Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Chwilowe spalanie na wyświetlaczu


szuwaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, czy normalnym zjawiskiem jest np. gdy mam silnik na zapłon a silnik nie chodzi to chwilowe spalanie wyskakuje mi np. 15l/100km ?A np. w czasie zatrzymywania do świateł w zależności czy wyhamuje silnikiem i wcisnę sprzęgło (1-2l/100km) czy od razu sprzęgło (10l/100km)to sa różnice w chwilowym spalaniu na światłach.Tylko ze ta reguła nie zawsze sie sprawdza :/ Jak jeżdżę w trasie to spalanie jest w normie :)

Pozdrawiam

Szuwar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również.

Nie ma żadnego niepokoju, zapewne to spalanie pokazywane na zapłonie przed kolejnym rozruchem związane jest z ostatnim, które ukształtowało się gdy np. parkowałeś i oczywiście piszę tu o funkcji spalania chwilowego/aktualnego. Kolejno rozwiewając obawy wyższego spalania w granicy 10L (pamiętając, że jest to cały czas chwilowe/aktualne uzyskane np. przyśpieszaniem), owszem zostanie ono np. przed światłami gdy nagle silnik zostanie wysprzęglony i dojedziesz na luzie. Małe spalanie kształtujące się w granicach 1,2L zostanie gdy optymalnie dojedziesz np. do krzyżówki hamując silnikiem (zmniejszając biegi). Poza tymi różnorodnymi cyklami wyświetlania chwilowego spalania, komputer zależnie od stylu jazdy, który jest dyktowany danymi warunkami drogowymi/jazdy wyświetla również w kolejnej funkcji spalania średniego mierzonego i aktualizowanego co pewien cykl krótkich odcinków - spalanie średnie. Z drugiej strony można też o tym poczytać w instrukcji, forum ją posiada w wersji PL - także miłego ściągania i lektury ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega napisał wyżej... spalanie pokazywane po przekręceniu kluczyka to po prostu ostatnie zapamiętane chwilowe spalanie kiedy parkowałeś...

co do chwilowego spalania dojeżdżając np. do świateł, to widzimy, że dojeżdżając na sprzęgle autko pali więcej niż gdybyśmy hamowali biegami... a wielu driverów myśli, że jak wciska sprzęgło i jedzie na luzie 300m do krzyżówki to auto nic nie pali :tongue4: widać są w błędzie.. wniosek: należy stosować zasady ecodrivingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hamowaniu silnikiem pompki nie podają wogule paliwa, czyli spalanie wynosi 0l/100 km, na biegu jałowym już tak nie jest :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam :)

poza tym wskazanie chwilowego zużycia ma lekkie opóźnienie wględem rzeczywistego , mi czasem pokazuje ok 2-3 sekundy później zwiększone zużycie niż wcisnąłem gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...