Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima nie działa


siba1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od poprzedniego lata nie dziala mi klima zacząłem troche czytać na forum sprawdziłem wentylator od klimy na krótko i niestety nie działa . Ale czytałem że niektórzy jeżdzą z zepsutym wentylatorem i klima sie załącza a mi nie zalacza sie sprezarka . Czy może tak być że przez zepsuty wentylator nie bedzie załaczala sie sprężarka ? Bo koszt naprawy sprężarki napewno bedzie wysoki . Czy to moze byc tez wina braku czynnika ? Bo nie wykluczam że moze go nie być . Chodzi mi o propozycje co mogło sie stac i ile to bedzie kosztowalo . A ja bede probowal je eliminowac. Z gór dzieki za odp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może tak być że przez zepsuty wentylator nie bedzie załaczala sie sprężarka

powinna sie załączyc jak jest dość czynnika w układzie nie zależnie czy wentylator działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postukaj w silnik wentylatora i zobacz czy się nie włączy, może szczotki się przywiesiły. U mnie było tak że niedziałał wentylator i kompresor też się nie włączał na postoju jak był rozgrzany silnik. Jak będziesz miał za małe ciśnienie czynnika też nie będzie się włączać, tak samo jak będziesz miał zapchany filterek rozprężny lub osuszacz. Ja mam filterek rozprężny(7zł w IC) i osuszacz(59 w IC) do wymiany, sprawdzałem na automacie do klimy i wszystko jest dobrze, a po chwili rośnie ciśnienie w układzie i rozłącza.

Tak czy inaczej czeka cię wizyta w serwisie, żeby to posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...