać na siłę problemów z turbo, lepiej po kolei sprawdzać, a i koszty można wtedy zminimalizować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na diagnozę od mechanika, dopiero teraz oddałem auto. Napiszę, co było nie tak, Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...