Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] B6 bilstein + 1BE


danielm81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szykuje się do wymiany amortyzatorów przód. Mam zawieszenie 1BE (OJL-przód, OYK-tył), i tak jak w temacie zastanawiam się nad kupnem amortyzatorów bilstein b6 sport do auta: a4 2006 3.0tdi quattro.

Czy do seryjnej sprężyny ten amortyzator się nadaje w miejsce ori ?

Czy auto pozostanie na tej samej wysokości ?

Czy nie będzie różnicy w prowadzeniu w momencie wymiany tylko przednich amortyzatorów ?

Co z komfortem jazdy w porównaniu do ori monroe (tak twierdzi ASO po vin) ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilstein B6 to jest chyba amorek sportowy (twardszy) przeznaczony do obniżonego zawieszenia (teoretycznie 1BE takim jest).

W miejsce ori pewnie się będzie nadawał, ale czy auto nie opadnie trochę, to nie wiem.

Komfort w porównaniu z serią zapewne spadnie.

Twardszy amor z przodu + seria z tyłu - nie będzie to dobrze jechać. Jeśli już to komplet.

Poczytaj dokładnie o B6, co to jest i gdzie się stosuje a poza tym poszukaj ... chyba Saschs wypuszcza jakieś "twardsze" amorki, które podchodzą do obniżonego zawieszenia.

Nadal jednak założenie amorków o innej charaktrystyce na jedną oś to będzie dobrym posunięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilstein B6 nie sprawdza sie ponoc w ciezkim B7 3.0TDI na PL drogach... Mystic przechodzil przez to. Amorki bardzo szybko siadly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możesz dać namiary na te sachsy, w jednym serwisie samochodowym tez co mi ktos wspominal ze moze udaloby sie dobrac zamiast ori (spiewaja sobie po 600zl/sztuka w aso !!!) ale pozniej szukalem w necie i niczego nie znalazlem..

mystic...jak mozna się do niego zglosic, kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wiem dokładnie co to za Saschsy - kiedyś pewnie coś czytałem na forum, stąd w głowie pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Kolego sprawdź amorki firmy sachs na http://webcat-services.zf.com

Tu wpiszesz dane dotyczące twego pojazdu i wyskoczy to co oferuje firma do twojej A4.

Ja przymierzam się do wymiany tylnych amorów na twardsze, firma sachs oferuje o nr 312784, tak ap ropo u kolegi Dzik jest najtaniej. Ja już za tym trochę się oglądam i nigdzie taniej nie znalazłem, a niektóre firmy sprzedające amory sdachs w ogóle do sportowego zawieszenia nie mają, tylko standard.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilstein B6 nie sprawdza sie ponoc w ciezkim B7 3.0TDI na PL drogach... Mystic przechodzil przez to. Amorki bardzo szybko siadly.

No właśnie okazało się, że są w jeszcze w bdb stanie, wina była niewłaściwej ścieżki diagnostycznej, która nie była przystosowana do sportowego zawieszenia progresywnego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że można jeździć śmiało. Teraz mam je na Eibachach i sprawują się dobrze. Co do reszty to już koledze odpisałem na PW :wink4:

Teraz jak bym stał przed dylematem to kupował bym B8 bo B6 są idealne do zawieszenia 1BA a przy obniżeniu mają trochę nierówny skok, wynikający z zapasu na wysokości siłownika amortyzatora.

Do obniżonego 1BE/1BV lub eibach idealne są Bile B8 :wink4:.

Jak się B6 skończą to wyślę do Zerkopolu na regenerację i ustawienie wysokości tak jak mają B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę KYB dają rade nie są też bardzo drogie

jak potrzebujecie amortyzatory to piszcie pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możesz dać namiary na te sachsy, w jednym serwisie samochodowym tez co mi ktos wspominal ze moze udaloby sie dobrac zamiast ori (spiewaja sobie po 600zl/sztuka w aso !!!) ale pozniej szukalem w necie i niczego nie znalazlem..

mystic...jak mozna się do niego zglosic, kontakt?

wg katalogu online - nie istnieje wydanie przedniego amora tej firmy do 3.0TDI do zawieszenia sportowego

odboje i osłony są takie same ..a le amor tylko standard

na tył mamy rozróżnienie amora i zestawu odbojów i osłon

http://webcat.sachs.de/index.asp?MODE=NEW_KZ&SUCHEN2=&KAT_KZ=P&KMODNR=0&

a tu Bilstein w 3ech wersjach i bądź tu mądry :)

http://www1.carparts-cat.com/webkat.asp?SID=0083201652012326018019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...