Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Klima nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z klima, w ogóle nie działa, podczas jej właczania nie spadaja obroty( kiedy bylo to minimalnie wyczuwalne), wentylator nie działa( przy testowaniu wyjsc Vagiem wentylator chodzi)

Klima byla nabijana dwa lata temu.. Rok temu pojawiał sie taki problem gdy auto było nagrzane na słońcu, to po rozpoczęciu jazdy nie leciało zimne powietrze, dopiero po jakichś 5-10 minutach jazdy bylo czuc ze klima chodzi..

Tydzien temu zaobserwowalem ze klima nie dziala juz kompletnie, nie czuc zalaczania sprezarki, nie dziala wentylator od klimy, brak chlodnego powiewu powietrza

Po wyłączeniu silnika słychac jak odpowietrza sie układ

Zaobserwowalem też plamy wody pod samochodem

Przy vagowaniu otrzymalem cos takiego:

00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112)

Wł.

http://img6.imageshack.us/img6/2239/76031195.png

http://img844.imageshack.us/img844/9480/92330501.png

Wył.

http://img541.imageshack.us/img541/848/44230257.png

Można jakos jeszcze dokladniej zdiagnozowac czy padla sprezarka, czy sprzegiełko?

czy są możliwe takie objawy przy braku czynnika chlodzącego?

Opublikowano

Silniczek sie zacial od centralnej klapy :confused4: na forum jest opis gdzies jak do niego sie dostac . Musisz popsikac np. WD 40 aby rozruszac potencjometr :wink4:

Opublikowano
  • Autor

ale ten blad jest sporadyczny, raz na jakis czas mi wyskoczy, juz mam go od dwóch lat

teraz mam problem z klima :confused4:

Opublikowano

Spróbuj poprawić połączenie wtyków ze sterownikiem klimatronika (panelem). Jak to połączeni się poluzuje, to mogą się różne dziwne rzeczy dziać z klimą.

Jeżeli to będzie OK, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że masz pustą klimę. Sprężarka zazwyczaj się nie załącza jak nie ma czynnika. A to z kolei wskazuje na nieszczelności w układzie.

Opublikowano
  • Autor

ale jak widać na logach to prąd do niej dochodzi i wartości sie zmieniają pomiedzy wł a wył..

tylko że nie nic nie chłodzi, ani nie ma zadnego, nawet minimalnego spadku obrotów przy załaczaniu klimy

możliwe ze moze to być wytarte sprzęgło?

a tak poza tym to o co chodzi z tym momentem w bloku pomiarowym 12 ?

Jaki u Was występuje tam moment? bo jak ja zalaczam klime na biegu jałowym to na początku wskazuje mi o około 4-5Nm i poźniej spada

Opublikowano

Moim zdaniem jakaś nieszczelnosć w układzie i brak czynnika. Ale to może wypowiedzą się też inni....

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

okazało sie ze brak czynnika (20g bylo) i trzy nieszczelnosci byly powodem nie dzialającej sprężarki, po nabiciu wszystko działa jak należy

pozdr.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.