Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1.9 TDI AVG] syczenie . . .


spanky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem [A4 1.9 TDI AVG] .... ostatnio zauważyłem (usłyszałem) syczenie dobiegajace z komory silnika .... wiem zaraz powiecie ze nieszczelnosc w dolocie ... ale prolem w tym ze efekt syczenia wystepuje na postoju i nie przy dodawaniu gazu ale w momencie jego odpuszczania .... dokladniej na postoju robie przegazówke tak 3500-4000 obrotów,puszczam noge z gazu i wraz ze spadkiem obrotów nastepuje syczenie (jakby powietrze uchodziło)

ciezko mi zlokalizowac zródło ale stojac przodem do silnika sa to okolice alternatora,moze cos pod alternatorem .... autko ma moc,przy gnieceniu słychac delikatnie turbinke,dymienie w normie ... co to moze byc ... ?

P.S efekt wczesniej nie wystepował .... (albo nie słyszałem - mało prawdopodobne :twisted: )

P.S 2 w podobnych samochodach ( A4 AFN, A6 1Z) nie ma takiego efektu ...

macie jakies pomysły ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem Ci juz wczoraj ze obstawiam alternator a scisle to ze ktoras lopatka świszczy :)

tez mi sie tak wydaje ze dzwiek dochodzi od alternatora ... ale musze byc pewny ...... :twisted: .... jutro jade na dokladna diagnoze i zobaczymy co sie wysrało .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem Ci juz wczoraj ze obstawiam alternator a scisle to ze ktoras lopatka świszczy :)

tez mi sie tak wydaje ze dzwiek dochodzi od alternatora ... ale musze byc pewny ...... :twisted: .... jutro jade na dokladna diagnoze i zobaczymy co sie wysrało .....

Ktos mi ostatnio wypomiał że za czesto uzywam słowa "wysrać" ... chyba Ty też ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem Ci juz wczoraj ze obstawiam alternator a scisle to ze ktoras lopatka świszczy :)

tez mi sie tak wydaje ze dzwiek dochodzi od alternatora ... ale musze byc pewny ...... :twisted: .... jutro jade na dokladna diagnoze i zobaczymy co sie wysrało .....

Ktos mi ostatnio wypomiał że za czesto uzywam słowa "wysrać" ... chyba Ty też ... :twisted:

no i sprawa wyjasniona ... autko zostało osłuchane i padlo na rolke od alternatora (to ona wydaje taki fajny dzwiek jak by powietrze schodziło) ... nic z tym nie robie bo po co ... poprostu tak ma byc i juz ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem Ci juz wczoraj ze obstawiam alternator a scisle to ze ktoras lopatka świszczy :)

tez mi sie tak wydaje ze dzwiek dochodzi od alternatora ... ale musze byc pewny ...... :twisted: .... jutro jade na dokladna diagnoze i zobaczymy co sie wysrało .....

Ktos mi ostatnio wypomiał że za czesto uzywam słowa "wysrać" ... chyba Ty też ... :twisted:

no i sprawa wyjasniona ... autko zostało osłuchane i padlo na rolke od alternatora (to ona wydaje taki fajny dzwiek jak by powietrze schodziło) ... nic z tym nie robie bo po co ... poprostu tak ma byc i juz ... ;-)

Tyle strachu o wysr..... sorki o padnieta rolkę ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze tą rolkę, tam jest sprzęgło i być może Ci się już rozlazło. W jedną stronę rolka ciągnie, natomiast w drugą powinna mieć luz.

U siebie wymieniałem to badziejstwo, nie dość że ciągnęła zawsze, to przez to było widać delikatnie poszarpywanie paska na wolnych.

I wcale tanie to nie jest jak na rolkę, ceny zaczynają się od około 200zł, dolicz wymianę, a ciężko się to zdejmuje, bo przednia ścianka blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze tą rolkę, tam jest sprzęgło i być może Ci się już rozlazło. W jedną stronę rolka ciągnie, natomiast w drugą powinna mieć luz.

U siebie wymieniałem to badziejstwo, nie dość że ciągnęła zawsze, to przez to było widać delikatnie poszarpywanie paska na wolnych.

I wcale tanie to nie jest jak na rolkę, ceny zaczynają się od około 200zł, dolicz wymianę, a ciężko się to zdejmuje, bo przednia ścianka blisko...

no wlasnie martwi mnie to ze jest tam sprzegiełko i roleczka moze sie niedługo calkiem wysrac ... :roll:

co do ceny to slyszalem ze do tanich nie nalezy .... :sad:

P.S masz moze gdzies zapisany nr tej rolki ....

P.S 2 tam jest taka plastikowa zaslepka (z przodu rolki) ,moze ja zdjac i nasmarowac wewnatrz (moze wewnatrz jest jakis rdzawy nalot i stad ten dzwiek ala syczenie) ... moze pomoze ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru nie mam, ale jak będziesz gdzieś szukał, to pod konkretny model alternatora. Pewnie masz Boscha, a tabliczka z jego modelem jest widoczna ładnie pod maską. Najlepsi byli w serwisie Boscha, chcieli za tą rolkę chyba ze 350zł... :shock:

U mnie po zdjęciu tej zaślepki wysypała się górka pyłu rdzy, ale jak padła to już jej nie uratujesz, żaden smar czy olej tego nie ożywi. Moja była totalnie zapieczona, nie do odratowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter , a gdzie kupiles ta rolke ... :?: jakies namiary ... :?:

P.S jakiej firmy jest ta rolka .... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wziąłem od znajomego mechanika, bo zależało mi na czasie. Zapłaciłem za nią 220zł, kurcze jakiś Lukas czy Reville, coś sensownej firmy...

Na twoim miejscu odezwałbym się do Adama z AKP (ADAM 12 - tu pod Wrocławiem stacjonuje), on mi oferował taniej, ale trawołby to ze 2dni, których wtedy nie miałem :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mechanik powiedzial po przegladzie ze szumi mi lekko kółko jednokierunkowe alternatora tak dokladnie to ujał wiec mysle ze chodzi i te zasrana rolke.A objawy sa takie ze miedzy 1600 a 2300obr/min jest glosna wyraznie w kabinie ja schlychac a szczegolnie przy butowaniu wiec co myslicie???rolke mial na mysli?? a numer w etce to 028 903 119T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dokładnie to kółko, ale głośniejsza praca jeszcze nie oznacza jego niesprawności. Musicie posprawdzać czy faktycznie ciągnie tylko w jedną stronę (wtedy wszystko ok) czy w dwie (wtedy do wymiany). Oprócz hałasu objawami mogą być jeszcze lekko inna praca silnika na wolnych (to jednak obciąża) i poszarpywanie paska, czyli pracuje ładnie naciągnięty, a nagle jakby luźniejszy, widać to gołym okiem.

Jak wymieniłem tą rolkę silnik na wolnych nabrał zupełnie innej kultury pracy, złagodniał. Najciekawsze jest to, że takie rozwiązanie audi stosuje w TDI, w benzynach są zwykłe rolki bez żadnego sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zeby sprawdzic czy ciagnie w jedna strone trzeba pasek zrzucic a u mnie moze ciagnie w jedna a w druga nie ale jest glosny wiec i tak do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że takie rozwiązanie audi stosuje w TDI, w benzynach są zwykłe rolki bez żadnego sprzęgła...

i w silnikach SDI tez ... ciekawe dlaczego zastosowali takie rozwiazanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że takie rozwiązanie audi stosuje w TDI, w benzynach są zwykłe rolki bez żadnego sprzęgła...

i w silnikach SDI tez ... ciekawe dlaczego zastosowali takie rozwiazanie :?:

Tak tak, uogólniłem po prostu :) Ale sam fakt jest interesujący... Z czego to wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos takiego cena ok ale czy pasi??

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=128574291

cholera wie czy pasuje ... po Tym numerze bedzie ciezko sprawdzic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mechanik powiedzial po przegladzie ze szumi mi lekko kółko jednokierunkowe alternatora tak dokladnie to ujał wiec mysle ze chodzi i te zasrana rolke.A objawy sa takie ze miedzy 1600 a 2300obr/min jest glosna wyraznie w kabinie ja schlychac a szczegolnie przy butowaniu wiec co myslicie???rolke mial na mysli?? a numer w etce to 028 903 119T

kolego wihajster napisales ze slychac ja w przedziale 1600-2300 obr. U mnie tez takie syczenie w tym przedziale slychac w kabinie, tyle ze u mnie autko jest na dodatek slabsze na tych obrotach ( a powyzej 2300 juz ciagnie lepiej), pytanie czy to by mialo zwiazek z rolka alternatora? co myslicie?

---------- Post dopisany 15-05-2013 at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 13:02 ----------

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...