Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Sposób na odkręcenie szpilek w prawym przednim kole


Synek001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem bo jakieś 3 tygodnie temu zmieniałem opony i kumpel trochę przesadził z dokręcaniem szpilek w przednim prawym kole, tzn tak naparzał z buta w klucz ze dziś połamałem 2 klucze nasadkowe 17' próbując to odkręcić bo oryginalnym kluczem do kół już tego nie dałem rady odkręcić. Czy ktoś miał taki problem, i jak sobie z tym poradził, proszę o w miarę szybka i dokładną odpowiedz bo często bywam poza miastem gdzie niema zasięgu i będzie gorzej jak złapie gumę gdzieś w lesie i nie będę mógł zadzwonić.

Z góry pozdrawiam, Kornel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz teraz tego kolegę za łeb i niech odkręca :wallbash:

Próbowałeś pneumatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządny klucz i duża przedłużka, musi dać się odkręcić (tylko z umiarem żeby szpilki nie ukręcić).

jak nie da rady podjedź do wulkanizacji, może kluczem pneumatycznym to odkręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi stalowe czyalusy?Jeżeli stal to nie ma problemu.Bierzesz porzadny młot i napierdzielasz po kolei w kazda szpile ze 3 4 razy w jedna i do nastepnej.Potem klucz zakładaj jak nie masz juz to weź do sklepu skoncz i kup klucz udarowy.A jak mamsz jeszcze jeden to załoz i porzadna rure i powinny puscic.A jesli alusy to musisz dobrac gruby pret bądź klucz 17 i długa przedłózka zeby przyłozyc do szpilki i zeby potem młotem przywalic porzadnie.Rób to samo co ze stalowymi tylko ostroznie zeby nie porysowac alusków.Porzadnie je młotem potraktuj to puszcza.Sprawdzona metoda.A na marginesie to kolesiowy juz nigdy nie dawaj grzebac i dotykac swojego auta.koła nie dokreca sie na maksa.Krec do momontu jak zgrzytnie a jak nie zgrzytnie to na wyczucie do oporu bez przesady jak normalny człowiek.To nie ciezarówka tylko auto.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)A i młotem a nie młoteczkiem.Porzadnie przywal aleoczywiscie z ograniczeniem siły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podjechać do wulkanizatora maja odpowiednie narzędzia i zrobią to raz dwa. A temu koledze powiedz że na drugi raz zamiast noga niech dokręca koła kluczem nasadowym z 2metrowa przedłużką :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy doradzali spróbować przez przedłużkę tylko założyć dobry klucz nasadowy żeby nie objechać śruby na okrągło bo wtedy będzie większa robota, a jak masz auto na stalowych felga można też podgrzać śruby i wtedy odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kiedyś w warsztacie jak jeden z młodych (mniej doświadczonych) pracowników dorwał się do odkręcania śrub w kole, efekt był taki, że w dwóch ukręcił łby, gdy stwierdził, że zadanie go przerosło to zawołał "wyższego rangą" mechanika i ten długo się nie zastanawiając przyspawał 1,5 metrowy pręt do tego co zostało z tych śrub i heja... poszło jak po maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...