Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] wyciek pradu z akumlatora.


mirek anglia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich właścicieli Audi mam na imie Mirek mieszkam obecnie w angli mam audi A4 rok 96 benzyna mam mały problem po kilku dniach postoju auto nie odpala tak jakby uciekł prąd z akumlatora ,ładowanie okey ,akumlator 45 Ah ma 2lata na testerze pokazuje żywotnośc97 proc .czyli okey gdzieś ucieka prąd ,czy za mały akumlator czy to normalne że przy zgaszonym silniku przy wlaczonym radiu podswietlają sie zagary? szukam sam przyczyny ,ale nic mi nie wychodzi co robic ? pomocy !!!!!!!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..... sprawa wyglada co najmniej dziwnie. Kolego zacznij od pomiaru wartości prądu jaki "wycieka" - odpinasz klemę z plusem i zmierz jaki płynie prąd (między aku i odpiętą klemą), nie zapomnij wszystkiego powyłączać radio, lampka w kabinie itp... Z tego co piszesz prąd ucieka gdzieś w okolicy radia i zegarów. Może ktoś coś nie tak podłączył przy radiu.

Dalej odłącz całkiem radio i sprawdź wpinając amperomierz jak wcześniej i zobacz czy nadal coś będzie płynąć.

Uwzględnij to, że nawet mrygająca dioda od alarmu pobiera niewielki prąd rzedu kilkunastu mA. I pisz co się dzieje.

Najważniejsze na początek to zrobić dwa pomiary prądu z i po wymontowaniu radia. Przy okazji obejrzyj podłączenie radia. Skoro zapala się podświetlenie zegarów jak włączasz radio to znaczy że ktos najprawdopodobniej źle podłączył kabelek przy radiu. Z tego co wiem w audi jeden kabelek oryginalnie dochodzący do radia jest połączony z regulacją podświetlenia radia, tzn ściemniając podświetlenie tablicy ściemnia się też podświetlenie oryginalnie zamontowanego radia. OK na początek powinno wystarczyć. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade a jak odlacze kleme to co z pamiecia nie padnie a co do radia to sam podpinalem z kostki z auto są 4 kable a w radiu 3 więc jeden zmostkowalem tak jak w instrukcji ,radio sony dzieki za rade spróbuje jutro znowu bo dziś troche za pózno dzieki jeszcze raz nara :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu klemy nic sie nie stanie. Czy zanim podpiąłeś radio też był problem z upływnością prądu z akumulatora ??

-----------------------------------------------------------------------------------

Zapomniełem na chwile, że kolega ma benzynke pod maską po odłączeniu klemy bedzie Cię czekać adaptacja przepustnicy : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3904.0 ale to nic trudnego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowili koledzy, gdy bedziesz widzial jaki jest popbor pradu. pozniej zwyczajnie wyciagasz, i wkladasz po kolei bezpieczniki i patrzysz przy ktorym pobor pradu spada do zera. sprawdzasz co zabezpiecza dany bezpiecznik i przgladasz sie owemu urzadzeniu, przede wszystkim kablom. pierwszy bezpiecznikiem jaki sprawdzasz to ten od radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale prosciej Roger najpierw sprawdzic inne odbiorniki.

jezeli to nie pomoze wszystko bedzie zle.

wtedy trzeba zdjac kleme aku, rozlaczyc alternator i ponownie podlaczyc aku przez amperomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właścicieli Audi co do mojego problemu to chyba mam przyczyne ,zle podłączone radio zamieniłem jeden kabelek i teraz nie podswietlaja sie juz zegary i jeszcze jedno az wstyd sie przyznac, wyłanczałem panel na raz a trzeba na dwa i tak po zdjęciu panelu na raz radio dalej ciągło prąd :wallbash:,ale człowiek uczy się całe zycie dziekuje Wszystkim za wskazówki !!!!!!!! :thumbup:mam nadzieje ,ze teraz bedzie okey :th: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... Mam troche inny dziwny problem.

Otóż z dnia na dzień padl mi akumulator króry miałem pół roku (cantra). Po podładowaniu go wszystko chodziło jak należy, ale gdy przez 2 dni nie korzystałem z samochodu i aku znowu padł... Nie mam pojecia czy problem jest w wadliwym akumulatorze czy mam gdzieś bicie i prąd ucieka... Dodam jeszcze ze po włączeniu zapłonu świecą mi się zegary a prędzej zapalały sie dopiero po włączeniu świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...