Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dymek w okolicach kierownicy. Pomocy.


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a da się wymienić tak jakby tylko połowe czyli te dwie od świateł i kierunków po lewej stronie czy trzeba komplet z manetką wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% manetka się podjarała na stykach. U mnie we wcześniejszym VW Lupo miałem identiko, tylko że przy wycieraczkach. Zaczęło się od dymka, odstawiłem samochód. Póżniej przez tydzień żona jeździła i nic się nie działo, wolałem jednak wymienić manetę niż ryzykować ponowne zwarcie i możliwe zjaranie autka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja też będę wymieniał :cool1: u mnie spaliła się ta od świateł i trafiłem akurat na ten długi weekend więc jeżdże tylko w dzień i to bez świateł :thumbdown:

Powiedzcie czy przy manetce jest też jakaś kostka która mogła się zjarać i którą też będę musiał kupić i wymienić?[br]Dopisany: 02 Maj 2011, 09:33_________________________________________________Manetka wymieniona i wszystko ok :rolleyes: światła działają i nikt mi już nie mruga z naprzeciwka :polew: okazało się że przyczyną były wypalone styki w manetce, dokładnie wszystko pooglądałem i nie widać nic niepokojącego oprócz tej wymienionej manetki.

Moje pytanie, po wymontowaniu spalonej manetki było na niej widać ślady jakiegoś "oleju" czy to normalne czy jednak "italiano" przesmarował manetkę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka oryginalnie smarowana jest wazeliną techniczną. Pewnie poprzedniemu właścicielowi niekontaktowały długie i psiknął czegoś w rodzaju WD-40, które pomaga na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka oryginalnie smarowana jest wazeliną techniczną. Pewnie poprzedniemu właścicielowi niekontaktowały długie i psiknął czegoś w rodzaju WD-40, które pomaga na jakiś czas.

Aha no bo tamta manetka rzeczywiście chodziła lepiej (ciszej i sprawniej) od tej którą teraz włożyłem :mysli: nie chciałbym używać WD-40 więc może by tak tej wazeliny zapodać? Ona jest ogólnodostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...