Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ATJ] Problem z kablem HEX CAN USB linia K1 i VAG 704.1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Problem z kabelkiem jak w temacie

Dzisiaj odebrałem kabelek,zainstalowałem na wyłaczonym necie,poszło OK

Wyłaczyłem opcje samoaktualizacji.Podłączyłem sie do auta,zrobiłem test portu i wszystko było OK.

Zabrałem sie do instalacji RNS-E.

Kolejne podłaczenie kabla do auta zaowocowało brakiem komunikacji miedzy autem a laptopem :(

Test portu wykazał "short to ground"

Kabelek widziany,K2 OK tylko K1 lipa.

Odinstalowywałem program i instalowałem na pozostałych USB, efekt ten sam

W związku z tym że wtyczka bardzo cięzko wchodziła w gniazdo myślałem,że wypchneło jakiś pin z gniazda w samochodzie,po sprawdzeniu wszystkie są na miejscu.

Na wyłączonym zapłonie dioda w fejsie jest zielona,po włączeniu zapłonu niestety robi się czerwona

Mój stary kabel KKL pracuje poprawnie

Do gniazda w aucie dochodzi 5 przewodów, KKL korzysta z 4 a HEX CAN ?

Jak wyjąc gniazdo z tunelu auta ? (wiem,że jest na zatrzaski ale za diabła nie moge go wyjąć,gdzie podważyć,w którą stronę popchnąc itp)

Czy może ktoś pomóc,doradzić ?

Pozdrawiam i przepraszam za troszkę długawy opis

Opublikowano

Jak zwarcie no to się nie podłączy. Sprawdź czy jest odpowiednie napięcie na linii K, bo jak będzie za niskie, to może widzieć jako zwarcie z masą.

Gniazdo wyciąga się do dołu.

Jak nie świeci zielona dioda na fejsie, to nie ma szans na połączenie.

A może navi masz źle podłączone, albo przy niej coś zwiera?

Opublikowano
  • Autor

Zwory raczej nie ma,nie było powodu,no chyba,ze coś w navi ewentualnie w przejścu kostek iso

Navi od Alvaro,raczej wykluczam uszkodzenie,odpala normalnie

Na starym radiu taki sam obiaw,dioda na czerwono, bez włączonego zapłonu jest na zielono,właczam zapłon-dioda czerwona

Stary kkl smiga

Jedyna trudność to bardzo ciężo wchodzacy wtyk kabla do gniazda ale to czesto bywa,myslałem,że może wypchnąłem jakiś pin w gniazdku ( do czego jest ten 5 przewód ? )

Może jakiś link do rozmieszczenia przewodów w gnieździe ? Znalazłem ale tylko na 4-pinowe

Opublikowano

Na forum www.vw-passat.pl w dziale diagnostyka vag jest temat o aktualizacji automatycznej programu do nowszych wersji. Nadpisuje ci pamięć w fejsie i kabelek wędruje niestety do kosza.Takie małe zabezpieczenie przed nieoryginalnymi kablami.

Opublikowano
  • Autor

Ta opcja została wyłączona zanim neta włączyłem.

"The VAG-COM DIG cable is only available to the software

version of 704.1 (Data version: 20070422). Never try to

update it on Internet or it definitely will cause unavoidable

hardware damage."

Taka mam wersję w zakładce About w VAG-u. Program więc sie nie zaktualizował

Możliwość wyłaczenia aktualizacji jest w :

1 Options

2 User Interface and Identyfication

3 W Check for free updates ustawiamy "Do not check updates"

4 Zatwierdzamy i po sprawie

Chyba, że ktoś sam zaktualizuje :)

Program przed każdym uruchomieniem ostrzega przed aktualizacją

To takie małe info dla potomnych.

U mnie ta opcja uszkodzenia odpada,pisałem o tym w pierwszym poscie

Opublikowano

Ja mam taki kabelek i dopalilem na nim program Vag-com PL,nawet zadzialal ale tylko raz :)

Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiazany :)

Wymontowałem cały tunel,udało sie dopiero wyjać gniazdo.

Piny wpięte prawidłowo. Podłczyłem fejs na wyjetym gnieździe i ....działa.

Najwidoczniej problem leży na styku fejs-gniazdo.

Troszkę dziwne bo "wchodził" do końca tylko,że z trudem, no i po pierwszym podłaczeniu działał :)

Zostawię chyba gniazdo luzem pod popielniczka i bedzie OK

Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.