Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Falujace wolne obroty w A4 od 300 do 900


Willi011

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat, ponieważ dotyczy "falowania".

Chciałbym tylko nadmienić, że powyższe przeczytałem i zastosowałem !.

Wymieniłem czujniki temperatury, przeczyściłem i zaadoptowałem przepustnicę, przeczyściłem przepływomierz (a nawet go podmieniłem na inny ze sprawnego auta) i nadal nie mogę dojść do ładu z autem.

Wszystkie błedy wykasowane - brak nowych !!

Auto to Audi A4 1995 rok 1,8 silnik jest zagazowany !.

Na zimnym odpala normalnie zarówno na benzynie jak i na gazie. Obroty 1200 obr/min - silnik pracuje poprawnie.

W trakcie jazdy też jest OK.

Jednak po nagrzaniu (albo raczej niedogrzaniu - trzyma temeperaturę 70 stopni - a termostat jest nowy) mając włączony bieg skrzyni automatycznej (1,2,3 lub D- normalna jazda w przód) obroty nie falują są utrzymywane na poziomie 800 obr/min.

Wystarczy przesunąć dzwignię skrzyni na P (parking) lub N (neutral) i chwile silnik chodzi OK po czym zaczyna falować.

na gazie - jak zacznie falować (od 600-1500) - nie może się wyrównać. Wystarczy mu depnąć po gazie - obroty same opadną i chwile jest Ok, po czym znowu się rozbiega i utrzymuje falowanie obrotów non stop (bez dotykania pedału gazu).

Na benzynie - przez chwilę jest OK, po czym zaczyna się rozbiegać, wykona serię 10-12 wahnięć (góra -dół) i przez minutę pracuje OK, po czym znowu się rozbiega i tak cyklicznie.

Już mi ręce opadają, gdzie w tym modelu jest silnik krokowy (nie mogę go namierzyć - a laikiem motoryzacyjnym nie jestem) Czy on może się znajdować w przepustnicy ?? Macie jakieś pomysły czego dalej dotknąć. Spróbuję jeszcze wymienić przepustnicę na inną - jej typ to PBT-GF20.

I drugi temat .... z wydechu leci dość duża ilość czarnej wody która jest rozpryskiwana spalinami ?? Czy to normalne ??

Jesli ktoś ma jakieś pomysły - proszę o POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...