Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Sprzeglo, skrzynia, wysprzeglik?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dla zasady przywitam sie jeszcze raz ze wszystimi.

Chcialbym bardzo dokladnie zapoznac czytajacych z bolaczka.

Przeczytalem wszystkie :) posty w tym dziale i niestety jednoznacznej odpowiedzi nie znalazlem a w wiekszosci przypadkow musze przyznac, ze zawartosc schodzila daleko od pierwotnego tematu co jeszcze bardziej rozmydlalo.

Przejde do rzeczy.

:audi: przebieg-230tys km, manualna 5 B5 TDI 110BPS samochod w Irlandii, 2 wlasciciel.

Objawy oraz opis:

1.Poblemy z wlaczaniem wszystkich biegow podczas jazdy raczej po dluzszym poruszaniu sie w korku

2.Czeste problemy z wrzuceniem 1 i R

3.Zgaszony silnik problemy niby znikaja ale biegi chodza racze "ciasno" i silowo

4.Stalo sie to nagle i co gorsza calkowicie zanika czasami po 5km a czasami po 2 dniach jazdy

5.Sprzeglo sie nie slizga. Ma kopa, zbiera sie super i nie narzekam. Bierze wysoko ale to wiadomo-Audi

6.Zadnych stukan, szumu, warczenia, dzwonienia, zgrzytania

7.Zadnego skakania, rzucania, klekotania, ani wstazasow przy gaszeniu silnika

8. Olej w skrzyni sprawdzony, dolany 1l bez zmian.

9.Wyciekow plynu ani na silowniku ani na wysprzegliku nie ma.

10.Bylem w serwisie Audi (130km ode mnie) jednak na zlosc, pomimo moich staran, nie chcialo sie zepsuc i po 4 godzinach z niczym wrocilem do domu

Autko w stanie bdb nie grzebane, za tepi sa irole. Przebieg duzy ale przy tutejszych drogach i stylu jazdy to prawie jak niemowle.

Prosze o konkretne wskazowki bo mnie juz rece opadaja. Wsrod wielu znajomych nibymechanikow nie ma zdania co to.

Pozdrawiam Maciej

Opublikowano

8 pkt. mnie bardzo zastanawia i zajął bym sie uszczelnieniem tej skrzyni. Litr dla skrzyni to wiele i moze byc, ze przez ten brak dostala juz po d*pie.

Sprawdzic wszystkie polaczenie idace od lewarka do skrzyni. Sprawdzic ustawienie lewarka zmiany biegow (znajdziesz w ksiazce "Sam naprawiam").

I zamiast dolewac litr bylo wymienic na nowy olej.

Opublikowano
  • Autor

Uzupelniam informacje.

1 W stacji serwisowej stwierdzili ze przy takim przebiegu to norma.Wycieku ze skrzyni nie ma. Dolalem dokladnie 0,9l pod korek, przy przechylonym samochodzie wiec pewnie bylo za duzo.

2.Wymienilem rano olej w skrzyni. bez zmian. Wcisniete 2l. Wiecej nie wchodzi.

3.Lewarek wraz z osprzetem strona 144 zostal sprawdzony caly juz wczesniej (zdemontowany, sprawdzony szczegolowo, zlozony). Zasmarowany do bolu.

Jakies kolejne sugestie?

Opublikowano

może synchronizator (zdaje się że 1iR ma ten sam) poprawcie jesli się mylę

Opublikowano

czolem sprawdz wysprzęglik może puszcza przez tloczrek(mieli plyn w środku)- wycieków nie będzie :a4fan: :a4fan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.