Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Rura filtra powietrza


Morv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu moje Audi A4 B5 nie przyśpiesza tak jak powinno [lokalny "spec" orzekł złą mieszankę ale nie powiedział konkretów] więc dzisiaj wziąłem się za mały przegląd. Przy okazji zobaczyłem że przy rurze od filtra powietrza jeden z wylotów zaznaczonych na załączonym przeze mnie obrazku na niebiesko jest zaślepiony ale ewidentnie przez osobę która go wcześniej miała, a z wylotu zaznaczonego na czerwono szlaufik był przedziurawiony.

1. Po pierwsze czy może jedna lub druga sprawa mieć znaczenie w "zbieraniu" się pojazdu oraz do czego prowadzi szlauf z czerwonego wyśjcia.

2. Oraz czy wylot zaznaczony na niebiesko powinien być gdzies poprowadzony? Czy powinien być zapchany tak jak teraz.

Dołączam 2 zdjęcia:

http://img218.imageshack.us/img218/7/20110525031.jpg

http://img834.imageshack.us/img834/3940/20110525033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest połaczone z odmą a drugie też z czymś przy dolocie nie pamientam ktoś ci zrobił prowizorkę kolego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były dziurawe te przewody to w ogóle żle odpalał i się nie wkręcał a zwłaszcza ten co masz go zaznaczony na czerwono także musisz je podłonczyć a odme ktoś zazlepił bo pewnie się połamała.

To wyście z czerwoną strzałką z czym powinno być połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na kolektorze dolotowym masz umieszczony taki gumowy element do którego dochofdzą weże i własnie ten mały węzyk dochodzi od spodu do tego elementu.Jest to jakiś element układu wspomagania hamulców.Ten duży węzyk idzie do odmy i jak on jest dziurawy do samochód strasznie chodzi.Pewnie komuś sie połąmała odma i spróbował to obejśc zaślepiajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały układ dolotowy za przepływką powinien być szczelny. Jeśli nie jest to silnik łapie lewe powietrze - ECU po przez przepływomierz widzi że silnik dostaje mniej powietrza niże faktycznie go ssie, przez to że lewe powietrze omija przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka zaznaczona czerwoną strzałką idzie do eżektora a niebieska do odmy

O matko i córko a gdzie ten eżektor się znajduje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały układ dolotowy za przepływką powinien być szczelny. Jeśli nie jest to silnik łapie lewe powietrze - ECU po przez przepływomierz widzi że silnik dostaje mniej powietrza niże faktycznie go ssie, przez to że lewe powietrze omija przepływomierz.

U mnie rurka odmy znajduję się przed przepływką, więc to nic nie zmienia. Rurki mamy podobne z Morv'em, więc chyba nic to nie zmienia. Tyle lipa że powietrze omija filtr.

Mnie ciekawi czym jest zapchana druga strona miejsca na odme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miejscu czerwonej strzałki http://img218.imageshack.us/img218/7/20110525031.jpg nie wchodzi żadem przewód. I chyba trochę pluje płynem.Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam instalację LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eżektor spełnia funkcje odpowietrzenia odmy jak jest nie sprawny pluje olejem w przepustnice [br]Dopisany: 31 Maj 2011, 20:53_________________________________________________a jak w tym miejscu (czerwona strzałka) nie masz wężyka to ci ciągnie lewe powietrze dziwne że nie czujesz różnicy w mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko367 dzięki za pomoc :). Ezektor wymieniony. Czuć różnicę w przyspieszeniu ogromną. Ezektor na allegro stoi np 150zł lub nawet 170 zł :) . A np. w aso Olsztyn 100zł nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...