Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Smrodzik z klimy


TomMaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas wyłączania klimy na zwykły nawiew wydzielał się zapach stęchlizny, jak by jakaś stara wilgoć lub gnijące nieczystości.

Postanowiłem wyczyścić odgrzybić i dobić , pełny serwis klimy. Wydarli cały odczynnik nabili nowy, dodatkowo czyszczenie ozonem w sumie 270zł zapłaciłem

i dalej to samo, może trochę mniejszy smrodzik ale jednak odczuwalny i denerwujący. Co dziwne odczuwalny tylko jak się wyłącza klimatyzację, przy zwykłym nawiewie nic nie czuć, to samo jak się włącza i jka dmucha klima, czuć tylko gdy się wyłączy, po chwili znowu nic nie czuć. Co z tym dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas wyłączania klimy na zwykły nawiew wydzielał się zapach stęchlizny, jak by jakaś stara wilgoć lub gnijące nieczystości.

Postanowiłem wyczyścić odgrzybić i dobić , pełny serwis klimy. Wydarli cały odczynnik nabili nowy, dodatkowo czyszczenie ozonem w sumie 270zł zapłaciłem

i dalej to samo, może trochę mniejszy smrodzik ale jednak odczuwalny i denerwujący. Co dziwne odczuwalny tylko jak się wyłącza klimatyzację, przy zwykłym nawiewie nic nie czuć, to samo jak się włącza i jka dmucha klima, czuć tylko gdy się wyłączy, po chwili znowu nic nie czuć. Co z tym dalej robić?

Tez sie podpinam pod temat,u mnie to samo ale tylko wtedy gdy samochod postoi w sloncu i jak zacznie dzialac klima to taki leki nieprzyjemny zapach sie wydziela ale to tylko przez pare sekund a pozniej jest ok!!??klima byla juz odgrzybiana!! :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest przez chwilę, to nie ma strachu. Po jeździe z włączoną klimą powinno się chociaż na chwilę włączyć ciepły nadmuch, aby osuszyć nagrzewniczkę i cały układ z wilgoci, żeby grzybki nie rosły :naughty:

Warto też sprawdzić stan filtra kabinowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba przeprowadzić ponowne czyszczenie klimatyzacji i jak zawodzi czyszczenie pianką ,ozonem to można spróbować wyczyścić klimę ultradżwiękami.

Opis i porównanie metody ozonowej i ultradźwiękowej.

http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/czyszczenie-odgrzybianie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest przez chwilę, to nie ma strachu. Po jeździe z włączoną klimą powinno się chociaż na chwilę włączyć ciepły nadmuch, aby osuszyć nagrzewniczkę i cały układ z wilgoci, żeby grzybki nie rosły :naughty:

Warto też sprawdzić stan filtra kabinowego

niestety nie masz racji bo do rozoju "grzyba" trzeba wilgoci i wlasnie ciepla a nie zimna !!!

chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę sie pod temat dwa lata z rzędu sam odgrzybiałem klimatyzację i mam taki problem że podczas wyłączania klimy jest brzydki zapach. Dzisiaj byłem nabić klimatyzację i odgrzybić ozonowaniem 160 zł .Wszystko pięknie ładnie ale niestety dalej po wyłączeniu klimatyzacji czuć brzydki zapach i teraz koleś który wykonywał usługę a powiem zna sie na rzeczy powiedział jeśli ozonowanie które trawo ponad godzinę nie pomorze trzeba będzie podstawić autko na 6 godzin na dalsze ozonowanie koszt 140 zł oczywiście filt przeciwpyłkowy nowy macie pomysł co zrobić dalej czy oddać dalej na ozonowanie 6 godziń czy to pomoże :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczenie ogrzewania na max nic nie da, ponieważ na drodze powietrza najpierw jest parownik (nagrzenica) klimy, a dopiero później nagrzenica.

Czyli powietrze przelatuje przez nagrzewnicę klimy, a dopiero później zostaje podgrzane w nagrzenicy i trafia do wnętrza samochodu

Zróbcie tak jak napisałem w tym temacie, koszt niewielki, a napewno pomoże

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203356.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy drożny jest kanał odprowadzający skropliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat od kolegi Paweu1 co do czyszczenia klimy jest dobry i działa,ja tak zrobiłem według jego wskazówek i mam przynajmniej narazie spokój :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi: :hi: w zeszlym tygodniu zdenerwowalem sie co do tego smrodu z klimy i postanowilem sprobowac najprostszej metody pozbycia sie owego zapachu i zakupilem taki oto srodek do dezynfekcji 845e35.jpg

oraz wymienilem filtr kabiny i jak narazie tydzien uzytkowania bez zadnego smrodu nawet jak auto stoi caly dzien w sloncu :naughty: :naughty: :decayed: cala operacja kosztowala niecale 30 Euro i jak narazie jestem zadowolony zobaczymy jak dlugo?? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie waliło jak by mysza zdechła ale 2x piana marki Kleen floo + nowy filtr i jak narazie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi: :hi: w zeszlym tygodniu zdenerwowalem sie co do tego smrodu z klimy i postanowilem sprobowac najprostszej metody pozbycia sie owego zapachu i zakupilem taki oto srodek do dezynfekcji 845e35.jpg

oraz wymienilem filtr kabiny i jak narazie tydzien uzytkowania bez zadnego smrodu nawet jak auto stoi caly dzien w sloncu :naughty: :naughty: :decayed: cala operacja kosztowala niecale 30 Euro i jak narazie jestem zadowolony zobaczymy jak dlugo?? :confused4:

dezynfekowałem dokładnie tym samym preparatem profilaktycznie w lutym tego roku, płaciłem za niego nie 30 ZŁ w markecie :decayed:

choć smrodu nie miałem, to po nim pozostaje w aucie przyjemna woń, nie potrzeba żadnych choinek zapachowych itd, których i tak w sumie nigdy nie używam.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem ze specami od klimy,nic nie da ozonowanie czy ultradźwięki bo syf siedzi w parowniku,to jego trzeba bezpośrednio wyczyścić,ten syf na nim daje właśnie ten zapach skarpet po wyłączeniu klimy.

Osobiście robiłem ultradźwięki,po miesiącu ozonowanie,oczywiście nowy filtr pyłkowy z ASO z węglem aktywnym i zero poprawy.Tylko dostanie się do parownika i jego czyszczenie daje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczenie ogrzewania na max nic nie da, ponieważ na drodze powietrza najpierw jest parownik (nagrzenica) klimy, a dopiero później nagrzenica.

Czyli powietrze przelatuje przez nagrzewnicę klimy, a dopiero później zostaje podgrzane w nagrzenicy i trafia do wnętrza samochodu

Zróbcie tak jak napisałem w tym temacie, koszt niewielki, a napewno pomoże

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203356.0

Do kolegi paweu1, zrobiłem tak jak masz opisane w wątku powyżej i niestety nie pomogło. Wziąłem od kolegów z pracy chemię do odgrzybiania bo serwisują wszystkie klimy u nas, Zlałem parownik tym preparatem, po 15 min. powtórka. Na następny dzień zaś chemia, potem denaturat i plak na koniec. Poskładałem i znowu po wyłączeniu klimy capi. Filtr nowy węglowy i odpływ drożny bo wszystko wyleciało pod autem. Nie mam już pojęcia co zrobić dalej. Ktoś pisał aby myjką ciśnieniową przelecieć ale inna opinia że można uszkodzić parownik. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tymi zapachami jak przez dłuższy czas ktoś zaniedba czyszczenie parownika , ciężko taki smrodek wytępić , poza tym proponuję kilka minut przed skończeniem jazdy wyłączać klimę ( parownik zdąży się osuszyć przy "normalnym" nadmuchu ) ... a tak w ogóle jest już milion wątków na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tymi zapachami jak przez dłuższy czas ktoś zaniedba czyszczenie parownika , ciężko taki smrodek wytępić , poza tym proponuję kilka minut przed skończeniem jazdy wyłączać klimę ( parownik zdąży się osuszyć przy "normalnym" nadmuchu ) ... a tak w ogóle jest już milion wątków na ten temat

W żadnym wątku nie pisze jak rozwiązać taki problem raz na zawsze, a co do klimy to co 2 lata pełny przegląd, filtry regularnie wymieniane (kabinowy 2 razy do roku), zawsze przed końcem jazdy wyłączałem klimę i nawiew na full, przez 15 lat spokój tylko teraz coś zaczęło się dziać. Myślę że to nie jest wina dbania tylko jeszcze coś musi być na rzeczy tylko potrzebny ktoś kto wie co zrobić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...