Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dymek w okolicach kierownicy. Pomocy.


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu :hi:

Dzisiaj doznałem szoku :shocked: jechałem w traske 50 km w jedną stronę, w drodze powrotnej po jakiś 10 km spod kierownicy zaczął wydobywać się dymek i zaczęło śmierdzieć przepalonymi kablami, plastikiem czymś w tym rodzaju. Więc szybko zjechałem na parking i zgasiłem auto. Drugi raz już nie odpalałem bo boję się że mi furka spłonie więc autko zaholowałem do domu.

Podejrzewam że to ma związek z moimi wczorajszymi działaniami przy odgrzybieniu klimatyzacji. Aplikowałem środek na parownik i w kratki nawiewu (tak jak mi polecono na forum). A może to tylko zbieg okoliczności.

Dodam że jechałem powoli i miałem wyłączony nawiew bo z klimy czuć było jeszcze ten środek.

Moje pytania:

Czy poprzez kratki środek do odgrzybiania klimy mógł się dostać do instalacji i robi zwarcie?

Co tam mogło się stopić i z jakiej przyczyny?

Jeśli ktoś miał podobny problem albo podejrzewa co może dymić to proszę o pomoc.

Idę rozbierać może coś wybadam organoleptycznie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę rozbierać może coś wybadam organoleptycznie :mysli:

no to jest najlepsze wyjście-jak nie zobaczysz -nie będziesz wiedzieć-napisz co znalazłes :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadałem pod kierownicą i nie widać nic niepokojącego. Czy powyżej kierownicy pod deską rozdzielczą też może się coś zjarać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadałem pod kierownicą i nie widać nic niepokojącego. Czy powyżej kierownicy pod deską rozdzielczą też może się coś zjarać?

wyciągnij licznik i zdejmij ster , bedziesz miał lepszy pogląd :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co zauważyłem to światła nie banglają, tzn świecą tylko postojówki, drogowe wogóle, a długi tylko po ruchu manetką "do góry" jakbyśmy chcieli komuś mrugnąć.

Podejrzewam przekaznik, który odpowiada za światła? Jaki numer?

A bo już całkiem zdurniałem, ta manetka od świateł drogowych działa w dwóch stopniach? Do połowy postojowe, pózniej bardziej do góry drogowe tak? Bo wydaje mi się że przesuwa sie tylko do połowy.

Może ta manetka padła i robi zwarcie.

A paliłem potwora i nic już się nie dymi i nie śmierdzi.

Jak dostać się do kostki stacyjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetka działa na dwa razy do góry :

1. postój

2. mijania

i jak ją popchniesz w strone licznika to masz długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co zauważyłem to światła nie banglają, tzn świecą tylko postojówki, drogowe wogóle, a długi tylko po ruchu manetką "do góry" jakbyśmy chcieli komuś mrugnąć.

Podejrzewam przekaznik, który odpowiada za światła? Jaki numer?

A bo już całkiem zdurniałem, ta manetka od świateł drogowych działa w dwóch stopniach? Do połowy postojowe, pózniej bardziej do góry drogowe tak? Bo wydaje mi się że przesuwa sie tylko do połowy.

Może ta manetka padła i robi zwarcie.

A paliłem potwora i nic już się nie dymi i nie śmierdzi.

Jak dostać się do kostki stacyjki?

W B5 nie ma przekaźnika od świateł, odpalasz je manetką, dlatego tak często wypalają się styki w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetka działa na dwa razy do góry :

1. postój

2. mijania

i jak ją popchniesz w strone licznika to masz długie

No tak tylko teraz u mnie tak nie jest :wallbash: Więc pewnie manetka padła :thumbdow

Czy jak się te styki wypalają to jest taki efekt jak u mnie? Czyli dymek nad kierownicą spod licznika?[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2011, 15:48_________________________________________________Podłączenie kompa mi coś tutaj da? Bo nie wiem czy już znalazłem problem ( styki manetki ) czy szukać dalej?

Co jeszcze powinienem sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć kierę, zdejmij plastiki i szukaj, podpinanie VAG'a nic tu nie da, skoro poszedł dymek i zaśmierdziało to gdzieś poszło zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro poszedł dymek

a jak poszedł dymek to coś musiało sie skopcic , szukaj ubytków w plastiku i osłonach kabli :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a awaria manetki wygląda tak jak u mnie?

Krótka włącza tylko postojówki ( w połowie drogi ) a u góry gdzie powinny włączać się światła mijania wcale się nie zatrzymuje no i nie włącza tych swiateł, cały czas świecą tylko postojówki. Działa tylko w jednym zakresie a nie w dwóch.

Długa manetka od świateł długich działa tylko na mrugnięcie do góry a jak chce włączyć długie światła na stałe no to się zatrzymuje na dole ale długie światła się nie palą tylko postojówki :wallbash:

Jaki koszt manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie manetka Ci się zjarała. Na forum poszukaj w dziale sprzedam albo uderz do kolegów Krycha, Inkognito, przytachali jakieś furki to Ci pomogą a koszt niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz zrobiłem 20 km i nic ani dymku ani smrodku, ale świateł nie włączałem bo i tak tylko postojówki świecą :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz zrobiłem 20 km i nic ani dymku ani smrodku, ale świateł nie włączałem bo i tak tylko postojówki świecą :wallbash:

no to włącz a zobaczysz dymek :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

nie musisz jezdzic zeby to sprawdzić wystarczy odpalić auto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz zrobiłem 20 km i nic ani dymku ani smrodku, ale świateł nie włączałem bo i tak tylko postojówki świecą :wallbash:

no to włącz a zobaczysz dymek :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

nie musisz jezdzic zeby to sprawdzić wystarczy odpalić auto :wink4:

Włączałem je kilka razy i nie było dymu :mysli:

Masz jakiś inny pomysł niż manetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie nie było dymku bo co miało sie przepalic to się przepaliło wtedy jak był dymek. Obstawiam tę manetke jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie nie było dymku bo co miało sie przepalic to się przepaliło wtedy jak był dymek. Obstawiam tę manetke jednak.

Mam nadzieję bo nie chciałbym stracić mojej niuni :chytry:[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2011, 19:55_________________________________________________Czy manetka z polifta podejdzie do mojej staruszki z 97 r.? :mysli:[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2011, 21:04_________________________________________________Co jeszcze oprócz manetki odpowiada za prawidłowe działanie świateł?

Bezpieczniki sprawdzone, wszystkie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...