Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Filtr paliwa-piszczenie,co może być przyczyną?


Rob

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pojawił mi sie problem ,,piszczenia" dochodzącego z filtra paliwa. Filtr wymieniony a problem pozostał , najbardziej jest to słyszalne po przekręceniu zapłonu kiedy pompa podaje paliwo a potem po odpaleniu na niskich obrotach. Czasami odgłos piszczenia zanika i znów powraca. Dodam ,że nie jest to pompa tylko na 100% filtr . Filtr jest z regulatorem ciśnienia. Ma ktoś pomysł co jest grane. dzięki pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym twierdzisz, że na 100% to nie pompa??? Wymieniałeś ją?? U mnie też piszczy i są IDENTYCZNE objawy jak u Ciebie i pompke nadaje się do wymiany niestety. Ja już jestem w trakcie wyboru nowej. Bo się można zdziwić jak nie poda wcale wachy :evil: Tym bardziej, że jak sam napisałeś filtr wymieniony i dalej piszczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pompy nie wymieniałem. Podczas piszczenia dotykając filtra czuć delikatne wibracje w jakie wpada(sprawdzane kilka razy) Osłona pompy również była odkręcana i pompa pracuje normalnie a dźwięk dochodzi z dołu prawa strona jak filtr :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki w weekend zobacze u siebie jak zachowuje się ten filtr. Żeby do niego dotrzeć muszę wejść pod samochód tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki w weekend zobacze u siebie jak zachowuje się ten filtr. Żeby do niego dotrzeć muszę wejść pod samochód tak??

Tak jest pod spodem koło wahacza tylnego pod osłoną plastikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To daj znać jak coś rozpracujesz :cool1:[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 16:31_________________________________________________Witam,

Niestety lipa filtr nówka i ten też piszczy , wygląda to na jakiś problem z ciśnieniem paliwa. Najciekawsze jest to, że podczas hamowania piszczenie cichnie a potem znów powraca. Przyznaje ,że zaczyna to być wkurzające :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To daj znać jak coś rozpracujesz :cool1:[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 16:31_________________________________________________Witam,

Niestety lipa filtr nówka i ten też piszczy , wygląda to na jakiś problem z ciśnieniem paliwa. Najciekawsze jest to, że podczas hamowania piszczenie cichnie a potem znów powraca. Przyznaje ,że zaczyna to być wkurzające :mysli:

jak hamujesz zapotrzebowanie na paliwo maleje to i piszczec przestaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka nas tylko wymiana pompy nie ma co się doszukiwać innej przyczyny wycia (dodam że też jestem po wymianie filta na MANN). U mnie raz wyje raz nie. Niekiedy jak wyłaczę ksenon przestaje wyć a niekiedy nie ma to znaczenia. Jak pociągnę oba przyciski od podnoszenia szyb to wydaje mi sie że na chwile tez przestaje wyć i za moment zaczyna... Znajdę gdzies w okolicy pompe. Umówie się żebym mógł ją podłączyć i zobaczyć jak będzie. Tylko na razie nie ma nigdzie blisko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , tylko gdzie problem ? Regulator ciśnienia paliwa jest w filtrze , a filtr nówka. Praca pompki paliwowej bez zarzutu. Przy wymianie filtra i odpięciu przewodu zasilającego zauważyłem duże ciśnienie w układzie cofnęło i wywaliło dużą ilość paliwa z przewodu. Ale tak naprawdę nie wiem czy tak właśnie nie musi być :blink:[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2011, 21:46_________________________________________________Niestety też się obawiam, że zostaje tylko pompka chociaż pracuje niby normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest tak samo. Daje rady. Daje buta i elegancko pompuje a WYJE. To jest TAJEMNICA lasu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...