Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ALG] [passat torsen] dylemat budowy tylnego zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Posiadam Passata B5 ALG z Torsenem czyli silnik i naped rodem zaczerpniete z Audi :quattro: Jako ze na forach VW, taki typ Paska to troche egzotyka, to mysle ze u Was sie znacznie wiecej dowiem :D

Otoz, o ile przednie zawieszenie mam takie samo jak w kazdym Passacie (i Audi A4 zreszta tez) to z tylem mam problem. Chce to auto na sezon troszke posadzic i mam problem z doborem zestawu, bo dostepnosc czesci zerowa wlasciwie (katalogowo pod passata) a jak juz cos znajde to ceny chore... Ale wymyslilem sobie ze z A4 pewno tyl spasuje :D

O ile w zwyklym pasku (oska) z tylu wystepuje typowa belka, sprezyna jest mocowana poza amortyzatorem, to u mnie jest "po staremu", czyli sprezyna na amortyzatorze.

Z tego co widzialem w etce, to takie samo rozwiazanie wystepuje w A4 B5 oska. Niestety jak jest w :quattro: jeszcze nie sprawdzilem.

Moze szanowni koledzy cos w tym zakresie podpowiedza?

Opublikowano

Znaczyło by to że masz silnik wzdłużnie?

Opublikowano
  • Autor

Znaczyło by to że masz silnik wzdłużnie?

Oczywiscie :) Toz plyta podlogowa ta sama co W Audi A4 B5 AFAIK

C3995300_5.jpg

Opublikowano

też sie nie mogli zdecydować ... :decayed:

W A4 w FWD z tyłu amorek jest puszczony w srężynie. W Q zastosowany z tyłu zawieszenie wielowahaczowe nie wiem czy też tak jest w pasku.

A A4 wygląda to mniejwięcej tak:

dla modelu B5 sprężyny są na amorku:

http://moto.allegro.pl/item293750863_audi_a4_quattro_95_01r_kompletne_zawieszenie_tyl.html

dla modelu B6 zawieszenie zostało zmienione i wygląda jak poniżej:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23066.0

Warto poczytac o nepędzie tutaj: http://www.zss.pl/~moto/fotografie/prace_dyplom/4x4/torsen.html

Co do obniżenia, wiele osób ma problem z tym w ośce a co do quattro to pole manewru jeszcze bardziej jest zawężone. Proponuje szukać dedykowanych sprężyn niż ćwiczyć sztukowanie.

Opublikowano
  • Autor

No to troche lipton jednak. U mnie to wyglada tak:

291996514

Czyli jednak bede zmuszony wyplacic troche $$ z konta ;)

Aleeee.. teraz przegladam alledrogo i znalazlem tyl z A6 Q i chyba to to samo co Passat:

http://moto.allegro.pl/item289455940_audi_a6_quattro_tylne_zawieszenie_tyl_most_2_5_tdi.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.