Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1,9 AFN] Brak mocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mój problem to brak mocy w A4 1.9TDI AFN

wymienione dwa zawory podciśnienia (PIERBURG)

wymienione przewody podciśnienia

rozbierana turbina i czyszczona

kierownice też sprawdzane

zawór zwrotny recyrkulacji spalin wymieniony

auto non stop podłączane do KTS firmy BOSH i cały czas błą 00575 (BRAK CIŚNIENIA W RURZE ROZGAŁęŹNEJ)

zmiana z 3 biegu na 4, 3500 obr/na minutę (brak ciśnienia doładowania pokazuje KTS)

TRYB AWARYJNY (NOTLAUF) BRAK MOCY

WYŁĄCZENIE STACYJKI PRZYWRACA MOC ALE DO 110 KM/H

Porady mile widziane

Pozdrawiam

KOLEJNA WIZYTA U INNEGO MECHANIKA I BINGO

2 MINUTY ZAJEŁO ZLOKALIZOWANIE MU USTERKI.

PRZWÓD FI 50mm DŁUGOŚć 60mm OD DOŁU ROZERWANY

AUTO CHODZI JAK NOWE WSZYSTKO OK

ZAINTERESOWANYM Z OLSZYTNA I OKOLIC MOGę PODAć NAMIARY NA MECHANIKA

POZDRAWIAM I DZIęKUJę WSZYSTKIM ZA ZAINTERESOWANIE

Opublikowano

A przepływka :?:

Opublikowano

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

wymienione dwa zawory podciśnienia (PIERBURG)

montowałes nowe czy używane :?:

Opublikowano

dziezko cos poradzic ... nib wszsytko wymienione ....

albo cos zle podlaczone (podcisnienia) albo którys z wymienionych elementów jest uszkodzoany ...

sprawdził bm praidłowe połączenie podcisnien (N75) ....

Opublikowano
A przepływka :?:

przeplywka uszkodzona nigdy nie powoduje trybu awaryjnego :wink:

Opublikowano
witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane
wymienione dwa zawory podciśnienia (PIERBURG)

montowałes nowe czy używane :?:

Za bład przepraszam

Odnośnie części to wszystkie wymienione to nowe

Opublikowano

Moze gruszka sterujaca lopatkami turbiny juz jest szmelc :?:

Opublikowano

zgadzam sie z kolega Pikuś, to juz chyba jedyna pozostala mozliwosc no chyba ze rzeczywiscie przewody podcisnienia sa pomylone :wink:

Opublikowano
zgadzam sie z kolega Pikuś, to juz chyba jedyna pozostala mozliwosc no chyba ze rzeczywiscie przewody podcisnienia sa pomylone :wink:

:sad: PRZEWODY BYŁY SPRAWDZANE 2 RAZY W/G SCHEMATU ETKA

Opublikowano

A jak spalanie? Nie zaczął czasem kopcić?

Opublikowano
A jak spalanie? Nie zaczął czasem kopcić?

Wszystko w normie, ale jest moment ok 2000 obr/min kiedy jest pauza a potem kłębik

dymu (to chyba na tą chwilę turbina przestaje pracować) ale potem 2200 obr/min jest ok,

aż do 110 km/h, potem notlauf.

Zastanawiam się z mechanikiem czy czujnik temp. powietrza na rurze biegnącej do IC

ma wpływ na tę sytuację, był cały zaolejony.

Opublikowano

Jeśli zaolejony (opary olejowe dopuszczelne) wewnątrz to niedobrzez z turbo. Sprawdz też przwody do IC oraz z IC może jest gdzieś nieszczelność.

Opublikowano

masz nieszczelnosc ukladu dolotowego za turbina. male ilosci oleju to zjawisko normalne.

Opublikowano
Witam

KOLEJNA WIZYTA U INNEGO MECHANIKA I BINGO

2 MINUTY ZAJEŁO ZLOKALIZOWANIE MU USTERKI.

PRZWÓD FI 50mm DŁUGOŚć 60mm OD DOŁU ROZERWANY

AUTO CHODZI JAK NOWE WSZYSTKO OK

ZAINTERESOWANYM Z OLSZYTNA I OKOLIC MOGę PODAć NAMIARY NA MECHANIKA

POZDRAWIAM I DZIęKUJę WSZYSTKIM ZA ZAINTERESOWANIE

moze jakis dokladniejszy opis ... co ,gdzie i jak ... ;-)

Opublikowano

odpowiedz w tym wypadku juz padla.

nieszczelnosc niekiedy zauwazyc jest bardzo trudno - nieraz szukalem i z 1 - 1.5 h.

zazwyczaj jest pekniecie przewodow gumowych, lacznikow (rura gumowa ma pekniecie i silnik ciagnie, az po osiagnieciu danego cisnienia robi sie szpara w rurze i cisnienie spada momentalnie - dostaje "mula" zwolnisz i znowu wahanie idzie, nie idzie) - moze byc pekniecie np. bardzo blisko opaski zaciskowej lub luzna sama opaska.

Opublikowano

Nie chciałem odrazu koledze wskazywać że to któryś wąż gumowy ma nieszczelność dopiero przy drugim poście ... a on ci powie że autko nie dymiło i sadzy na rurze nie było.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.