Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Pęknięta rura intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli mi, że mam wyciek oleju z rura intercoolera (nr 8E0 145 745B ) - podejrzenia, że mocowanie luźne lub przetarcie. ASO sugeruje wymianę rury.

Czy ktoś może minie oświecić czym to grozi lub jakie skutki uboczne ma utrzymywanie tego stanu w aucie.

Pozdrawiam

Tomek

Opublikowano

Witam,

na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli mi, że mam wyciek oleju z rura intercoolera (nr 8E0 145 745B ) - podejrzenia, że mocowanie luźne lub przetarcie. ASO sugeruje wymianę rury.

Czy ktoś może minie oświecić czym to grozi lub jakie skutki uboczne ma utrzymywanie tego stanu w aucie.

Pozdrawiam

Tomek

Jebnie bardziej i zostanie Ci laweta.... bez IC nie pojedziesz bo będzie świstu gwizdu i dymu.

Nie wiem czy turbo tez nie dostaje po d*pie.

Opublikowano

rure trzeba wymienić bo ciśnienie ucieka w atmosfere. Co za tym idzie żeby napompowac do odpowiedniego ciśnienia turbina musi działać wydajniej. Na krótką mete poza kopceniem nic sie nie stanie ale to trzeba naprawić.

Witam,

na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli mi, że mam wyciek oleju z rura intercoolera (nr 8E0 145 745B ) - podejrzenia, że mocowanie luźne lub przetarcie. ASO sugeruje wymianę rury.

Czy ktoś może minie oświecić czym to grozi lub jakie skutki uboczne ma utrzymywanie tego stanu w aucie.

Pozdrawiam

Tomek

Jebnie bardziej i zostanie Ci laweta.... bez IC nie pojedziesz bo będzie świstu gwizdu i dymu.

Nie wiem czy turbo tez nie dostaje po pupie.

po co laweta? dojedzie ale powoli i jakby wolnossakiem :gwizdanie:

Opublikowano

Jeśli się nie mylę to u mnie też jest problem z rurą intercoolera i jedyne co u mnie się czasem dzieje to złapie notlaufa z powodu nieprawidłowego ciśnienia powietrza. Restart samochodu i jedzie dalej, zdarza mi się to raz na kilka miesięcy, a póki co nie znalazłem używki do mojego avf w dobrym stanie (w ASO nówka ok 700 zł jeśli dobrze pamiętam)

Opublikowano

poszukajcie na forum bo jakiś czas temu było opisane jak takie coś naprawić jesli pęknięcie jest małe. Przecina sie i wtawia metalowa rurke o tej samej średnicy i zaciska opadkami. Jednak zalezy jeszcze w którym miejscu dokładnie jest pęknięcie.

Opublikowano

Przetarcie pewnie masz kolo filtra paliwa czy coolera ? Tylko wymianka chyba ze zrobisz metalowa przedluzke w wezu :wink4:

Opublikowano

Fakt koś coś kombinował.... bo cena tej rury była... kosmiczna [br]Dopisany: 24 Maj 2011, 12:12_________________________________________________ale cena w ASO tego węża 188zł więc jeszcze nie jest tak źle. Napisz do Rafała-L to może załatwi Ci taka w niższej cenie.

Opublikowano

U mnie przykładowo rura nie jest pęknięta tylko wyrobiony jest ten 'zatrzask' z drutem/opaską i dlatego u mnie pozostaje raczej tylko wymiana.

UPDATE: to u mnie chodzi o inną rurkę :), ale też na linii IC<->turbo, bo jak sprawdzałem u Gajosa to ok 700 życzyli sobie

Opublikowano

U mnie przykładowo rura nie jest pęknięta tylko wyrobiony jest ten 'zatrzask' z drutem/opaską i dlatego u mnie pozostaje raczej tylko wymiana.

a czy my mówimy o tej samej rurce? pokarz na foto co u Ciebie nie tak :przebiegly:

Opublikowano

ja o tym samym mówiłem ale nie skojarzyłem że tam jest jakiś pierścień bo nie wyciągałem jej od siebie z samochodu tylko widziałem z wierzchu.

Opublikowano
  • Autor

Ja w specyfikacji po przeglądzie w ASO dostałem ofertę na w/w rurę z nr 8E0 145 745Bw cenie 203zł.

Skoro tak straszycie to jednak chyba zamówię i wymienię tą część.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Tomek

Opublikowano

Nie straszymy, tylko ostrzegamy :polew: :gwizdanie:

Opublikowano

na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli mi, że mam wyciek oleju z rura intercoolera

dużo tego oleju cieknie? rura rurą,ale ilośc tego oleju jest bardziej zastanawiająca :cool1:

Opublikowano

na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli mi, że mam wyciek oleju z rura intercoolera

dużo tego oleju cieknie? rura rurą,ale ilośc tego oleju jest bardziej zastanawiająca :cool1:

Ale na tym łączeniu w każdym silniku jest zapocone olejem.

Opublikowano
  • Autor

Na kartce z ASO mam napisane dosłownie "Wyciek oleju z rury interkulera duży"

Opublikowano

Na kartce z ASO mam napisane dosłownie "Wyciek oleju z rury interkulera duży"

No to wyczyść to miejsce i zobaczysz np po jednym dniu jak duży ten wyciek. Może to jest tak jak mówię zapocenie które trwało dłuższy czas i wygląda jak byś wylał litr oleju

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Będę dzisiaj u mechanika po akumulator to poproszę żeby spojrzał i przetarł ta rurę. Jeszcze raz dzięki za szybki odzew.

Pozdrawiam

Tomek[br]Dopisany: 24 Maj 2011, 13:09_________________________________________________Rura intercoolera oryginał za 203 zł w ASO wymieniona i jak na razie sucho, bez oznak wycieku oleju.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Tomek

Opublikowano

a mi wczoraj jebla też rura tylko ta przy EGRze. I musze szukać :confused4:

Opublikowano

a mi wczoraj jebla też rura tylko ta przy EGRze. I musze szukać :confused4:

chodzi Ci o ten krótki gumowy łacznik przy kolektorze?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.