Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Silnik gaśnie jak wrzucę wsteczny bieg.


Mafia56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :) Mam taki problem W mojim AHU zaczely sie dziac cuda...A wiec Mianowicie...Zapalam slinik chodzi sobie bez problemu obroty sa nic na desce sie nie swieci.....Ale Jak Tylko wrzyce wsteczny bieg to silnik zaczyna mi gasnac i zapala sie kontrolka od swiec zarowych a pozniej od immobilajzera i silnik gasnie.........Ale Jak zapale i wrzuce jedyneczke to jest wszystko wporzadeczku......Powiem jeszcze ze czasem zauwazylem ze niemam swiatelek stopu.......Wiem wiem ze zaraz powiecie podlaczyc Vaga ale w tej chwil jestem w Szwecji I nie mam takiej mozliwosci.....Moze ktos by cos podpowiedzial co tutaj szukc???? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie trudny przypadek.Niestety musisz vaga podlaczyc ciezko bedzie dojsc.Moze cos byc nabrojone przy tylnych lampach w instalacji tzn. swiatla wsteczne powiazane ze stopem jest zly impuls i wtedy moze cos swirowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlacz wtyczke przy skrzyni od swiatel cofania,jezeli to pomoze to szukaj zwarcia na kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij wtyczkę od czujnika wstecznego na skrzyni biegów (tam są 2 wtyczki: jedna to czujnik wstecznego a druga od czujnika prędkości)

jak odepniesz wtyczkę odpal auto i wrzuć wsteczny jeśli auto nie zgaśnie trzeba szukać usterki w elektryce

najprawdopodobniej szukaj usterki w wiązce elektrycznej klapy tylniej. Czesto się tam instalacja zgina i i pęka izolacja wtedy kable sie zwierają i dlatego ci auto gaśnie.

druga opcja którą kiedyś naprawiałem u klienta to woda w filtrze paliwa. Objaw podobny jak u Ciebie. tzn zapalasz silnik wrzucasz wsteczny i zapalała sie kontrolka świec żarowych i silnik sie dławił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Problem dalej nie rozwiazany,,,,, kable posprawdzane....ale teraz zauwarzyłem ze jak przekrece zapłon To Mrugaja mi delikatnie kontrolki na tablicy rozdzielczej....wszystkie cos sie zapalaja po przekreceniu kluczyka....Moze ma kots pomysl gdzie tu jeszcze szukac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...