Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Głośno włączająca się klima - normalne?


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

czy klima przy włączaniu i wyłączaniu ma wydawać jakiś dźwięk? U mnie jak odpalam chłodnię słychać taki dźwięk jak by się wentylator jakiś rozkręcał czy coś. Trochę jak otwieranie drzwi w Star Treku :decayed: Przy wyłączaniu podobnie. Poza tym klima pracuje cichutko. Odkąd mam samochód zawsze tak było. Nigdy się tym nie przejmowałem, ale ostatnio jakąś refleksję miałem, że może coś się za ciężko rozkręca.. :mysli: To normalne jest?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie łożysko wentylatora się odzywa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli że powinno być cicho przy załączaniu klimy mówisz? Da się jakoś skontrolować to łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być cicho. Równie dobrze może być łożysko w sprężarce,otwórz maskę,i słuchaj a ktoś niech załączy klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cisza. nawet obroty nie drgną jak sprężarka się załącza. jedyne co słychać na zewnątrz po czasie to odpalenie drugiego wentylatora elektrycznego.

tak więc skontroluj jak koledzy radzą.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie słychać to tylko wewnątrz auta. Nachylając się nad silnikiem nie da się tego zlokalizować. 2.5TDI jest dość głośne, ale żeby kompletnie zagłuszało ten dżwięk? :mysli: może to kwestia jakiegoś elementu wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po włączeniu czy wyłączeniu ECON słychać taki 'skrzyp' jakby starych drzwi :tongue4: tak jakby skrzypiała jakaś klapa czy coś w tym stylu, ciężko mi to inaczej opisać...? odgłos słychać wewnątrz auta jakby ze środka kokpitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po włączeniu czy wyłączeniu ECON słychać taki 'skrzyp' jakby starych drzwi :tongue4: tak jakby skrzypiała jakaś klapa czy coś w tym stylu, ciężko mi to inaczej opisać...? odgłos słychać wewnątrz auta jakby ze środka kokpitu

Też tak miałem. Wystarczy rozkręcić schowek pasażera, wyjąć go i spryskać mechanizmy silniczków sterujących klimatyzacją. Ja użyłem wd 40 i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po włączeniu czy wyłączeniu ECON słychać taki 'skrzyp' jakby starych drzwi tongue4 tak jakby skrzypiała jakaś klapa czy coś w tym stylu, ciężko mi to inaczej opisać...? odgłos słychać wewnątrz auta jakby ze środka kokpitu
Też tak miałem. Wystarczy rozkręcić schowek pasażera, wyjąć go i spryskać mechanizmy silniczków sterujących klimatyzacją. Ja użyłem wd 40 i mam spokój.

czyli powiadasz, że to te silniczki są nienasmarowane i tak skrzypią podczas włączania i wyłączania klimy..

dużo roboty z tym rozkręceniem schowka, jakiś normalny dostęp do wszystkiego..pytam bo nigdy nie rozbieralem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało roboty, łatwy dostęp. Panel z boku trzeba zdjąć i odkręcić śruby tam, w środku i pod spodem. Nie jeden opis jest na forum.

Zorientuj się tylko czy to WD40 jest zalecane do takiej operacji. Ludzie traktują je trochę jak taki środek-cud do wszystkiego, a jednak nie wszędzie się sprawdza i potrafi narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

zlokalizowałem dźwięk! Udało się to wyłączając zapłon z włączonym klimatronikiem. Wówczas klima wyłączyła się razem z silnikiem i okazało się, że bardziej słychać to z prawej strony (stojąc przodem do auta) czyli bardziej z okolic sprężarki, a nie wiatraka. Czy powinienem się tym przejmować już, myśleć o tym łożysku sprężarki czy poczekać aż coś się zrąbie?

Sprężarka działa dobrze, ma wzorowe wręcz parametry pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z klimą to samo co kolega bosmaneq (trochę skrzypi jak drzwi od starej szafy :kox:) i przy okazji montażu blutka psiknę WD40 i zobaczymy czy faktycznie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...